Rynek pracy w Unii Europejskiej

Rynek pracy w Unii Europejskiej

Rynek pracy w unii europejskiej studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Rynek pracy w Unii Europejskiej to propozycja kształcenia, która wprowadza zainteresowanych w prawno- ekonomiczne zawiłości funkcjonowania rynku pracy w Unii Europejskiej. Studia pozwalają zapoznać się między innymi ze sposobami zatrudniania i pozyskiwania odpowiednich pracowników z różnych krajów Unii Europejskiej, jak i krajów sąsiednich czy też działaniami instytucji wspomagających bezrobotnych i pracujących zarówno w Polsce, jak i krajach wspólnoty europejskiej.

Realizowane w toku studiów zajęcia poświęcone są między innymi: instytucjom rynku pracy w Polsce i Unii Europejskiej, charakterystyce rynków pracy w Unii Europejskiej, międzynarodowym migracjom ekonomicznym, metodom analizy rynku pracy, przepisom prawa pracy w wybranych krajach Unii Europejskiej. Poza tym, z racji tego że Rynek pracy w Unii Europejskiej to ścieżka kształcenia, a zatem element większej całości studenci poruszają się także po zagadnieniach: zasad zakładania działalności gospodarczej, analizy ekonomicznej, prawa gospodarczego, rachunkowości finansowej czy ekonomii gospodarki otwartej.

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci ścieżki kształcenia Rynek pracy w Unii Europejskiej mogą znaleźć zatrudnienie w urzędach i instytucjach państwowych związanych z funkcjonowaniem i wspieraniem rynku pracy, instytucjach i firmach realizujących programy unijne, a także w działach kadrowych w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej.

 

Uczelnie, gdzie Rynek pracy w Unii Europejskiej jako specjalność / ścieżka kształcenia

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Komentarze (0)