Staż inny niż wszystkie – postaw pierwsze kroki w świecie IT z Comarchem

Staż inny niż wszystkie – postaw pierwsze kroki w świecie IT z Comarchem

comarch staż

Staż inny niż wszystkie – postaw pierwsze kroki w świecie IT z Comarchem

 

Brak wynagrodzenia, porządkowanie sterty zakurzonych dokumentów, wykonywanie najmniej kreatywnych, odkładanych na wieczne „później” zadań i funkcjonowanie na marginesie zespołu – znacie to? Tak potrafi wyglądać rzeczywistość wielu studenckich staży. Ale nie tutaj! Trwa rekrutacja na wakacyjne staże IT oraz UX w Comarchu!

Przed nami już 19. edycja wakacyjnego stażu IT. Stażu, który pozwala studentom nie tylko wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce, ale przede wszystkim mieć realny wpływ na kształt projektów realizowanych przez Comarch – globalną firmę wprowadzającą na rynek innowacyjne rozwiązania i systemy informatyczne.

 

Na wakacje i… na dłużej

Wakacyjny staż w Comarch od lat cieszy się ogromną popularnością. W zeszłym roku w procesie rekrutacji wzięło udział ponad 4 000 osób, spośród których 316 przekonało się, że pierwsze zawodowe projekty nie muszą kończyć w szufladzie.

Tego lata firma proponuje kandydatom udział w stażu w 11 miastach w Polsce oraz bogaty wybór specjalizacji – 6 profili IT: AI/ML, cybersecurity, embedded, programistyczny, telekomunikacja, inżynier systemowy, oraz profil UX/UI. Atrakcyjny jest nie tylko aspekt merytoryczny.

Comarch oferuje również szereg benefitów – stażyści nie pracują za darmo, mogą skorzystać z 5 dni płatnego urlopu, po ukończeniu programu otrzymują specjalny certyfikat, a także… propozycję pracy na elastycznych, dostosowanych do studiów warunkach! Myślisz, że szanse są małe? Aż 85% zeszłorocznych stażystów zostało z nami na dłużej.

 

Bo liczą się ludzie i atmosfera pracy

Uczestnicy mogą liczyć na kompleksowe szkolenie wdrożeniowe, jak również stałe wsparcie doświadczonych mentorów, którzy traktują ich po partnersku, wprowadzają w nowe obowiązki i motywują do dalszego rozwoju zawodowego w zakresie programowania i projektowania. – Ludzie, których spotkałem podczas stażu w Comarchu, mają zawsze pozytywne nastawienie i chętnie pomagają mniej doświadczonym kolegom. Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, w której ktoś odmówiłby mi wsparcia lub porady, co sprzyja wymianie wiedzy. Dlatego teraz, kiedy jestem już pracownikiem firmy, sam staram się pomagać nowym osobom w zespole i projekcie – mówi Bartosz Figiel, były stażysta, obecnie Młodszy Programista w Comarchu.

 

W samym centrum realnych projektów

Wakacyjny program stażowy daje jednak jeszcze więcej cennych doświadczeń, stawia bowiem na samodzielność i odpowiedzialność swoich uczestników.

Analiza, projekt, zaprogramowanie i wdrożenie realnych rozwiązań na potrzeby konkretnych projektów to tzw. chleb powszedni spędzających z nami lato studentów. – Słyszałem czasem, że stażyści dostają w innych firmach zadanie zrobienia prezentacji.

Tutaj można realnie się czegoś nauczyć, otrzymać informację zwrotną, code review i parę rad od kogoś doświadczonego. W ramach swojego stażu programistycznego pisałem rozszerzenie do systemu Comarch ERP Altum dla konkretnego klienta, który potrzebował automatyzacji uzupełniania magazynów (restocking algorithm) – komentuje Bartłomiej Błażków, kolejny były stażysta, dziś Developer we wrocławskim oddziale firmy.

 

Nie pozwól Covid-19 stanąć na Twojej drodze do kariery

Wtóruje mu Bartosz: – Od samego początku stażu brałem udział w pracach nad platformą Comarch IoT Connect. Wtedy był to jeszcze projekt w początkowym stadium rozwoju, który rozwijaliśmy dla szwajcarskiego operatora. Cenię sobie fakt, że od początku mi zaufano i pozwolono pracować nad prawdziwym komercyjnym projektem. IoT Connect korzysta z bardzo nowoczesnego stosu technologicznego, zwłaszcza w zakresie technologii backendowych, co pozwoliło i dalej pozwala mi się rozwijać.

Co w obecnych warunkach szczególnie istotne, program stażowy jest kontynuowany w trybie stacjonarnym, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Chciałam zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe, znajomi polecali Comarch, a dodatkowo zeszłoroczny staż nie został odwołany ze względu na pandemię Covid-19. W ten sposób dołączyłam do Działu R&D ICT Cloud jako Inżynier Systemowy, pracując nad automatyzacją tworzenia i konfiguracją infrastruktury w środowisku chmurowym – dodaje Aleksandra Bielawa, obecnie młodszy Inżynier Systemowy.

 

Rekrutacja krok po kroku

Co zrobić, aby podjąć wyzwanie Comarchu i dołączyć do Bartłomieja, Bartosza, Oli i wielu innych osób, które tworzą z nami teraz innowacyjne rozwiązania informatyczne? Przede wszystkim przygotuj swoje CV i podejmij decyzję o wyborze profilu, a także pilnuj dat – na aplikację masz czas do 15 kwietnia! Jeśli zakwalifikujesz się do II etapu rekrutacji, dostaniesz od nas zaproszenie na testy wiedzy, które odbędą się między 26 a 30 kwietnia 2021 r.

Osoby z najlepszymi wynikami zostaną zakwalifikowane do III etapu, czyli rozmów z potencjalnymi przełożonymi. Uzyskując wynik pozytywny, będzie już jasne – czas od 1 lipca do 30 września spędzisz razem z Comarchem. Jeżeli jeszcze się wahasz i żal Ci trochę letniego leniuchowania, przypominamy, że dzięki tygodniowi płatnego urlopu zdążysz złapać jeszcze upragniony oddech! ;)

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i grupy na Facebooku, gdzie uzyskasz odpowiedzi na większość pytań lub znajdziesz możliwość zadania własnych. Widzimy się latem!

 

Komentarze (0)