Architektura wnętrz studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Architektura wnętrz studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)
Architektura wnętrz studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Architektura wnętrz w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku architektura wnętrz można podjąć na 2 uczelniach publicznych: 

Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 7500 zł za pierwszy rok studiów.

 

1. Politechnika Poznańska

Architektura wnętrz na Politechnice Poznańskiej jest kierunkiem realizowanym na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Studia realizowane są w systemie jednostopniowym – studia I stopnia trwają trzy lata i są zakończone tytułem licencjata.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 30 osób).

 

Architektura wnętrz w Poznaniu jest przeznaczona dla osób zainteresowanych architekturą, sztuką i kulturą. Istotne są także podstawowe umiejętności warsztatowe z rysunku odręcznego, które jako kandydat będziesz mieć okazje zaprezentować je podczas egzaminu wstępnego.

Architektura wnętrz łączy dziedziny techniczne z artystycznymi, dzięki czemu studenci zapoznają się z różnymi trendami dotyczącymi wzornictwa, architektury i szeroko pojętego projektowania. Studenci kierunku architektura wnętrz zdobędą wiedzę z zakresu historii architektury wnętrz i mebli, adaptacji i modernizacji, materiałów, technologii, anatomii i ergonomii. Nabyte umiejętności, takie jak: analiza zagadnień projektowych przy zastosowaniu różnych metod i technik projektowania, zdolność doboru materiałów do własnych prac, paca w zespole i samodzielne podejmowanie pracy, a także umiejętność przekazywania projektów w czytelny sposób.

Przedmioty, z jakimi studenci kierunku Architektura wnętrz, będą musieli się zmierzyć to m.in. komputerowe wspomaganie projektowe, rzeźba i modelowanie, projekt wnętrz, projektowanie wystaw i konstrukcje budowlane w architekturze.

Absolwenci Architektury wnętrz mogą szukać pracy w firmach deweloperskich, pracowaniach architektonicznych, muzeach i galeriach przy kreowaniu przestrzeni i ekspozycji wystawienniczych, w agencjach designerskich, a także w studiach programowych i reklamy wizualnej.

Dowiedz się więcej

 

2. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Architektura wnętrz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu jest kierunkiem realizowanym na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii. Architektura Wnętrz jest jednym z najstarszych kierunków UAP. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – jako pierwsze realizowane są trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym (studia płatne, cena za jeden rok 7500 zł).

 

Studia na kierunku Architektura wnętrz są dla osób pasjonujących się szeroko pojętą kulturą, sztuką i architekturą, a także posiadających podstawowe umiejętności z rysunku odręcznego. Studenci Architektury wnętrz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu mają do wyboru dwie specjalności: architektura wnętrz i projektowanie wystaw, dzięki czemu studenci mają możliwość indywidualnego wyboru pracowni kierunkowych. Dodatkowo studenci mogą studiować w innych pracowaniach artystycznych funkcjonujących na pozostałych wydziałach Uczelni.

W trakcie trwania studiów na kierunku Architektura wnętrz zdobędziesz wiedzę z zakresu metod i technik projektowych, wiedzę dotyczącą materiałów, technologii i konstrukcji, umiejętność projektowania ekspozycji, przestrzeni i obiektów wystawienniczych, umiejętność analizy projektowej, a także zdolność wnikliwej obserwacji przestrzeni i czerpania inspiracji.

Absolwenci architektury wnętrz mogą szukać pracy w zawodach takich jak: architekci wnętrz, projektanci, konstruktorzy, krytycy sztuki, właściciele firm projektowych, specjaliści marketingu wizualnego, a także eksperci w zakresie reklamy.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia architektoniczne w Poznaniu

Studia architektoniczne

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - POZNAŃ

Komentarze (0)