Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Dlaczego idziemy na studia medyczne? Na to pytanie każdy może odpowiedzieć inaczej, ale najczęstszym powodem podejmowania nauki jest chęć rozwijania zainteresowań, a także plan na to, aby zainteresowania te stały się w przyszłości podstawą działalności zawodowej. W przypadku omawianego kierunku nie może być inaczej.
Studiujemy Dietetykę w Poznaniu, aby nabyć specjalistycznych kompetencji i móc prowadzić jasno określoną działalność. Trudno wyobrazić sobie pracę z pacjentem bez solidnego przygotowania i wysokich kwalifikacji. Mówimy przecież o dyscyplinie z obszaru nauk o zdrowiu.
A dlaczego warto zwrócić uwagę na Poznań? Ponieważ w mieście tym odnajdziemy co najmniej kilka miejsc, w których realizowane jest kształcenie w ramach wybranego przez nas kierunku.
Dobrze jest mieć plan. Dobrze jest wiedzieć co chce się osiągnąć, jakie kwalifikacje zdobyć i jak poprowadzić dalszą drogę po zakończeniu nauki i uzyskaniu dyplomu. Z pomysłem na siebie wszystko przychodzi łatwiej, motywacja do nauki jest większa, a ustalony cel sprawia, że wątpliwości co do wybranego kierunku znikają.
Co zrozumiałe, Dietetyka będzie najlepszym wyborem dla osób zainteresowanych żywnością, planowaniem racjonalnego żywienia dla różnych grup ludności i stosowaniem terapii dietetycznych. Będzie trafnym wyborem dla tych, którzy śledzą wyniki badań, testów i analiz. Będzie słusznym wyborem dla tych, którzy pragną płynąć z prądem coraz większej popularności tej dyscypliny.
Będąc studentem Dietetyki należy mieć świadomość tego, że czeka nas sporo nauki. Programy kształcenia są bogate, obfite, i nie występują w nich zagadnienia zbędne, czy drugoplanowe.
A czego uczą się studenci? W harmonogramach nie brakuje przedmiotów związanych z anatomią i fizjologią człowieka, psychologią ogólną, biochemią żywności, parazytologią, czy genetyką. Trudno wyobrazić sobie również, aby studenci Dietetyki nie omawiali takich zagadnień jak analiza i ocena jakości żywności, technologia żywności, czy interakcja leków z żywnością.
Dietetyka swoją popularność zawdzięcza zmianom, jakie zachodzą w społeczeństwie. Dietetyka stała się modna i warto mieć nadzieję, że moda ta nigdy nie osłabnie.
Popyt na specjalistów rośnie. Ich wiedza potrzebna jest w placówkach ochrony zdrowia, poradniach dietetycznych, klubach sportowych, domach opieki społecznej, instytucjach naukowo- badawczych, firmach cateringowych, czy jednostkach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy o żywności i żywieniu.
Sprawdź