Dlaczego warto iść na studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi?

Ból pleców staje się dziś problemem cywilizacyjnym. Kogo z nas nie złapał po całym dniu spędzonym za biurkiem lub po zbyt długim wypoczynku na kanapie? Siedzący tryb życia sprawia, że zmagamy się dziś z wieloma schorzeniami postawy. Z drugiej jednak strony coraz chętniej czerpiemy z dobrodziejstw, jakie przynosi zbilansowana aktywność fizyczna.

W zdrowym ciele, zdrowy duch – jak jednak zadbać, by cieszyć się zdrowiem i doskonałą formą w sytuacjach, gdy zmagamy się z chorobami, wadami postawy czy schorzeniami kręgosłupa? Wtedy warto udać się do gabinetu fizjoterapeuty! Są to specjaliści, którzy będą wiedzieli, jak prawidłowo przeprowadzić rehabilitację czy zaplanować ćwiczenia wspomagające leczenie wielu jednostek chorobowych.

Studia fizjoterapeutyczne stają się także jednym z chętniej wybieranych kierunków wśród absolwentów szkół średnich. Dlaczego warto go wybrać? Jest on godny rozważenia, ponieważ dzięki niemu można otrzymać wszechstronne wykształcenie medyczne.

Fizjoterapeuci są świetnymi znawcami anatomii i fizjologii człowieka. Ich wiedza, a przede wszystkim umiejętności rozwijane podczas wszystkich semestrów kształcenia sprawią, że będą mogli dość szybko znaleźć zatrudnienie w różnorodnych placówkach medycznych. Z artykułu dowiecie się, jakie konkretnie wykształcenie można zdobyć na studiach fizjoterapeutycznych, jakie kwalifikacje zawodowe mają absolwenci tego kierunku oraz czy można liczyć po nim na znalezienie dobrej pracy.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Studia w Łodzi na kierunku fizjoterapia mają formę kształcenia jednolitego, które trwa pięć lat. Studenci, którzy posiadają wykształcenie z kierunków pokrewnych, będą mogli poszerzać swoją wiedzę i kwalifikacje na studiach II stopnia. Pomyślne zakończenie studiów fizjoterapeutycznych będzie się wiązać ze zdobyciem tytułu zawodowego magistra.

Jaką wiedzą dysponują jednak fizjoterapeuci kończący studia medyczne w Łodzi? To ona będzie świadczyć bowiem o ich szerokim wykształceniu medycznym. Można zaliczyć do niej między innymi:

  • znajomość różnorodnych zagadnień oscylujących wokół niepełnosprawności i rehabilitacji medycznej;
  • wiedzę na temat specjalistycznej terminologii wykorzystywanej w fizjoterapii;
  • znajomość teoretycznych, metodycznych czy praktycznych podstaw różnych rodzajów fizjoterapii;
  • wiedzę z pogranicza psychologii i psychoterapii wykorzystywaną podczas pracy z pacjentami itd.

Studenci fizjoterapii kształcą się również w zakresie prawa obowiązującego w placówkach medycznych czy poznaje zasady funkcjonowania Narodowego Funduszu Zdrowia. Można napisać więc, że studenci fizjoterapii w Łodzi mogą poszczycić się rozbudowanym wykształceniem.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Warto pamiętać jednak, że studia medyczne powinny być oparte przede wszystkim na praktycznym rozwoju umiejętności zawodowych. Absolwenci tego kierunku będą bowiem na co dzień pracować z pacjentami, którzy potrzebują wsparcia oraz skorzystania z pomocy profesjonalistów, którzy swoją wiedzę potrafią na co dzień przekuwać w działanie. Studenci w trakcie kształcenia rozwijają więc umiejętności przykładowo takie jak:

  • wykorzystywanie przyrządów używanych w trakcie fizjoterapii;
  • dobieranie badań oraz testów pomagających wybrać odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne czy fizjoterapeutyczne;
  • stosowanie form fizjoterapii dostosowanej do wieku, płci oraz schorzeń pacjentów;
  • organizowanie zajęć rekreacyjnych;
  • przeprowadzanie treningów psychologicznych i wiele więcej.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Kierunki studiów w Łodzi takie jak fizjoterapia powinny być wybierane przede wszystkim przez tych studentów, którym na co dzień towarzyszy pasja i zainteresowania związane ze sportem. Tylko wtedy będą oni czerpać satysfakcję z wykonywanych obowiązków. Dzięki takiemu zaangażowaniu będą też mogli zaszczepić swoje ideały w pacjentach. Studia fizjoterapeutyczne mogą w przyszłości przekuć się w dobrą pracę, ale dotyczy to w szczególności osób, które nie boją się wyzwań, lubią pracę z drugim człowiekiem oraz chcą zarażać pasją do aktywności fizycznej.

Należy pamiętać jednak, że fizjoterapeuci w swojej pracy często spotkają się z osobami schorowanymi czy niepełnosprawnymi. Tego typu praca wymaga więc niemałej odporności psychicznej. Warto pamiętać jednak, że niesie pomocy innym ludziom oraz obserwowanie ich rozwoju oraz odnoszonych sukcesów może sprawiać ogrom zawodowej satysfakcji.

 

 

WSZYSTKO O KIERUNKU FIZJOTERAPIA - ŁÓDŹ

Komentarze (0)