Uczelnie Gdańsk - kierunek Biologia
ATUTY KIERUNKU
Absolwent będzie posiadał wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu ogólnych zagadnień biologii, opartych na podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych, pogłębione o dodatkowe umiejętności praktyczne.
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Absolwent będzie przygotowany do pracy:
Absolwent będzie mógł także kontynuować naukę w Szkołach Doktorskich oraz na studiach podyplomowych.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Biologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Biologia jest konkurs ocen na dyplomie.
Uczelnie Gdańsk - kierunek Biologia medyczna
Biologia medyczna jest jedynym kierunkiem na polskich uczelniach realizowanym na dwóch poziomach studiów: licencjackim i magisterskim.
Profil kształcenia na kierunku Biologia medyczna to profil ogólnoakademicki, co oznacza, że kształcenie odbywa się z uwzględnieniem modułów zajęć służących zdobywaniu przez studenta zarówno podstawowych, jak i pogłębionych umiejętności teoretycznych wzmocnionych umiejętnościami praktycznymi.
Jest to nowoczesny kierunek o charakterze interdyscyplinarnym, łączący wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu. Głównym celem kształcenia na kierunku jest zdobycie przez absolwenta wiedzy i umiejętności z dziedziny nauk biologicznych, które mogą być wykorzystane w medycynie. Integralną częścią studiów są praktyki zawodowe realizowane poza uczelnią, tj. w instytucjach naukowo-badawczych, badawczych i diagnostycznych o profilu odpowiadającym programowi kształcenia na kierunku.
Kierunek Biologia medyczna oferuje dwie specjalności: Neurobiologia i Diagnostyka molekularno-biochemiczna.
Kształcenie w specjalności Neurobiologia pozwala uzyskać zintegrowaną, specjalistyczną wiedzę połączoną z praktycznymi umiejętnościami z zakresu takich metod badawczych jak: elektroencefalografia, techniki histologiczne, molekularne, immunologiczne, behawioralne oraz podstawy technik psychometrycznych. Studenci zdobywają również doświadczenie w stosowaniu metod eksperymentalnych z zakresu nauk biologicznych w celu badania funkcji ośrodkowego układu nerwowego.
Kształcenie w specjalności Diagnostyka molekularno-biochemiczna umożliwia uzyskanie pogłębionej wiedzy na temat biochemicznych i molekularnych podstaw funkcjonowania komórek i organizmów oraz umiejętność wykorzystania tej wiedzy w diagnozowaniu chorób. Studenci poznają także współczesne metody stosowane w diagnostyce mikrobiologicznej i parazytologicznej.
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Absolwent będzie przygotowany do pracy:
Absolwent będzie mógł także kontynuować naukę w Szkołach Doktorskich oraz na studiach podyplomowych.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Biologia medyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Biologia medyczna jest konkurs ocen na dyplomie.
ATUTY KIERUNKU
Ogólnym celem kształcenia na kierunku Genetyka i biologia eksperymentalna jest zdobycie przez absolwenta wiedzy i umiejętności z dziedziny nauk przyrodniczych, medycznych i rolniczych. Absolwent:
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Absolwent będzie przygotowany do pracy:
Absolwent będzie mógł także kontynuować naukę na studiach II stopnia na kierunkach takich jak biologia, biologia medyczna i pokrewnych, a następnie w Szkołach Doktorskich oraz na studiach podyplomowych.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Genetyka i biologia eksperymentalna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
ATUTY KIERUNKU
Na kierunku Ochrona zasobów przyrodniczych student zyska wiedzę interdyscyplinarną z:
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Absolwent będzie przygotowany do pracy:
Absolwent będzie mógł także kontynuować naukę na studiach II stopnia na kierunkach takich jak biologia, ochrona środowiska i pokrewnych, a następnie w Szkołach Doktorskich oraz na studiach podyplomowych.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Ochrona zasobów przyrodniczych brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia na Uniwersytecie Gdańskim pozwalają pozyskać wiedzę na temat historii i współczesności, a także nabyć sporo bardzo ważnych umiejętności, niezbędnych do funkcjonowania na dzisiejszym rynku.
Uniwersytet Gdański wyróżnia się kierunkami studiów, specjalnościami, praktykami, a także gronem wspaniałych wykładowców. Tutaj każdy odnajdzie swoje miejsce, otrzyma świetne warunki do rozwijania zainteresowań i umiejętności, a także przygotuje się do przyszłego życia zawodowego.
Uniwersytet Gdański jest jedną z najważniejszych uczelni w naszym kraju, zatem studia są powodem do dumy. Oczywiście, nauki jest dużo, ale nie sprawia ona trudności, a raczej sporą satysfakcję, ponieważ najważniejszym celem zajęć jest rozwijanie umiejętności praktycznych.
Uniwersytet Gdański to uczelnia, która daje mnóstwo przestrzeni do nauki. Oferuje studentom świetne warunki do rozwoju i to nie tylko przez zajęcia, ale również system praktyk czy działalność kół naukowych.
Znakomity wydział i przyjazna atmosfera
Dobrze wyposażony i tyle; kadra słaba (są wyjątki), przedmioty również kiepsko prowadzone i nieogarnięte dziekanaty plus regulaminy
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: