Fizjoterapia - Łódź
Dodaj do ulubionych

22.05.2023

Fizjoterapia studia Łódź - 2023 | woj. Łódzkie

Fizjoterapia w Łodzi to 5-letnie studia (jednolite magisterskie). Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej. Ceny na fizjoterapii w Łodzi w 2023 r. zaczynają się od 5880 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi rozpocznie się 17 kwietnia 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | Fizjoterapia Łódź - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Fizjoterapia to kierunek, na którym studenci zdobywają zaawansowaną wiedzę na temat funkcjonowania ciała. Program studiów obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, podczas których przyszli absolwenci zdobywają umiejętności niezbędne do leczenia zaburzeń układu ruchu. Studenci fizjoterapii zdobywają doświadczenie w pracy m.in. z osobami starszymi, kobietami w ciąży oraz dziećmi.

Fizjoterapeuci mają wiele możliwości zawodowych. Mogą pracować w miejscach zajmujących się opieką zdrowotną takich jak: szpitale, uzdrowiska czy hospicja. Absolwenci fizjoterapii często znajdują zatrudnienie w klubach sportowych, na siłowniach oraz w klinikach odnowy biologicznej. Umiejętności zdobyte w trakcie studiów pozwalają także na prowadzenie własnej działalności.

 

Uczelnie

W Łodzi fizjoterapię możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytet Medyczny w Łodzi (UMED) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższejSpołeczna Akademia Nauk w Łodzi.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Łodzi na kierunku fizjoterapia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, fizyka, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku fizjoterapia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 5880 zł do 6120 zł za pierwszy rok studiów.  | Wykaz opłat za studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi >

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek FIZJOTERAPIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Łodzi?

W związku z tym, że studia medyczne na kierunku Fizjoterapia w Łodzi należą do kanonu nauk medycznych, oczywistym jest, że w procesie rekrutacji będą brane pod uwagę przedmioty przyrodnicze. Przyszły kandydat powinien zwrócić szczególną uwagę na naukę biologii, fizyki, matematyki aby odpowiednio wcześnie zgłębić potrzebną do dobrego zdania matury wiedzę.

W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, fizyka, matematyka.

Kandydatów na studia na kierunku Fizjoterapia w Łodzi co roku jest sporo – wobec tego warto podejść do matury na poważnie, aby móc znaleźć się na liście szczęśliwców, którzy już w październiku zasilą szeregi wybranej łódzkiej uczelni.

 

Fizjoterapia Uniwersytet Medyczny w Łodzi - przedmioty maturalne

Uniwersytet Medyczny w Łodzi w roku 2023/2024 w rekrutacji na kierunek fizjoterapia uwzględnia jeden przedmiot obowiązkowy, którym jest biologia, a także przedmiot do wyboru spośród: fizyka lub matematyka. Ponadto kandydaci na fizjoterapię muszą wykazać się umiejętnością pływania. dowiedz się więcej

Rekrutacja na fizjoterapię w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Łodzi przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Łodzi

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować fizjoterapię w Łodzi

Studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi można podjąć stacjonarnie w jednej uczelni publicznej – Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Fizjoterapię w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym oferują także dwie szkoły prywatne w tym mieście: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

Gdzie studiować fizjoterapię bezpłatnie w Łodzi

Stacjonarne studia na kierunku fizjoterapia można podjąć w jednej uczelni publicznej oraz w dwóch niepublicznych szkołach wyższych w Łodzi:

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

Gdzie studiować fizjoterapię niestacjonarnie w Łodzi

Niestacjonarne studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi można znaleźć tylko w ofercie dwóch niepublicznych uczelni – Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Należy pamiętać o tym, że studia niestacjonarne na tym kierunku są płatne we wszystkich łódzkich szkołach wyższych.

Dowiedz się więcej fizjoterapia w Łodzi studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na fizjoterapii w Łodzi

Studia niestacjonarne w łódzkich uczelniach niepublicznych są płatne, a cena za jeden rok akademicki na kierunku fizjoterapia wynosi około 5620 zł. ceny - fizjoterapia Łódź >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety w Łodzi bezpłatną naukę na kierunku fizjoterapia oferują jedynie uczelnie publiczne w ramach studiów stacjonarnych. Niestacjonarna nauka we wszystkich szkołach wyższych w Łodzi na kierunku fizjoterapia jest płatna.

Pokaż wszystkie

Opis kierunku

Studenci kierunku fizjoterapia w Łodzi nauczą się leczenia pacjentów z zaburzeniami mięśniowymi, szkieletowymi czy nerwowymi. Zdobędą także umiejętność przeprowadzania terapii manualnej, fizjoterapii czy kinezyterapii, a także nauczą się podstaw masażu. W czasie studiów dowiedzą się także, w jaki sposób nadzorować pracę zespołu medycznego oraz poznają zasady pracy z pacjentem.

Fizjoterapia należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 10 tys. kandydatów (o 1654 więcej niż rok wcześniej).

Wśród łódzkich uczelni publicznych fizjoterapia znałazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (ponad 1 tys. zgłoszeń).


Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w szpitalach klinicznych, gabinetach fizjoterapeutycznych, ośrodkach rehabilitacyjnych, czy w sanatoriach i uzdrowiskach. Ponadto mogą podjąć pracę w ośrodkach spa  i wellness, przychodniach sportowo-lekarskich, salonach fitness oraz w klubach sportowych.
 

Program studiów i przedmioty

Studia medyczne w Łodzi w zakresie fizjoterapii należą do specjalistycznych zawodów medycznych, a tym samym stanowią dział rehabilitacji medycznej. Nauka ta za główny cel stawiaj sobie usprawnianie osób, które utraciły zdrowie lub urodziły się niepełnosprawne.

Zajęcia realizowane są w formie wykładów, ćwiczeń i seminariów, a odbywają się zarówno na wydziałach, jak i w szpitalach, między innymi w prosektorium. Studenci mają okazję zapoznać się zarówno z fizjoterapią ogólną, jak i fizjoterapią w onkologii i medycynie paliatywnej oraz w kardiochirurgii, a także z odnową biologiczną czy podstawami neurologii.

W kompleksowo opracowanym programie zajęć znajdziemy przedmioty ogólne i kierunkowe. Propozycja kształcenia tego typu łączy nauki biomedyczne, społeczne i pedagogiczne z naukami obejmującymi wiedzę z zakresu fizjoterapii. Siatka zajęć może się różnić i zależy od specyfiki wybranej uczelni.

W programie studiów na kierunku Fizjoterapia znajdziesz takie przedmioty jak np.:


Ogólne cele kształcenia

Fizjoterapia to kierunek, na którym studenci dowiadują się, jak utrzymywać ciało w zdrowiu, jak je leczyć w przypadku chorób oraz jak pracować z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Fizjoterapeuci dzięki swoim zdolnościom gotowi są m.in. do pomagania w utrzymywaniu lub przywracaniu sprawności psychoruchowej człowieka. Studenci poznają tajniki ludzkiego ciała oraz przebieg wielu chorób – uczą się także tego, jak im zapobiegać oraz jak je leczyć z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi oraz specjalistycznej aparatury.

Absolwenci fizjoterapii wiedzą, jak postępować m.in. z osobami starszymi, kobietami w ciąży oraz dziećmi. Poprawnie prowadzą dokumentację medyczną i znają zasady tworzenia i rozwoju własnej działalności gospodarczej. Fizjoterapia przygotowuje absolwentów również do pracy z osobami aktywnymi fizycznie – zarówno z amatorami sportu, jak i zawodowcami. Studia te pozwalają zrozumieć m.in. anatomię i fizjologię człowieka, kliniczne aspekty problemów psychoruchowych oraz skuteczne strategie profilaktyki zdrowia.

Absolwenci tego kierunku mogą szukać zatrudnienia m.in. na stanowiskach, które wymagają uprawnień do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Dzięki temu fizjoterapeuci mają szansę rozwinąć swoją karierę zawodową np. w: publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, ośrodkach gimnastyki korekcyjnej, ośrodkach rehabilitacyjno-wychowawczych, zakładach pracy chronionej, podmiotach gospodarczych prowadzących działalność prozdrowotną czy placówkach sportowych.
 

Gdzie studiować na kierunku Fizjoterapia w Łodzi?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz niepublicznej (prywatnych) szkole wyższej: Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

W rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oferuje 180 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni prywatnej. Ceny wahają się od 5880 zł do 6120 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek fizjoterapia - uczelnie w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

 

Limity miejsc

O przyjęciu kandydatów na studia decyduje limit miejsc na poszczególnych kierunkach. W postępowaniu kwalifikacyjnym tworzona jest lista rankingowa, na podstawie której uczelnie przyjmują lub odrzucają kandydatów.

Limity miejsc na kierunku fizjoterapia w Łodzi:

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi – 180

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi

Bezpłatną naukę można podjąć na studiach stacjonarnych w uczelniach publicznych. Za możliwość nauki niestacjonarnej w publicznej uczelni lub za szansę studiowania w uczelni prywatnej należy jednak zazwyczaj zapłacić.

 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi: od 5880 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Informacje dotyczące wyników rekrutacji na poszczególne studia publikowane są w prywatnych profilach kandydatów w systemie IRK lub ERK. Terminy ogłoszenia list rankingowych są indywidualne dla każdej uczelni. Kandydaci poznają nie tylko ostateczną decyzję wybranej szkoły, ale również zostają poinformowani o liczbie zdobytych w postępowaniu kwalifikacyjnym punktów.

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Łodzi:

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi: od 11.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Kandydaci, którzy zakwalifikowali się na wybrane studia, mogą dostarczyć dokumenty rekrutacyjne osobiście w siedzibie uczelni lub za pomocą poczty tradycyjnej/elektronicznej. Preferowana forma przekazania dokumentów może być inna w każdej szkole wyższej, dlatego warto najpierw zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi na poszczególnych uczelniach.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kandydaci na studia, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacji, powinni złożyć wymagane dokumenty w wyznaczonym terminie. Najczęściej uczelnie umożliwiają dostarczanie dokumentów tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji – zazwyczaj zakwalifikowani kandydaci mają na to kilka dni. Złożenie kompletu po czasie może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób, które zostały przyjęte na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych w Łodzi:

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi: od 12.07.2023 do 15.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Ile zarabia się po Fizjoterapii?

Fizjoterapia jest jednym z najpopularniejszych kierunków należących do obszaru studiów medycznych. Kształci on specjalistów zyskujących szerokie możliwości zawodowe, bowiem z pozyskaną na studiach wiedzą i nabytymi umiejętności mogą pracować między innymi w: placówkach rehabilitacyjnych, szpitalach klinicznych, klubach sportowych, gabinetach masażu, czy sanatoriach. O Fizjoterapii można powiedzieć także to, że jest kierunkiem perspektywicznym, ponieważ profesja związana z wykonywaniem różnego rodzaju zabiegów usprawniających będzie potrzebna zawsze. A ile zarabiają fizjoterapeuci?

Średnie zarobki absolwentów Fizjoterapii w 2023 roku:

 • fizjoterapeuta bez specjalizacji – 4100 złotych
 • fizjoterapeuta ze specjalizacją – 5400 złotych

 

Czy warto iść na Fizjoterapię?

Jak już wspomnieliśmy, Fizjoterapia jest kierunkiem perspektywicznym, bowiem należy do przestrzeni studiów medycznych. Studia adresowane są do osób zainteresowanych zdrowiem oraz aktywnością fizyczną i pozwalają na uzyskanie wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do usprawniania osób niepełnosprawnych lub tych, które utraciły sprawność ruchową w wyniku wypadku lub urazu, jak również tych, którzy wymagają utrzymania odpowiedniego poziomu sprawności funkcjonalnej.

 

Gdzie warto studiować Fizjoterapię?

Fizjoterapia jest kierunkiem, który coraz częściej występuje w katalogach dydaktycznych. Można ją odnaleźć w ofertach zarówno uczelni publicznych, jak i uczelni niepublicznych, zwłaszcza że, pomimo funkcjonowania w obszarze studiów medycznych, oferowana jest nie tylko przez uczelnie od medycznym profilu.

Fizjoterapia studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Łodzi:

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Z racji rosnącej popularności, Fizjoterapię można studiować również w uczelniach niemedycznych. Kandydaci na studia w Łodzi mogą podjąć naukę w jednej z uczelni niepublicznych.

Fizjoterapia studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Łodzi:

 • Społeczna Akademia Nauk

 

Program studiów i przedmioty

Fizjoterapia jest kierunkiem pięcioletnim, a zatem programy kształcenia są bardzo bogate. W toku kształcenia studenci realizują między innymi takie przedmioty jak:

 • anatomia
 • biomechanika
 • medycyna fizykalna
 • adaptowana aktywność fizyczna
 • terapia manualna

 

Uczelnie w Łodzi - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne studia jednolite więcej
Uniwersytet Medyczny w Łodzi stacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Łodzi?

Wielu przyszłych maturzystów jest niezdecydowanych co do studiów, jakie chcieliby podjąć. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem podejmowanie tak ważnych decyzji w bardzo młodym wieku nie należy do najłatwiejszych. W związku z tym warto zwrócić uwagę na opinię innych.

 

Marta, studentka drugiego roku Fizjoterapii w Łodzi mówi:

"Nie wiedziałam co chcę robić w życiu nawet w momencie pisania matury. Wybór Fizjoterapii w Łodzi był przypadkowy, ale na szczęście okazał się strzałem w dziesiątkę!"

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Łódź studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Łódź studia stacjonarne

Fizjoterapia Łódź studia niestacjonarne

Zobacz także

Pokaż wszystkie

Kierunki medyczne w Łodzi

farmacja
optometria
położnictwo
Rozwiń

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (1)

Daria21 odpowiedz

ja wybrałam fizjoterapię na WSBiNoZ, czyli tzw. Medyku. Będąc po pierwszym roku, stwierdzam, że nie żałuje wyboru ;)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia