Czy warto iść na psychologię we Wrocławiu?

Komentarze (0)

Czy warto iść na psychologię we Wrocławiu?

Komentarze (0)
Czy warto iść na psychologię we Wrocławiu?

Dlaczego warto iść na psychologię we Wrocławiu?

Nie od dziś wiadomo, że psychologia jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków kształcenia. Ludzie od zarania dziejów interesowali się procesami zachodzącymi w umysłach, rozważali problematykę zachowań w określonych sytuacjach oraz próbowali znaleźć receptę na skuteczne leczenie dolegliwości psychicznych.

Podczas gdy dla jednych psychologia jest kierunkiem przygotowującym do rozpoczęcia kariery w interesującym obszarze zawodowym, inni widzą w niej szanse na rozwój intelektualny na ciekawej płaszczyźnie. Faktem jest, że wiedzę wyniesioną ze studiów psychologicznych często stosuje się w życiu prywatnym celem poprawienia jakości relacji z innymi ludźmi.

Wiele osób zastanawia się, czy warto rozpoczynać studia na kierunku psychologia. Chociaż nie istnieje jedna uniwersalna i dopasowana do każdego odpowiedź na to pytanie, to istnieje wiele zalet przemawiających za realizacją studiów psychologicznych we Wrocławiu – jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce.

 

Jakie są zalety studiowania psychologii we Wrocławiu?

Niewątpliwym atutem studiów we Wrocławiu na kierunku psychologia jest ich interdyscyplinarność. Studenci podczas dziesięciu semestrów nauki poznają zagadnienia związane z neurobiologicznymi podstawami zachowania i kształtowania ludzkiej psychiki, zyskają cenną wiedzę na temat skutecznych działań zarządczych, a ponadto poznają najważniejsze doktryny filozoficzne.

Psychologia jest kierunkiem, który skupia się na człowieku. A jak wiadomo, każdy z nas żyje w społeczeństwie. Niewątpliwą zaletą studiowania psychologii jest możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w życiu codziennym, podczas nawiązywania nowych znajomości i wprawianiu się w roli słuchacza w rozmowach z bliskimi.

Jeżeli podejmiesz psychologię, będziesz mógł doskonalić się w jednym z wielu interesujących obszarów dzięki specjalnościom i konkretnym ścieżkom kształcenia. Możliwości rozwoju jest naprawdę wiele, dlatego nawet najbardziej wymagający odnajdą coś dla siebie.

 

Czego nauczysz się na studiach na kierunku psychologia?

Studenci psychologii najczęściej rozpoczynają naukę od zgłębienia podstaw nauk pokrewnych, na gruncie których ukształtowały się najważniejsze psychologiczne przekonania i doktryny. Podstawy filozofii dadzą ci pogląd, w jaki sposób postrzegano psychikę człowieka na przestrzeni wieków. Dzięki socjologii zrozumiesz istotę funkcjonowania społecznego i zmian zachodzących w zbiorowościach.

W siatce programowej studiów psychologicznych we Wrocławiu nie zabraknie również logiki matematycznej i statystyki. Zrozumienie tych przedmiotów przyda się chociażby podczas pisania pracy magisterskiej oraz prowadzenia działalności badawczej w trakcie studiów oraz po ich ukończeniu.

 

Oto wybrane umiejętności miękkie, które możesz rozwinąć dzięki psychologii:

  • Kreatywność
  • Asertywność
  • Empatyczne słuchanie drugiego człowieka
  • Samodyscyplina

 

Psychologia to również praktyczne zajęcia warsztatowe, podczas których przećwiczysz wybrane techniki psychologiczne, dowiesz się w jaki sposób zapewnić najwyższy komfort swoim przyszłym klientom, a także odkryjesz słabsze strony swojego charakteru, nad którymi warto byłoby popracować.

 

Jakie są perspektywy zawodowe po psychologii?

Absolwenci studiów na kierunku psychologia we Wrocławiu bez trudu odnajdują się w różnych obszarach zawodowych, począwszy od placówek oświatowych, przez zakłady poprawcze, na prywatnych klinikach skończywszy. Pierwszy krok w kierunku ukształtowania zawodowej przyszłości wykonasz wybierając jedną ze specjalności. Każda z nich pozwala studentom na zdobywanie sprecyzowanych kompetencji w obrębie danej dziedziny psychologicznej.

Osoby zainteresowane psychologią penitencjarną i naukami penalnymi postarają się o zatrudnienie w więziennictwie lub w aresztach tymczasowych. Jeżeli interesuje cię praca z dziećmi posiadającymi zaburzenia rozwojowe, będziesz mógł związać swoją przyszłość z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi.

Psychologowie kliniczni pracują na oddziałach szpitalnych oraz prowadzą własne gabinety. Mogą oni również rozważyć rozpoczęcie kursu psychoterapii w wybranym nurcie, aby rozszerzyć wachlarz oferowanych usług o prowadzenie długoterminowej terapii. Jak sam widzisz, możliwości jest wiele.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA - WROCŁAW

Komentarze (0)