Kierunek Ekonomiczno - prawny

Kierunek Ekonomiczno - prawny

Kierunek Ekonomiczno - prawny studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Pewnie nie raz, zastanawiałeś się czy dany kierunek pozwoli Ci na rozwijanie swoich umiejętności? Czy nie będziesz miał problemu ze znalezieniem zatrudnienia? Czy w danym zawodzie będziesz miał szansę piąć się po kolejnych szczeblach kariery? Studenci kierunku ekonomiczno – prawny nie zastanawiają się nad tymi kwestami, ponieważ wiedzą, że ukończenie tych studiów otwiera wiele dróg kariery, a tym samym jest to możliwość na spełnienie zawodowe. Jeśli nie chcesz mieć ciągłych wątpliwości odnośnie swojej przyszłości, przeczytaj poniższy opis!

 

Program studiów i przedmioty

Program studiów będzie różnił się w zależności od specjalności, na którą się zdecydujesz. Jednak studenci tego kierunku, zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu prawa np. prawa handlowego, prawa spółek czy prawa podatkowego. Oprócz tego nie zabraknie czasu na gruntowne poznanie zagadnień związanych z finansami i rachunkowością, bankowością czy marketingiem. Uczęszczając na zajęcia nauczysz się także posługiwać metodami ilościowymi oraz przeprowadzać analizy finansowe.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku ekonomiczno-prawnego mają niezwykle szerokie perspektywy zatrudnienia. Na miejsce pracy ma wpływ specjalność, którą wybierzesz w trakcie studiów. Jeśli zdecydujesz się na specjalność: sektor prywatny nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w bankach, firmach ubezpieczeniowych, inwestycyjnych lub przedsiębiorstwach usługowo-handlowych. Dzięki zdobytej wiedzy w tym obszarze, możesz także założyć własną działalność gospodarczą. Absolwenci, którzy ukończyli specjalność: sektor publiczny mogą liczyć na stanowiska pracy w urzędach skarbowych, organach celnych czy państwowych agencjach. Jeśli poszukujesz obszaru, w którym mógłbyś bez przeszkód rozwijać się zawodowo, zdecydowanie powinieneś wybrać studia na kierunku Ekonomiczno – prawny!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na kierunek ekonomiczno - prawny, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: matematyka, filozofia, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KIERUNEK EKONOMICZNO - PRAWNY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KIERUNEK EKONOMICZNO - PRAWNY

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując kierunek ekonomiczno - prawny

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • nauk ekonomicznych, prawnych i komplementarnych,
   • analizy struktury prawa oraz stosowania teorii ekonomicznych i metod ekonometrycznych w procesie tworzenia prawa,
   • analizowania aktów prawnych pod kątem ich wpływu na gospodarkę, przedsiębiorczość i wymianę handlową,
   • gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jak wyglądają studia na kierunku ekonomiczno-prawnym ?

   Kierunek ekonomiczno-prawny można obecnie realizować w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku o godzinach ustalonych przez władze uczelni, a nauka jest w pełni finansowana. Taka forma kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób ambitnych, które chcą w pełni poświęcić się nauce i rozwijaniu swoich pasji.

   Program nauczania na kierunku ekonomiczno-prawnym ma charakter interdyscyplinarny, co oznacza że studenci mają szansę zdobyć specjalistyczną wiedzę z obszaru kilku zagadnień. Tematyka zajęć będzie oscylować wokół kwestii związanych z naukami prawnymi, ekonomicznymi, finansowymi oraz administracyjnymi. Jako student poznasz regulacje prawne dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstwa i nauczysz się wykorzystywać je w praktyce.

   Co więcej, zyskasz cenną umiejętność interpretacji tekstów prawnych oraz podejmowania konkretnych działań w wymiarze społeczno-gospodarczym. Ponadto, w czasie studiów, rozwiniesz kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność, zdolności negocjacyjne i organizacyjne czy umiejętność pracy zespołowej, które z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy z klientem. Oprócz przedmiotów z bloku podstawowego, w programie znajdą się także obieralne moduły specjalizacyjne, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

   Ile trwają studia?

   Kierunek ekonomiczno-prawny dostępny jest zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Pierwsza opcja będzie idealna dla absolwentów szkół średnich, którym zależy na dalszej nauce. W tym przypadku nauka będzie trwała trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończy się egzaminem dyplomowym, po którym otrzymasz tytuł licencjata. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na wybór studiów drugiego stopnia, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po ukończeniu studiów będziesz mógł się pochwalić tytułem magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

   Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekonomiczno - prawnym

   Absolwent kierunku ekonomiczno - prawnego znajdzie zatrudnienie jako:
   • pracownik firmy konsultingowej,
   • pracownik firmy ubezpieczeniowej,
   • pracownik bankowości,
   • pracownik giełdy papierów wartościowych,
   • pracownik domu maklerskiego.

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU KIERUNEK EKONOMICZNO - PRAWNY

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KIERUNEK EKONOMICZNO - PRAWNY

   Komentarze (0)