Kierunek Lekarski w ramach limitu MON - progi punktowe

Kierunek Lekarski w ramach limitu MON - progi punktowe

Kierunek Lekarski w ramach limitu MON - progi punktowe

Progi punktowe na studia to forma rankingu kandydatów ubiegających się o przyjęcie na daną uczelnię wyższą. Liczba punktów uzyskanych przez kandydata zależy od różnych czynników np. wyników z egzaminu maturalnego, dodatkowego egzaminu wstępnego, rozmowy kwalifikacyjnej, czy w przypadku studiów II stopnia ocen na dyplomie ze studiów I stopnia. Każda uczelnia posiada własny przelicznik punktów, jak również zestaw przedmiotów maturalnych, które bierze pod uwagę w procesie kwalifikacyjnym na poszczególne kierunki studiów. Oznacza to, że należy zapoznać się z zasadami punktacji na konkretnej uczelni – tej, w której chcemy studiować. Należy pamiętać, że progi puntowe są zmienne, ponieważ ustalane są dla rekrutacji w danym roku.

Progi punktowe na kierunek kierunek lekarski w ramach limitu mon na poszczególnych uczelniach

Wybierz rok

Uczelnie

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Kierunek lekarski w ramach limitu MON
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Kierunek lekarski w ramach limitu MON
stacjonarne I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
266/60
Dowiedz się więcej
niestacjonarne I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Komentarze (4)

Maturzystka odpowiedz pokaż odpowiedzi (3)

Cześć, czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na parę pytań dotyczących medycyny wojskowej w Łodzi? Zaczęłam się bardzo interesować tym kierunkiem i na pewno w przyszłości będę składała tam papiery, lecz mam lekkie obawy. Mianowicie: - Bardzo chce iść do wojska, lecz nie wiem czy się tam nadaje. Jak dotąd nie miałam z nim nic wspólnego. Nie znam się absolutnie na niczym, nawet na tym ile gwiazdek wskazuje czy jest to chorąży, pułkownik, major itp., nie umiem maszerować, salutować, zakładać beretu itp. Może i jest to głupie, ale jakoś się tym stresuję. Czy na studiach ogarnę się i dam radę pomimo braku jakiekolwiek wiedzy? - Jestem wysportowaną osobą, lecz nie ma szans na to, abym się podciągnęła lub zrobiła pompkę :), mam świadomość tego, iż jest to niesamowity wysiłek fizyczny, ale czy aż taki jak sobie ubzdurałam? - Z tego co czytałam to na początku jest 6-tygodniowa unitarka, możesz w skrócie napisać jak tam jest? - Co roku w wakacje jest poligon, jak to wygląda? Czy jest coś co powinnam jeszcze wiedzieć?

Student pchor W odpowiedzi do: Maturzystka odpowiedz

W wielkim skrócie, jeśli masz możliwość (dostałaś się na studia cywilne) to nie idź na Lekarski MON.

Maturzystka2 W odpowiedzi do: Maturzystka odpowiedz

Też byłam zainteresowana tym kierunkiem i na szczęście udało mi się nawiązać kontakt z osobą która już studiuje na tym od paru lat. Jest to ciekawy kierunek, ponieważ masz zagwarantowane wyżywienie, miejsce i żołd. Tam nie jest się tylko studentem, ale i żołnierzem. Musisz mieć już jakąś formę, masz jeszcze czas nad nią popracować. Sprawnościowa część egzaminu składała się kiedyś bodajże z koperty, biegu na 1000 i pompek na ławce (dla dziewczyn ale i tak nwm czy to nadal aktualne ale jest to jakiś punkt odniesienia). Jest się skoszarowanym, co oznacza że praktycznie cały dzień się spędza w koszarach (w dzisiejszych realiach, kiedyś można było bodajże od ok 16 do 5 następnego dnia) nie możesz też przywozić jedzenia ze sobą i chować je w pokoju (przynajmniej w teorii), wyżywienie jest ze stołówki. Ciężko zdobyć przepustki by opuścić kampus. Dostaje się comiesięcznie żołd, w zależności od posiadanej rangi (można awansować poprzez dobre wyniki etc) Do dość ciężkiego materiału jakim jest nauka na lekarza dochodzą przedmioty wojskowe i egzaminy sprawnościowe. Zasady w umundurowaniu, musztrze i rangach trzeba sobie dobrze przyswoić by nikogo nie urazić. Nie ma na to rady. By zostać żołnierzem musi się odbyć unitarkę, jest ona bardzo wyczerpująca ale nie niemożliwa do skończenia, ponoć łączy ona ludzi ^^. Z tego co wiem to ma się tylko 1 miesiąc wolnego, podczas gdy cywilne kierunki mają 3. Te 2 miesiące są przeznaczone na szkolenia wojskowe i praktyki. Całość studiów składa się z 5 lat nauki, 1 rok stażu. Ale warto wspomnieć, co się dzieje po ukończeniu nauki. Po ukończeniu czeka cię dwukrotność czasu poświęconego na studia do przepracowania w jednostce wojskowej i w szpitalu do którego zostaniesz przydzielony/a. Czyli w sumie 12 lat po ukończeniu studiów musisz odrobić. Niekiedy te wymagania przerastają studentów i jeżeli po pierwszym roku nie dostaniesz się na następny, lub zrezygnujesz, to nie ponosisz kary pieniężnej. Jeżeli zrobisz to później, trzeba się liczyć z odpłacaniem kosztów twojej "edukacji" (opłata za mieszkanie, wyżywienie etc) są to ogromne kwoty. Radzę się dobrze zastanowić, czy warto tam iść. Jakbyś miał/a jakieś pytania to pisz.

Przyszła maturzystka W odpowiedzi do: Maturzystka2 odpowiedz

à propos, wiecie może czy alergie pokarmowe i wada wzroku mogą być przeciwwskazaniem do aplikowania na ten kierunek?