POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet Wrocławski

WYDZIAŁ CHEMII UWR

Kierunki studiów: chemia, chemia i toksykologia sądowa, chemia medyczna, chemistry Studia: stacjonarne
SPRAWDŹ >

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

WYDZIAŁ NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH

Kierunki studiów: chemia, informatyka, matematyka, analityka z diagnostyką molekularną, biologia, biologia nauczycielska, biologia sądowa, ekologia i środowisko, inżynieria procesów technologicznych, mathematics Studia: stacjonarne, niestacjonarne
SPRAWDŹ >

JACY JESTEŚMY


Wydział Chemii to to nowoczesny ośrodek naukowo-dydaktyczny, który tworzą liczne zakłady, pracownie oraz Środowiskowe Laboratorium Unikalnej Aparatury Chemicznej. Oferuje studia I i II stopnia na kierunku chemia oraz studia podyplomowe w tym kierunku.

Warto zwrócić uwagę na dwie kwestie związane z wydziałem. Pierwszą z nich, najważniejszą dla kandydatów na studia, jest podejście wykładowców. Studenci I roku chemii to studenci indywidualni, każdy z nich ma swojego indywidualnego tutora (opiekuna). Stworzono im także szansę na uzupełnienie wiedzy z zakresu szkoły średniej. Zajęcia uzupełniające prowadzone są w trakcie I semestru. Natomiast w II semestrze studiów licencjackich studenci wybierają przedmioty, które chcą realizować w ramach wybranej przez siebie specjalności w kolejnych latach nauki.

Gratką dla wielu kandydatów są też międzynarodowe studia magisterskie SERP-Chem prowadzone w ramach konsorcjum czterech europejskich uniwersytetów.

Drugą kwestią jest wyposażenie pracowni, laboratoriów i sal dydaktycznych. Jest ono unikatowe i pozwala zwiększyć potencjał naukowy wydziału. Widoczne jest to w liczbie uzyskanych patenów, umów licencyjnych oraz wdrożeń.

Siedziba Wydziału Chemii znajduje się na Kampusie Morasko, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8, 61-614 Poznań. Nowoczesny budynek stanowi część największego kampusu UAM, który jest doskonale znany studentom. Morasko to doskonałą przestrzeń do nauki, ale też odpoczynku.

Dowiedz się więcej o studiach i wydziale zaglądają na stronę: chemia.amu.edu.pl

 

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Opinie (5)

Krzysiu Ocena odpowiedz

duża ilość nauki, lecz profesjonalne podejście wykładowców daje możliwość ukończenia studiów

Studentka Ocena odpowiedz

SUper

załamanystudent Ocena odpowiedz

Przyprawia o załamanie, brak snu, dużo nerwów. Na tym wydziale "łatwy semestr" kończy się na 1 roku

M.M Ocena odpowiedz

Świetny!

Anna Ocena odpowiedz

Najlepsza uczelnia w Polsce!