Architektura studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Architektura studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)
Architektura studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Architektura studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku architektura można podjąć na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Artystycznym oraz Politechnice Poznańskiej. Studia stacjonarne są bezpłatne.

Architektura studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu 

 

1. Politechnika Poznańska w Poznaniu

Architektura na Politechnice Poznańskiej to kierunek realizowany na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – jako pierwsze realizowane są trzyletnie studia inżynierskie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

 

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 180 osób)

 

Architektura jest kierunkiem studiów dla osób pasjonujących się sztuką, architekturą i kulturą. Istotne są także podstawowe umiejętności warsztatowe z rysunku odręcznego, które jako kandydat zaprezentujesz w trakcie egzaminu wstępnego.

W czasie studiowania Architektury zdobędziesz wiedzę ogólnobudowlaną i umiejętności artystyczne, nauczysz się jak projektować budynki mieszalne i budowlane. Studiując Architekturę na Politechnice Poznańskiej, wykształcisz umiejętności, dzięki którym będziesz wiedział jak wykorzystywać techniki komputerowe i zaawansowane projektowanie 3D. Nauczysz się, jak zrewitalizować środowiska zurbanizowane, a także jak konserwować zabytki.

Na studentów Architektury czekają przedmioty takie jak: rysunek odręczny, podstawy budownictwa, fizyka, geometria wykreślna, instalacje budowlane, budownictwo i materiałoznawstwo czy teoria i projektowanie architektoniczne.

Studiując Architekturę, zostaniesz przygotowany do objęcia pracy m.in. jako architekt lub asystent architekta w biurze architektonicznym czy urbanista w biurze planowania przestrzennego. Jako absolwent możesz też znaleźć zatrudnienie jako scenograf, dekorator wnętrz, grafik komputerowy lub pracownik w wydziałach administracji architektonicznej i urbanistycznej urzędów miast lub gmin.

Dowiedz się więcej

 

2. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Architektura na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu jest kierunkiem realizowanym na Wydziale Architektury i Wzornictwa. To, co wyróżnia Architekturę na UPA to obowiązkowe humanistyczne przedmioty uzupełniające i wspólne zajęcia studentów architektury z innymi studentami wydziałów Uczelni. Studia architektoniczne realizowane są w systemie dwustopniowym – jako pierwsze realizowane są trzyletnie studia inżynierskie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)

 

Studia na kierunku Architektura w Poznaniu przeznaczone są dla osób, które wykazują zdolności graficzne i rysunkowe oraz ich pasją jest sztuka, kultura i co najważniejsze architektura.

Studiując Architekturę na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu budownictwa, inżynierii, planowania przestrzennego i projektowania krajobrazu, która przygotuje cię do wykonywania zawodu architekta.

Studenci Architektury będą musieli zmierzyć się z takimi przedmiotami jak: instalacje budowlane, rysunek odręczny, teoria i projektowanie architektoniczne, fizyka, geometria wykreślna, budownictwo i materiałoznawstwo, a także podstawy budownictwa.

Absolwenci Architektury mogą znaleźć zatrudnienie w administracji samorządowej lub rządowej, w pracowniach architektonicznych i urbanistycznych, firmach deweloperskich, agencjach reklamowych, pracowaniach konserwatorskich, instytucjach badawczych i ośrodkach nauki, a także mogą otworzyć własną działalność gospodarczą.

Zawody, w których absolwenci architektury mogą zostać zatrudnieni to przede wszystkim architekt lub asystent architekta, ale także projektant, kierownik budowy w zakresie architektury, inspektor czy kreślarz.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA - POZNAŃ

Komentarze (0)