Studia online

Największy wybór studiów

online w Polsce

Odkryj ponad 20 kierunków studiów i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

 

2021

STUDIA ONLINE 2021 / 2022

Studia online (przez internet) w Polsce to studia licencjackie (I stopnia) lub magisterskie (II stopnia lub jednolite) lub podyplomowe, których program kształcenia w większości realizowany jest za pośrednictwem platform e-learningowych przez internet. 

Kandydaci mogą podjąć studia na ponad 20 uczelniach niepublicznych m.in. w Łodzi, Warszawie, Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Chorzowie oraz Opolu.

Najpopularniejsze kierunki studiów online: prawo, informatyka, zarządzanie, kosmetologia, dietetyka, administracja, finanse i rachunkowość, logistyka oraz psychologia.

Studia niestacjonarne w formie online zazwyczaj trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończą się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

czytaj dalej wszystko o studiach online

KIERUNKI STUDIA I I II STOPNIA ORAZ JEDNOLITE

Miejscowość
Grupa kierunków
Typ studiów
online

Trwa ładowanie wyników

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki STUDIA I i II STOPNIA oraz JEDNOLITE

online
Typ kierunku
Grupa kierunków
Miasto
SORTOWANIE:

Trwa ładowanie wyników

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA ONLINE

online
Typ kierunku
Grupa kierunków
Miasto
SORTOWANIE:

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
online

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Kierunki studiów: 43

Studia podyplomowe: 155

Kierunki STUDIA I i II STOPNIA oraz JEDNOLITE
administracja
administracja - studia online
bezpieczeństwo wewnętrzne

POKAŻ WIĘCEJ

POPULARNE STUDIA ONLINE

Miasto
SORTOWANIE:

POKAŻ WSZYSTKIE

Studia online (studia przez internet) 2021

Studia online to efekt naszych czasów. Jeśli przez Internet możemy robić zakupy, załatwiać sprawy urzędowe, zwiedzać muzea i galerie sztuki, to dlaczego nie zdobywać wykształcenia? Skoro Internet stanowi skarbnicę wiadomości i służy pozyskiwaniu wiedzy, to czemu nie wykorzystać tego i wejść w nowy tryb nauki? 

Studiowanie w formie online zyskuje coraz większą popularność, ale i tak dla wielu to jeszcze nowość i nie do końca odkryte zagadnienie. Taką formułę nauki wybierają najczęściej ci, którzy pragną połączyć zdobywanie wykształcenia z wieloma innymi obowiązkami, na przykład natury zawodowej, bądź rodzinnej. To także interesująca opcja dla osób prowadzących nieregularny tryb życia, bądź podróżujących. Studiować więc może każdy. Niezależnie od miejsca zamieszkania, intensywności życia i charakteru codzienności.

Co warto zaznaczyć, studia online nie oznaczają tego, że wszystko co związane z byciem studentem odbywa się przez Internet. Pomimo ich wirtualnego charakteru i tak należy kilka razy fizycznie pojawić się na uczelni, gdyż w tradycyjnej formie odbywają się zaliczenia i egzaminy, bądź spotkania z wykładowcami i konsultacje.  

 

studia online

 

Jakie są studia online

Z racji tego, że studia są niezwykle szerokim zagadnieniem stosuje się podziały na dyscypliny, przedmioty zainteresowania, stopnie. W przypadku studiów online również istnieją podziały, choć w niektórych aspektach różnią się one od tych, jakie widujemy na płaszczyźnie studiów tradycyjnych. Dlaczego? Jak już wspomnieliśmy, kształcenie przez Internet bywa jeszcze traktowane jako nowość i rozwijająca się forma nauki.

Oferty dydaktyczne nie są tak bogate i szerokie jak w przypadku tradycyjnych studiów stacjonarnych i niestacjonarnych i należy wiedzieć, że nigdy nie będą, ponieważ niektórych kierunków nie da się poprowadzić w takiej formie. Trudno wyobrazić sobie realizowanie kierunków artystycznych, czy kierunków medycznych wyłącznie przy zastosowaniu platform e- learningowych. 

Podział, który obowiązuje w każdej formie kształcenia wyższego to podział na stopnie. W ramach studiów online również możemy wyszczególnić studia licencjackie i magisterskie. Co łatwo zauważyć, oferty edukacyjne powiększają się i z każdym rokiem akademickim pula kierunków kształcenia ulega modyfikacji. 

 

Podział studiów online ze względu na zainteresowania

Wraz z rosnącą popularnością studiów online zmienia się ich wymiar oraz oferta. Kierunków przybywa i można mieć pewność, że z każdym rokiem będzie ich coraz więcej.

Czy w takim razie możemy mówić o wyraźnym podziale ze względu na zainteresowania? Naturalnie, podział istnieje, ponieważ studia oferują kształcenie w różnych dyscyplinach, ale nie jest on zamknięty. Postęp technologiczny nie zatrzymuje się, zatem i studiowanie przez Internet będzie oferowało jeszcze więcej.

Podział studiów na zainteresowania pomaga łatwiej odnaleźć interesującą nas dziedzinę kształcenia. Rozbierając na czynniki pierwsze studia online możemy powiedzieć, że najczęściej wybieranymi obszarami nauki są: prawo, filologia, administracja, czy zarządzanie.

 

studia online

 

Kierunki studiów online

Kierunków kształcenia realizowanych w trybie online jest coraz więcej. Każdego roku oferta dydaktyczna powiększa się i coraz więcej szkół wyższych proponuje swoim studentom naukę przez Internet.

Należy pamiętać jednak o tym, że w przypadku niektórych dyscyplin kształcenie w takiej formule jest niemożliwe, zatem jeśli ktoś chciałby podjąć naukę na kierunku lekarskim w trybie online, musimy go zmartwić – tam, gdzie szczególny nacisk kładziony jest na praktykę i rozwijanie konkretnych, specjalistycznych umiejętności tam należy odbywać zajęcia pod okiem wykładowcy i uczestniczyć w ćwiczeniach prowadzonych na uczelni. 

Większość kierunków realizowanych w trybie online to kierunki, które nie wymagają zajęć laboratoryjnych, ćwiczeń i innych w wymiarze czysto praktycznym. Specyfika studiów online wymaga od studentów samodzielności. Jeśli samodzielne pozyskiwanie wiedzy możliwe jest w przypadku takich kierunków jak Kulturoznawstwo, czy Politologia, tak w przypadku Budownictwa, Reżyserii, czy Instrumentalistyki nie. To pokazuje, że studia online są interesującym rozwiązaniem, ale nie mogą sprawdzić się w każdej przestrzeni kształcenia. 

 

Popularne kierunki studiów online - przez internet

 

Gdzie studiować online

Gdzie studiować online? Na to pytanie można odpowiedzieć: wszędzie. Studia online zostały stworzone po to, aby kształcić się bez ograniczeń i jakichkolwiek granic. Do podjęcia nauki potrzebny jest tylko laptop, bądź inne urządzenie służące do wejścia w specjalną platformę e- learningową. Niestety, przełamywanie granic oraz fakt, że zdobywać wiedzę można w dowolnym miejscu nie oznacza, że każda uczelnia taką formę proponuje. 

Z racji tego, że studia online są tak samo istotną formą kształcenia jak inne, po zakończeniu nauki i zdaniu egzaminów otrzymujemy dyplom – dyplom konkretnej uczelni. Musimy więc zdecydować się nie tylko na kierunek, ale i szkołę wyższą, a co za tym idzie na ośrodek akademicki. Co zrozumiałe, im większe miasto tym więcej możliwości oraz większy wybór. Tam, gdzie uczelni jest więcej, tam więcej kierunków realizowanych w omawianej przez nas formule. 

Które miasto zatem wybrać? Należy zastanowić się nad tym, która uczelnia najbardziej nam odpowiada i jaki dyplom pragniemy posiadać. 

 

Studia online w Łodzi

Studia w trybie online w Łodzi są domeną uczelni niepublicznych. Oznacza to, że wybór nie jest wcale tak skomplikowany, zwłaszcza że zdarza się, iż jedna uczelnia oferuje inną paletę kierunków niż druga uczelnia. Osoby zastanawiające się nad wyborem takiej formy kształcenia mają wybór stosunkowo duży. Łódzkie szkoły wyższe oferują kierunki z obszarów różnych dyscyplin, od administracji, przez pedagogikę po zarządzanie.

Jak wybrać odpowiednią? Należy zaznajomić się z programami kształcenia i sprawdzić, czy realizowane zagadnienia odpowiadają naszym edukacyjnym potrzebom oraz ewentualnym planom na przyszłość zawodową.

czytaj dalej studia online w Łodzi

 

Studia online w Poznaniu

Studia online w Poznaniu, podobnie jak w innych miastach akademickich, są domeną uczelni niepublicznych. Pomimo tego że wybór uczelni jest duży i ciekawy, to jednak wybór samych studiów online nie można nazwać bogatym.

Studia online zostały stworzone po to, aby uczyć się z niemal dowolnego miejsca. Należy jednak pamiętać o tym, że najpierw trzeba wybrać konkretną uczelnię, bo w końcu zwieńczeniem procesu kształcenia jest otrzymanie dyplomu, a poza tym, pomimo zdalnego trybu nauki należy pojawiać się w murach uczelni co pewien czas.

czytaj dalej studia online w Poznaniu

 

Studia online w Trójmieście

Studia online są domeną uczelni niepublicznych i Trójmiasto nie jest wyjątkiem. Są także formą kształcenia, która nie sprawdza się we wszystkich dyscyplinach i na wszystkich kierunkach. To sprawia, że obszar poszukiwań szkoły wyższej zacieśnia się. Wszystko zależy od tego jaki kierunek chcemy studiować. Jeśli zamarzy nam się studiowanie w trybie online kierunków takich jak Nawigacja, czy Elektrotechnika w specjalności Elektroautomatyki okrętowej to od razu możemy taki plan wymazać sobie z głowy.

Studia online oferowane są najczęściej na kierunkach, których program kształcenia nie wymaga dużej ilości zajęć praktycznych, na przykład w postaci ćwiczeń, wizyt studyjnych, czy laboratoriów. A zatem proponowane są na kierunkach, które można oprzeć na samodzielności studenta.

czytaj dalej studia online w Trójmieście

 

Studia online w Szczecinie

Stolica województwa zachodniopomorskiego uchodzi za jeden z największych ośrodków akademickich w kraju. Ale mnogość uczelni nie przekłada się na szeroki wybór kształcenia zdalnego. Studia online są domeną uczelni niepublicznych i Szczecin nie jest w tym temacie wyjątkiem.

Ponadto, łatwo zauważyć, że większość kierunków realizowanych w tej formule dotyczy podobnych dyscyplin i obszarów zagadnień. Studia online oferowane są zazwyczaj na kierunkach takich jak Zarządzanie czy Administracja i pod tym względem omawiane przez nas miasto również nie stanowi żadnego odstępstwa.

czytaj dalej studia online w Szczecinie

 

Studia online w Warszawie

Studia online to propozycja kształcenia, która w każdym mieście może wyglądać inaczej i oferować różne zakresy wiedzy. Istnieje natomiast jedna cecha wspólna. Kształcenie w trybie zdalnym jest domeną uczelni niepublicznych i pod tym względem Warszawa nie stanowi wyjątku.

Łatwo też zauważyć, że oferty studiowania przez Internet najczęściej dotyczą zagadnień związanych z zarządzaniem, administracją, czasami finansów, czy ekonomii.

czytaj dalej studia online w Warszawie

 

studia online

 

Jak wybrać studia, aby mieć dobrą pracę?

Studia online to zagadnienie, które wyraźnie pokazuje, że oczekiwania wobec kształcenia wyższego zmieniają się. Studenci poszukują nie tylko szansy zdobycia wysokiej jakości wykształcenia, ale również komfortu nauki. Liczą także na to, że zdobyta wiedza poprowadzi przez długą, a nierzadko krętą drogę zawodową. 

Nie ma studiów lepszych i gorszych. Wszystko weryfikuje rynek. Prawdą jest, że współczesności bardziej zależy na jakichś kwalifikacjach, na bok odstawiając inne. Taki stan podpowiada, że mniej istotna jest forma kształcenia, a bardziej ich treść. Dlaczego? Istnieją obszary wiedzy, na które jest większe zapotrzebowanie na rynku, jak również istnieją obszary wiedzy, których popularność nigdy, bądź prawdopodobnie nigdy nie spadnie, ponieważ związane są z szeroko pojętym funkcjonowaniem człowieka.

czytaj dalej jaki kierunek wybrać

 

Jak wybrać uczelnię?

Prawdą jest, że kandydaci na studia realizowane w formie tradycyjnej mają większy wybór, a co za tym idzie mniejszy ból głowy i kłopot. Znacznie łatwiej jest odnaleźć wymarzony kierunek na studiach stacjonarnych, bądź niestacjonarnych niż w ramach studiów online, które w niektórych uczelniach dopiero się rozwijają.

Nawet największe szkoły wyższe nie oferują kształcenia przez Internet na wszystkich kierunkach. Czasami są to dwa, trzy kierunki, czasami nawet więcej, ale nie można zakładać, że kierunek, który obierzemy na pewno będzie dostępny w naszej uczelni w takiej formie. Należy to dokładnie sprawdzić. 

Jak już wspomnieliśmy, absolwenci studiów online otrzymują dyplom ukończenia konkretnej uczelni. Zatem należy zaznajomić się z ofertą dydaktyczną, aby mieć pewność, że wybrana przez nas uczelnia prowadzi dany kierunek w formie online. W przeciwnym razie, musimy poszukać gdzie indziej. 

 

Popularne uczelnie na których można studiować online

(*) oznacza liczbę kierunków w trybie online

 

studia online

 

Czy warto iść na studia online?

Studia online – podobnie jak każda inna forma kształcenia – posiadają zalety i wady, choć dla osób o konkretnej specyfice życia są one wyłącznie trafnym rozwiązaniem. Taką formę nauki wybierają osoby, które mają napięty grafik codzienności.

Prowadzą intensywne życie zawodowe, równie intensywne życie rodzinne, bądź zmuszone są do ciągłych podróży, albo inne, na przykład zdrowotne aspekty nie pozwalają im na tradycyjne pozyskiwanie wykształcenia. Dla nich studiowanie w trybie online jest idealnym rozwiązaniem. 

Studia online charakteryzują się tym, iż nie posiadają twardych, edukacyjnych ram. Dają swobodę i dużą dowolność nauki. To od nas zależy, czy poświęcimy cały dzień na serię wykładów, czy też rozbijemy ich pulę na mniejsze części. Co równie istotne, własna organizacja nauki pozwala nam omijać przerwy świąteczne i ferie, zatem obowiązujący materiał możemy zrealizować szybciej niż koledzy kształcący się w tradycyjnej formie.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Studia online wady i zalety

Studia online wciąż są dla wielu nowością i zagadką. Podkreślmy jednak, że kierunki stacjonarne nie zawsze mają swój odpowiednik w wirtualnym studiowaniu, ponieważ z wielu przyczyn byłoby to niemożliwe. Trudno wyobrazić sobie, aby konstruktor czy architekt kształcił się na zajęciach online, bowiem pewnych aspektów praktycznych nie da się poruszyć czy nauczyć tylko online.

czytaj dalej wady i zalety studiów online

 

Komentarze (2)

wskc odpowiedz

czekamy na studia 1 stopnia we Wrocławiu szczególnie finanse i rachunkowość . takie duże i znaczące miasto i jeszcze nie ma studiów online

Eryk odpowiedz

Studiowałem online aplikacje mobilne, jak dla mnie bomba bo pracuję w innym mieście (60 km) i jak wracałem bo całym dniu i nadgodzinach to mogłem sobie w wekend dużo porobić, no i w tygodniu wieczorami jak miałem czas i siły. Bez tego nie zrobiłbym tych studiów szczególnie że na co dzień zajmowałem się czymś zupełnie innym. Jeśli nie masz przekonania do kierunku i choć szczątkowej samodyscypliny to chyba lepiej iść na studia normalne. Na pewno pierwsze studia lepiej robić normalnie i stacjonarnie bo to co innego i nabywa się troche umiejętności miękkich których studia online nie zagwarantują.