Budownictwo w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Budownictwo w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Budownictwo w Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku budownictwo można podjąć na 3 uczelniach publicznych: Politechnice Warszawskiej, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

 

Budownictwo studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Warszawie

 

1. Politechnika Warszawska (Wydział Inżynierii Lądowej)

Kierunek studiów Budownictwo oferowany przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to czteroletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 270 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7600 zł)

Kierunek studiów Budownictwo jest świetną propozycją dla osób, które świetnie odnajdują się w przedmiotach ścisłych, a w przyszłości chciałby zajmować się konstruowaniem i tworzeniem budynków lub np. mostów. W ofercie Politechniki Warszawskiej możemy znaleźć kilka specjalności, które uwzględniają wymagania oraz zainteresowania studentów i rynku pracy, są to:

  • budownictwo zrównoważone,
  • drogi szynowe,
  • inżynieria komunikacyjna,
  • inżynieria produkcji budowlanej,
  • konstrukcje budowlane i inżynierskie,
  • mosty i budowle podziemne.

Decydując się na studiowanie kierunku studiów Budownictwo, będziesz mieć okazję, aby rozwinąć się w kierunku przedmiotów ścisłych, na której w głównej mierze opiera się ten kierunek, ale także będziesz mógł zapoznać się z rodzajami materiałów wykorzystywanymi w budownictwie. W trakcie zajęć zdobędziesz również wiedzę z zakresu projektowania oraz właściwego czytania projektów.

Program studiów technicznych na kierunku Budownictwo opiera się na przedmiotach z zakresu przedmiotów ogólnych oraz specjalnościowych. Do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. budownictwo ogólne, materiałoznawstwo, matematykę, język obcy, fizykę oraz drogi szynowe. Studenci są również zobowiązani do zaliczenia obowiązkowych praktyk zawodowych w wybranej przez nich placówce lub instytucji.

Po ukończeniu studiów na kierunku Budownictwo absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. w biurach projektowych, administracji państwowej i samorządowej, wytwórniach materiałów budowlanych, a także w nadzorze budowlanym. Absolwenci są również świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska)

Studia na kierunku Budownictwo będące propozycją Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie są realizowane s systemie dwustopniowym jako trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 160 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5600 zł)

Budownictwo w Warszawie jest przeznaczone dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu budownictwa, a także dla tych, którzy lubią przedmioty ścisłe i logiczne myślenie, ponieważ to właśnie na tych dziedzinach opiera się ten kierunek studiów.

Studiując kierunek studiów Budownictwo w Warszawie, zdobędziesz wiele umiejętności, które pozwolą ci w przyszłości na pracę w biurach projektowych lub samodzielne poprowadzenie firmy. W trakcie zajęć będziesz uczyć się również pisma i rysunku technicznego, co pozwoli ci na tworzenie własnych projektów, ale także i na zrozumienie cudzych.

Zajęcia, jakie czekają na studentów Budownictwa w Warszawie to m.in. geometria wykreślna, rysunek techniczny, matematyka, fizyka, materiałoznawstwo, język obcy oraz ekonomika. Dodatkowo w programie przewidziano czas na zrealizowanie praktyk zawodowych przez studentów w wybranych przez nich instytucjach lub firmach.

Po ukończeniu studiów na kierunku Budownictwo absolwenci mogą podjąć zatrudnienie m.in. jako projektanci np. w biurach projektowych, kierownicy budowy, a także mogą znaleźć zatrudnienie w administracji i placówkach naukowo badawczych. Niektórzy z absolwentów decydują się na otworzenie i poprowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

Sprawdź

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU BUDOWNICTWO - WARSZAWA

Komentarze (0)