Fizjoterapia - Łódź

Fizjoterapia - Łódź

Fizjoterapia - Łódź

Studia w Łodzi

fizjoterapia

Odkryj fizjoterapię w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Fizjoterapia studia Łódź | woj. Łódzkie

Współczesne czasy szerokiego rozwoju cywilizacyjnego dały nam stały dostęp do komputerów i innych urządzeń elektronicznych, zaopatrzyły w możliwość podejmowania pracy biurowej oraz poszerzyły sieć komunikacyjną transportu miejskiego. Niestety wszystkie te udogodnienia jednocześnie wymuszają na człowieku pozostawanie w jednej postawie przez większą część dnia, codzienne obowiązki redukują do minimum aktywność fizyczną, nawet dzieci zostają zmuszane do podejmowania codziennego wysiłku ponad ich możliwości – dźwigania bardzo ciężkich tornistrów po brzegi wypełnionych książkami.

Wszystko te czynniki bezpośrednio przyczyniają się do tego, że u prawie każdego człowieka można zaobserwować występowanie wad postawy. Nie byłoby dużym nadużyciem, gdyby posunąć się do stwierdzenia, że skrzywienie kręgosłupa powoli staje się chorobą cywilizacyjną, mogącą nieść bardzo poważne konsekwencje w niedalekiej przyszłości.

Dysfunkcje w obszarze narządów ruchu występują również na skutek różnych chorób, nabytych w ciągu życia urazów i wrodzonych dolegliwości. W związku z powyższym chyba już nikogo nie dziwi szerokie zaporzebowanie dzisiejszego rynku pracy na wykwalifikowanych fizjoterapeutów, zdolnych do podjęcia opieki nad pacjentami zmagającymi się z dolegliwościami bólowymi, dysfunkcjami narządów ruchu lub poważnymi wadami postawy.

Całe szczęście zainteresowanie młodych ludzi podjęciem studiów medycznych w Łodzi na kierunku Fizjoterapia jest na tyle duże, że wszelakie placówki medyczne i rehabilitacyjne nie muszą się obawiać niedostatku pracowników, zajmujących się fizjoterapią i rehabilitacją. Główną zaletą studiów na kierunku Fizjoterapia jest ich interdyscyplinarność. Student zostaje uposażony w szeroką wiedzę, której spektrum obejmuje większość nauk medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem anatomii i fizjologii narządów ruchu oraz układu nerwowego.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Łodzi?

W związku z tym, że studia medyczne na kierunku Fizjoterapia w Łodzi należą do kanonu nauk medycznych, oczywistym jest, że w procesie rekrutacji będą brane pod uwagę przedmioty przyrodnicze. Przyszły kandydat powinien zwrócić szczególną uwagę na naukę biologii, fizyki, mtematyki aby odpowiednio wcześnie zgłębić potrzebną do dobrego zdania matury wiedzę.

Kandydatów na studia na kierunku Fizjoterapia w Łodzi co roku jest sporo – wobec tego warto podejść do matury na poważnie, aby móc znaleźć się na liście szczęśliwców, którzy już w październiku zasilą szeregi wybranej łódzkiej uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi Termin rekrutacji I stopnia:
od 24.04.2020
do 21.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 24.04.2020
do 03.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Ceny za pierwszy rok studiów na kierunku FIZJOTERAPIA (2020/2021)

stacjonarne niestacjonarne
Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi stacjonarne:
bezpłatne (limit: 180)
niestacjonarne:
-
Dowiedz się więcej

Źródło: Strony internetowe uczelni (23.06.2020)

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".

Harmonogram rekrutacji +

Studia w Łodzi na kierunku fizjoterapia co roku wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich. Te osoby, które poważnie myślą o rozpoczęciu kształcenia na tym renomowanym kierunku medycznym, powinny bardzo szczegółowo zapoznać się z harmonogreamem rekrutacji, przygotowanym przez uczelnie. Szczegółowe terminarze znajdziesz zawsze na stronach interenetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Harmonogram rekrutacji obejmuje nie tylko ostateczny termin kwalifikacji kandydatów, lecz także czas rejestracji na studia oraz czas sładania niezbędnych dokumentów do dziekanatu.

Wstępne aplikacje na wybrane kierunki studiów odbywają się już na przełomie kwietnia oraz maja. Liczą się jednak wyłącznie punkty otrzymane podczas egzaminów maturalnych, a nie kolejność zgłoszeń kanydatów. Studia na kierunku fizjoterpia w Łodzi zaliczają się do grona prestiżowych kierunków. Pierwszy etap rekrutacji zostaje na ogół zamknięty w połowie lipca, tuż po ogłoszeniu wyników z egzaminów maturalnych. Trzeba pamiętać, że na tego typu kierunki liczba kandydatów zawsze przekracza liczbę przygotowanych miejsc, więc nie każdy dostanie się na wymarzone studia podczas pierwszego etapu rekrutacji.

Uczelnie w Łodzi otwierają także dodatkowe etapy w sierpniu oraz wrześniu na te kierunki studiów, na które nie wypełniły się listy podczas pierwszego etapu rekrutacji. Jeżeli zatem twoja kandydatura została odrzucona poczatkowo, nie zrażaj się, ponieważ być może szansę na rozpoczęcie wymarzonych studiów dostaniesz podczas kolejnych etapów rekrutacji.

Dokumenty rekrutacyjne +

Pamiętaj, by nie zaniedbać tego ważnego etapu rekrutacji, ponieważ sprawi to, że zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. Osoby zakwalifikowane na studia muszą bowiem dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Każda z uczelni zestaw dokumentów ustala indywidualnie – szczegółowych wytycznych zawsze musisz szukać na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Muszą się znaleźć wśród nich na pewno:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;

 • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);

 • aktualna fotografia;

 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;

 • różnego rodzaju podpisane umowy.

Studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi wymagają wielu specyficznych predyspozycji, więc być może do dziekanatu będziesz musiał dostarczyć także zaświadczenie, które wystawi lekarz medycyny pracy i potwierdzi twoje wstępne zdolności zdrowotne do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu w przyszłości.

Opłaty rekrutacyjne +

W Polsce opłaty rekrutacyjne stanowią obligatoryjny punkt przyjmowania kwalifikacji na studia wyższe. Każda osoba, która chce wziąć udział w kwalifikacjach, musi zatem uiścić odpowiednią opłatę. W zależności od kierunku waha się ona od 85 do nawet 150 złotych. Łódzkie ośrodki akademickie ustalają je indywidualnie, więc informacji na ich temat szukaj na stronach interenetowych uczelni. Opłaty rekrutacyjne możesz dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych. Pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania, więc zrób go wcześnie, a jego potwierdzenie okaż w dziekanacie uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

By dostać się na studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi, powinieneś odpowiednio wcześnie przygotować się do rekrutacji. Liczba kandydatów na studia o profilu medycznym zawsze przewyższa liczbę otwartych miejsc, więc szansę na naukę mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Jeżeli przygotowujesz się do egzaminów maturalnych, to szczególny nacisk powinieneś położyć na naukę przedmiotów ścisłych, czyli biologii oraz chemii. Wśród nich mogą się znaleźć również fizyka oraz matematyka.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Każda uczelnia ustala swój indywidualny przelicznik punktów kwalifikacyjnych. Jest on jednak zależny od tego, czy przedmioty zdawane na maturze znajdowały się w wymogach rekrutacyjnych oraz na jakim były poziomie (podstawowy lub rozszerzony). W przypadku kierunków medycznych punktowane będą oczywiście wyłącznie przedmioty ścisłe. Odpowiednio wcześnie zorientuj się, czy wybrane przez ciebie przedmioty przyniosą ci korzyści podczas rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi.

Olimpiady oraz konkursy +

Finaliści oraz laureaci olimpiad przedmiotwych znajdują się na listach osób przyjętych poza kolejnością. Nie zwalnia ich to jednak z obowiązku przystąpienia do podstawowych egzaminów maturalnych. Opcję wzięcia udziału w olimpiadzie powinni rozważyć najzdolniejsi uczniowe szkół średnich, ponieważ to prestiżowe konkursy, które otiwerają wszystkie drzwi do rozpoczęcia wymarzonych studiów. W przypadku fizjoterapii warto rozważyć olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Biologiczna;

 • Olimpiada Chemiczna;

 • czy Olimpiada Matematyczna.

KIERUNKI MEDYCZNE W ŁODZI

farmacja
położnictwo
Rozwiń

Jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Łodzi?

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak dokładnie będzie wyglądał program twojej nauki na studiach na kierunku Fizjoterapia w Łodzi, ten akapit powinien rozwiać twoje wątpliwości. Na początkowym etapie drogi swojej edukacji na tym kierunku, będziesz miał okazję zgłębić od podszewki ludzką anatomię i fizjologię ze szczególnym uwzględnieniem narządów ruchu. Poznasz etiologię najczęstszych zaburzeń powodujących wady postawy i problemy z poruszaniem oraz choroby współwystępujące.

Jak z pewnością wiesz, samą teorią nikt jeszcze świata nie podbił. Aby stać się kompetentnym pracownikiem, będziesz musiał dobrze poznać praktyczne aspekty studiowanego kierunku. Podczas zajęć warsztatowych nauczysz się wykonywania masaży relaksacyjnych oraz rehabilitacyjnych, poznając uprzednio rozmieszczenie kluczowych dla tych działań miejsc na ciele człowieka. Poznasz podstawy:

 • ortopedii
 • fizykoterapii
 • hydroterapii
 • balneoterapii
 • klimatoterapii

 

aby w późniejszych etapach nauki dokonać wyboru specjalności, która najbardziej do ciebie przemawia i da ci największą skuteczność terapeutyczną w przyszłej pracy.

Etyka zawodu fizjoterapeuty stabilnie obsadzi cię w kanonie uprawianej nauki oraz da realne spojrzenie na to, jakich wzorców zachowań należy przestrzegać podczas współpracy ze swoimi pacjentami. Nie można pomijać aspektu psychologicznego, którego znajomość da ci studiowanie na kierunku Fizjoterapia w Łodzi. Bez odpowiedniego, etycznego podejścia do pacjenta, z zachowaniem obupólnego szacunku, praca fizjoterapeuty nie byłaby możliwa.

Warto uświadomić sobie fakt, że praca z ludźmi chorymi wymaga odpowiednich kompetencji, bez których najpewniej dopuściłoby się do wyrządzenia pacjentowi poważnych szkód psychicznych.

W siatce programowej będą na ciebie czekać takie oto przykładowo przedmioty:

 

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FIZJOTERAPIA ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

FIZJOTERAPIA ŁÓDŹ STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Łodzi?

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Łodzi?

Zgodnie z odgórnym rozporządzeniem, studia na kierunku Fizjoterapia są jednolite, w związku z czym trwają dziesięć semestrów, a więc pięć lat i po pozytywnym ich zakończeniu, zostają zwieńczone uzyskaniem tytułu magistra.

Długość trwania studiów na kierunku Fizjoterapia jest identyczny dla wszystkich uczelni w Łodzi i niezależny od trybu edukacji.

 

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FIZJOTERAPIA ŁÓDŹ STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Łodzi?

 

Gdzie studiować

Przed aplikacją na jeden z popularnych kierunków studiów w Łodzi przede wszystkim należy zdecydować, jakiej uczelni chciałoby się powierzyć proces swojej edukacji właśnie na tym kierunku. Wybór jest spory – w odpowiedzi na zainteresowanie przyszłych studentów Fizjoterapią wychodzą dwie łódzkie uczelnie.

W związku z tym, że jedna z nich jest uczelnią niepubliczną, w procesie rekrutacji nie obowiązuje konkurs świadectw maturalnych ani dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia. O przyjęciu kandydatów decyduje kolejność zgłoszeń, a każdy z nich musi być gotowy na uiszczanie opłaty semestralnej w kwocie odgórnie ustalonej przez regulamin uczelni. W przypadku aplikacji na studia pierwszego stopnia na kierunek Fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym należy liczyć się z obowiązkiem wzięcia udziału w konkursie świadectw maturalnych. Przedmiotami wiodącymi na tym kierunku są biologia oraz do wyboru fizyka lub matematyka.

 

Proces rekrutacji

W związku z tym, że kandydatów na studia w Łodzi zazwyczaj jest więcej, niż dostępnych miejsc, warto odpowiednio wcześnie przygotować się do egzaminu maturalnego, od którego niewątpliwie będzie zależała edukacyjna przyszłość kandydata. Proces składania dokumentów jest zwykle identyczny dla każdej uczelni i wygląda następująco: po wypełnieniu internetowego formularza aplikacyjnego i pozytywnej decyzji władz wydziału a propos naszej kandydatury, należy dostarczyć komisji rekrutacyjnej kserokopię świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografię o wymiarach 35X45mm oraz posiadać przy sobie dowód osobisty i oryginał wcześniej wymienionych dokumentów.

Należy mieć na uwadze fakt, że procedury rekrutacyjne mogą się niespodziewanie zmieniać, dlatego wskazane jest systematyczne obserwowanie strony internetowej wybranej uczelni.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Łodzi?

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Łodzi?

W związku z tym absolwent stanie się pełnoprawnym pracownikiem większości placówek medycznych, oferujących pomoc rehabilitacyjną oraz fizjoterapeutyczną – a tych nie brakuje. Jeśli czujesz w sobie powołanie do podjęcia roli Fizjoterapeuty, niestraszne ci godziny spędzone na męczących masażach, a ponadto chciałbyś związać przyszłość z opłacalnym kierunkiem, to Fizjoterapia może okazać się strzałem w dziesiątkę! 

Na absolwentów studiów na kierunku Fizjoterapia w Łodzi, dzięki szerokiej wiedzy i umiejętnościom, przez które zostaną uposażeni, pojawi się wiele okazji do podjęcia przyszłościowej, dobrze płatnej pracy w zawodzie.

 

 Jako abiturient będziesz mógł skierować swoje kroki do placówek rehabilitacyjnych oraz szpitali, gdzie zajmiesz się opieką nad osobami zmagającymi się z problemami narządów ruchu, wadami postawy oraz wrodzonymi dysfunkcjami, wymagającymi rehabilitacji oraz specjalistycznych zajęć ruchowych.

 

 

Dla miłośników wykonywania masaży relaksacyjnych znajdzie się miejsce między innymi w gabinetach SPA i medycyny estetycznej. Nic nie stanie na przeszkodzie do otworzenia, w ramach działalności gospodarczej, własnego salonu masażu, placówki rehabilitacyjnej lub ośrodka edukacji, zrzeszającego chętnych do zgłębienia tajników wykonywania masaży relaksacyjnych lub terapeutycznych.

Absolwentów studiów na kierunku Fizjoterapia w Łodzi z otwartymi ramionami przyjmą również:

 • kluby sportowe,
 • salony fitness,
 • przychodnie sportowo-lekarskie
 • kluby sportowe

 

– jednym słowem wszędzie tam, gdzie osoby zażywające dużej dawki ruchu lub zawodowo uprawiające sport mogą zaznać chwili relaksu lub odbyć terapię rehabilitacyjną doznanej kontuzji. Praca w specjalistycznych ośrodkach szkoleniowo – rehabilitacyjnych oraz sportowo – wychowawczych pozwoli na zastosowanie zdobytej w trakcie studiów wiedzy w praktyce, podczas zajęć z najmłodszymi, którzy zmagają się z negatywnymi konsekwencjami nieprawidłowego siedzenia, dźwigania ciężkich tornistrów oraz wrodzonymi wadami postawy.

Jak sam widzisz, wybór zawodu po studiach na kierunku Fizjoterapia w Łodzi jest niezwykle szeroki i z pewnością zmusi cię do dłuższego zastanowienia nad drogą zawodową, jaką chciałbyś podążać. Jedno jest pewne – bezrobocie, którego doświadczysz po studiach, będzie trwało jedynie krótki czas między aplikacją na wybrane stanowisko a pierwszym dniem nowej pracy.

 

Studia na kierunku fizjoterapia Łódź – zaoczne (niestacjonarne)

Studia medyczne w Łodzi możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia realizowane są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni w Łodzi. Studia dzienne realizuje się w trakcie zajęć od poniedziałku do piątku.

dowiedz się więcej na temat kierunku fizjoterapia studia zaoczne w Łodzi

Jakie są ceny studiów na kierunku fizjoterapia w Łodzi?

Studia niestacjonarne realizowane w formie zaocznej i wieczorowej są studiami płatnymi. Warto zaznaczyć, że ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Łodzi. Czesne za rok studiów możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Studia medyczne są stosunkowo drogie, ale wszystko zależy od wybranego kierunku, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem, który zawiera informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek. Wszelkie informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku fizjoterapia - ceny w Łodzi

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Łodzi?

Wielu przyszłych maturzystów jest niezdecydowanych co do studiów, jakie chcieliby podjąć. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem podejmowanie tak ważnych decyzji w bardzo młodym wieku nie należy do najłatwiejszych. W związku z tym warto zwrócić uwagę na opinię innych.

 

Marta, studentka drugiego roku Fizjoterapii w Łodzi mówi:

"Nie wiedziałam co chcę robić w życiu nawet w momencie pisania matury. Wybór Fizjoterapii w Łodzi był przypadkowy, ale na szczęście okazał się strzałem w dziesiątkę!"

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Komentarze (1)

Daria21 odpowiedz

ja wybrałam fizjoterapię na WSBiNoZ, czyli tzw. Medyku. Będąc po pierwszym roku, stwierdzam, że nie żałuje wyboru ;)