POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet w Białymstoku

WYDZIAŁ CHEMII UWB

Kierunki studiów: chemia, chemia kryminalistyczna i sądowa, jakość i bezpieczeństwo środowiska Studia: stacjonarne
Sprawdź

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

WYDZIAŁ NOWYCH TECHNOLOGII I CHEMII

Kierunki studiów: chemia, inżynieria materiałowa, chemia - studia wojskowe Studia: stacjonarne
Sprawdź

JACY JESTEŚMY


Wydział Chemii to to nowoczesny ośrodek naukowo-dydaktyczny, który tworzą liczne zakłady, pracownie oraz Środowiskowe Laboratorium Unikalnej Aparatury Chemicznej. Oferuje studia I i II stopnia na kierunku chemia oraz studia podyplomowe w tym kierunku.

Warto zwrócić uwagę na dwie kwestie związane z wydziałem. Pierwszą z nich, najważniejszą dla kandydatów na studia, jest podejście wykładowców. Studenci I roku chemii to studenci indywidualni, każdy z nich ma swojego indywidualnego tutora (opiekuna). Stworzono im także szansę na uzupełnienie wiedzy z zakresu szkoły średniej. Zajęcia uzupełniające prowadzone są w trakcie I semestru. Natomiast w II semestrze studiów licencjackich studenci wybierają przedmioty, które chcą realizować w ramach wybranej przez siebie specjalności w kolejnych latach nauki.

Gratką dla wielu kandydatów są też międzynarodowe studia magisterskie SERP-Chem prowadzone w ramach konsorcjum czterech europejskich uniwersytetów.

Drugą kwestią jest wyposażenie pracowni, laboratoriów i sal dydaktycznych. Jest ono unikatowe i pozwala zwiększyć potencjał naukowy wydziału. Widoczne jest to w liczbie uzyskanych patenów, umów licencyjnych oraz wdrożeń.

Siedziba Wydziału Chemii znajduje się na Kampusie Morasko, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8, 61-614 Poznań. Nowoczesny budynek stanowi część największego kampusu UAM, który jest doskonale znany studentom. Morasko to doskonałą przestrzeń do nauki, ale też odpoczynku.

Dowiedz się więcej o studiach i wydziale zaglądają na stronę: chemia.amu.edu.pl

 

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (5)

Krzysiu Ocena odpowiedz

duża ilość nauki, lecz profesjonalne podejście wykładowców daje możliwość ukończenia studiów

Studentka Ocena odpowiedz

SUper

załamanystudent Ocena odpowiedz

Przyprawia o załamanie, brak snu, dużo nerwów. Na tym wydziale "łatwy semestr" kończy się na 1 roku

M.M Ocena odpowiedz

Świetny!

Anna Ocena odpowiedz

Najlepsza uczelnia w Polsce!