Adaptowana aktywność fizyczna - studia podyplomowe we Wrocławiu

Adaptowana aktywność fizyczna - studia podyplomowe we Wrocławiu

Adaptowana aktywność fizyczna - studia podyplomowe we Wrocławiu
Dodaj do ulubionych

Adaptowana aktywność fizyczna - studia podyplomowe we Wrocławiu

Studia na kierunku adaptowana aktywność fizyczna to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku.

Te studia we Wrocławiu przeznaczone są dla absolwentów uczelni wyższych, którzy pracują lub planują podjąć pracę m.in. w ramach terapii zajęciowej, w turystyce i rekreacji czy pedagogice. Kierunek może być także odpowiedni dla lekarzy, którzy chcą zwiększyć swoją wiedzę w zakresie adaptowanej aktywności fizycznej.

Studia mają na celu przygotowanie wykwalifikowanej kadry do pracy z osobami niepełnosprawnymi i stosowania odpowiednich teorii biomedycznych i społecznych.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek adaptowana aktywność fizyczna - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Rekrutacja na kierunek adaptowana aktywność fizyczna zwykle jest otwarta dla wszystkich, którzy ukończyli studia co najmniej I stopnia. Przeważnie nie są wymagane konkretna wiedza ani umiejętności. Studia podyplomowe we Wrocławiu mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami, takimi jak np. czesne. W grupach może być ograniczona liczba miejsc, dlatego warto wcześniej sprawdzić harmonogramy rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADAPTOWANA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA?

Studia na kierunku adaptowana aktywność fizyczna są realizowane w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą być prowadzone online na platformach przeznaczonych do nauki zdalnej. Często mają także formę e-learningu. Oznacza to, że słuchacze samodzielnie wybierają, kiedy uczą się z dostępnych materiałów. Zajęcia mogą być prowadzone zarówno przez pracowników akademickich uczelni, jak i specjalistów, którzy mają doświadczenie w dziedzinach związanych z tematyką studiów. Studenci mogą zdobywać wiedzę teoretyczną podczas wykładów oraz trenować umiejętności praktyczne podczas ćwiczeń.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku adaptowana aktywność fizyczna możemy podzielić na:

1. Typ

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku adaptowana aktywność fizyczna poznają m.in. prawne uwarunkowania wychowania fizycznego w edukacji włączającej. Mogą dowiedzieć się, czym jest ruch paraolimpijski i jaką ma historię. W trakcie zajęć uczą się dostosowywać czynności ruchowe do różnych niepełnosprawności. Poznają także schorzenia i zaburzenia, które utrudniają aktywność fizyczną. Słuchacze mogą dowiedzieć się jakie ćwiczenia mogą wykonywać kobiety w ciąży. Często uczestniczą w zajęciach, które omawiają problematykę otyłości i jej skutków. Uczą się, jak współpracować z osobami z nadciśnieniem tętniczym czy cukrzycą.

Tematy, które mogą się znaleźć w programie kierunku adaptowana aktywność fizyczna to m.in.:

  • kierunki badań w obszarze adaptowanej aktywności fizycznej
  • przyczyny bólów krzyża i rodzaje prewencji w zależności od stopnia zaawansowania choroby
  • teorie biomedyczne i społeczne jako podstawy aktywności ruchowej

Słuchacze mogą się także dowiedzieć, jak tworzyć plany i prowadzić zajęcia z osobami z różnymi zaburzeniami. Uczą się również często wprowadzania działań profilaktycznych w celu zapobiegania chorób cywilizacyjnych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADAPTOWANA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA?

Studia na kierunku adaptowana aktywność fizyczna trwają 1,5 roku (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ADAPTOWANA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA?

Absolwenci kierunku adaptowana aktywność fizyczna mają wiedzę i umiejętności, dzięki którym mogą pracować z różnymi grupami społecznymi. Mogą szukać pracy m.in. w jednostkach ochrony zdrowia czy placówkach oświatowych. Mogą zostać zatrudnieni także w ośrodkach sportowych. Są przygotowani do pracy z osobami z niepełnosprawnościami czy dysfunkcjami. Potrafią także dostosowywać formy wysiłku fizycznego do osób, które mają zaburzenia sensoryczne czy poznawcze. Absolwenci mogą się również zająć promocją zdrowia i zdrowego stylu życia oraz integracją społeczną.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku adaptowana aktywność fizyczna:

  • placówki ochrony zdrowia
  • ośrodki sportowe

 

Komentarze (0)