EKONOMIA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Celem kształcenia studiów pierwszego stopnia jest zdobycie wszechstronnej wiedzy z zakresu ekonomii i dyscyplin pokrewnych w obszarze nauk społecznych (socjologia, finanse, rachunkowość, zarządzanie, prawo). Zdobytą w trakcie studiów wiedzę absolwent może wykorzystać w analizie i interpretacji różnorodnych problemów ekonomicznych, a także przy formułowaniu praktycznych wniosków użytecznych dla decydentów.
Posiada wiedzę na temat podstawowych metod pozyskiwania i przetwarzania danych, właściwych dla nauk społecznych oraz umiejętność prowadzenia analizy dostępnych informacji w celu podejmowania racjonalnych decyzji.
Potrafi rozpoznawać, diagnozować i rozwiązywać problemy występujące w procesie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi. Ma opanowany język angielski na poziomie biegłości B2 Europejskiego systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, co pozwala mu na swobodne poruszanie się w europejskiej przestrzeni społeczno-gospodarczej.
Absolwent może podjąć pracę w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach (publicznych i pozarządowych) głównie na stanowiskach operacyjnych zarówno w kraju jak i za granicą. Posiada także przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia i dalszego doskonalenia swoich umiejętności na rynku pracy.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia I stopnia stacjonarne
Studia II stopnia stacjonarne
Studia I stopnia niestacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ekonomia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
geografia, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
W postępowaniu rekrutacyjnym będą brane pod uwagę: ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia (studiów drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich) na kierunkach należących do dziedziny nauk społecznych oraz średnia arytmetyczna ocen ze studiów.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
INTERNATIONAL ECONOMIC RELATIONS⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (II) czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
The study provides graduates with advanced knowledge in international economics and complementary disciplines as well as develops useful skills necessary to carry out a professional activity in the institutions and enterprises related to international trade, international organizations and institutions, state administration units connected with foreign cooperation, research and expert centres dealing with international relations, diplomacy and mass media.
ZWIŃ
STUDIA II STOPNIA
W postępowaniu rekrutacyjnym będą brane pod uwagę: ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia albo jednolitych magisterskich na kierunkach należących do dziedziny nauk społecznych oraz średnia arytmetyczna ocen ze studiów.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
KIERUNEK EKONOMICZNO-PRAWNY⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
Kierunek Ekonomiczno-Prawny to kierunek łączący dwie odrębne dziedziny nauki, a mianowicie: dziedzinę nauk ekonomicznych oraz dziedzinę nauk prawnych. Przesłanką do utworzenia niniejszego kierunku studiów jest zaproponowanie studentom kształcenia w zakresie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych właściwych zarówno dla dyscyplin naukowych/kierunków kształcenia, takich jak prawo oraz ekonomia, ale również finanse, nauki o zarządzaniu czy nauki o administracji.
Istniejące możliwości kształcenia (studiowanie odrębnie na kierunku prawo, ekonomia czy zarządzanie) nie umożliwiają jednoczesnego uwzględnienia szeregu procesów, zjawisk i zależności z pogranicza ekonomii i prawa, właściwych dla współczesnego, dynamicznie rozwijającego się społeczeństwa. Umożliwienie studiowania powyższego kierunku studiów w sposób istotny wpisuje się w sygnalizowane problemy, gdyż kształtują absolwenta, jako aktywnego uczestnika procesów gospodarczych i społecznych.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia I stopnia stacjonarne
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kierunek ekonomiczno-prawny brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
geografia, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
Studia umożliwiają zrozumienie mechanizmów funkcjonowania stosunków międzynarodowych oraz gospodarki światowej. Uzyskana podczas studiów wiedza stanowi podstawę analizy gospodarczych i politycznych problemów krajowych z uwzględnieniem perspektywy międzynarodowej.
Studia przygotowują do pracy zawodowej na stanowiskach specjalisty i analityka średniego szczebla w administracji państwowej i samorządowej, organizacjach i instytucjach międzynarodowych lub krajowych współpracujących z zagranicą, w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych, jak również do podejmowania działalności gospodarczej na własny rachunek.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia I stopnia stacjonarne
Studia II stopnia stacjonarne
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
geografia, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji na studia jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia (studiów drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich) na kierunkach należących do dziedziny nauk społecznych oraz średnia arytmetyczna ocen ze studiów.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet w Białymstoku
Nie zmarnuj swojego życia studiując bezrobocie na weif.
Dodam jeszcze, że wybór tej uczelni był moim błędem życiowym. Nie chcę mieć z tą uczelnią nic wspólnego. Najgorsze jest to, że nawet nie można pójść do dziekana na skargę bo to wiąże się z nieukończeniem studiów. Przykre ale prawdziwe
Poziom nauczania na kierunku ekonomii poniżej przeciętnej. Wykładowcy pomiatają studentami, może niektórzy leczą swoje kompleksy zwłaszcza Pani xxx
Niestety musze stwierdzić słaby poziom ekonomii na uwb. Kadra nie potrafi nawet rzutnika obsługiwać i prostych programów. Potrafią jednym egz uwalic po 150 osob. A wykladowcy mają bardzo dużo humorów :/
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: