Comarch w Poznaniu – poznaj wielkopolski oddział międzynarodowej firmy!

Comarch w Poznaniu – poznaj wielkopolski oddział międzynarodowej firmy!

Comarch w Poznaniu – poznaj wielkopolski oddział międzynarodowej firmy!

Telekomunikacja, ubezpieczenia, bankowości i… cotygodniowe rozgrywki piłki nożnej! Pracownicy poznańskiego oddziału Comarch opowiadają, za co najbardziej lubią swoją pracę i co daje im międzynarodowa współpraca. Kto odnajdzie się w poznańskim oddziale? Zobacz, jak wygląda praca w Comarch w Poznaniu!

Kto pracuje w poznańskim oddziale Comarch? Kierownicy projektów, projektanci UX, developerzy, programiści, inżynierowie kontroli jakości oprogramowania, konsultanci, product managerowie, specjaliści ds. sprzedaży, konsultanci ds. wdrożeń, a także specjaliści ds. bezpieczeństwa. Zespoły w Poznaniu realizują projekty lokalnie, ale też w całej Polsce, Europie i na całym świecie. Tamtejsi specjaliści zajmują się głównie zagadnieniami w obszarach telekomunikacji oraz ubezpieczeń, ale są też zespoły wytwarzające oprogramowanie i realizujące usługi dla sektora administracji publicznej, bankowości, podmiotów medycznych oraz przedsiębiorstw.

 

Comarch w Poznaniu – produkty IT dla telekomunikacji

Poznański oddział Comarch zatrudnia specjalistów wielu branż, którzy tworzą między innymi rozwiązania dla sektora finansów, bankowości i ubezpieczeń, a także produkty IT dla największych firm telekomunikacyjnych. – Czym zajmuję się w Comarch? Dbam o to, żeby opłaty za połączenia naliczane były zgodnie z cennikiem oferty, z której korzystają klienci telekomów – od darmowych połączeń lokalnych pomiędzy znajomymi, po połączenia satelitarne ze statków – mówi Arek Słomiński, Konsultant ds. Wdrożeń w sektorze Telco Bussiness Support Systems.

Jakie technologie mogą być wykorzystywane przez specjalistów z zakresu telekomunikacji w Comarch? – Ja w swojej pracy najczęściej korzystam z języka PL/SQL, ponieważ za jego pomocą można niskopoziomowo skonfigurować wiele funkcji w CBS. Oprócz tego przydaje się znajomość Elasticsearch, REST, GIT czy Linux — mówi Arek.

— Projekty, przy których mamy okazję pracować, charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością, szczególnie jeśli chodzi o kwestie technologiczne. Mamy do czynienia z zaawansowanymi technologiami sieci komórkowych, co jest dużym atutem tej pracy – dodaje Kamil Kopczyński, Dyrektor Departamentu Centrum Zarządzania Siecią Telco.

Co sprawia, że praca w poznańskim oddziale Comarch jest wyjątkowa? – Między innymi to, że projekty są międzynarodowe – współpracujemy z klientami z Kolumbii, Korei i innych miejsc z całego świata. Myślę, że niewiele firm w Poznaniu może się tym pochwalić – mówi Kopczyński.

 

Praca w Comarch – Finanse, Bankowość, Ubezpieczenia i wiele więcej

Projekty związane z ubezpieczeniami, którymi zajmują się specjaliści z Comarch w Poznaniu, wspierają pracę agentów ubezpieczeniowych i  siłę sprzedaży, zapewniając najwyższą jakość obsługi klienta. W poznańskim oddziale zespoły odpowiadają za całość procesu wytwórczego począwszy od zarządzania wymaganiami, przez ich realizację, po wdrożenie i późniejsze utrzymanie.

Bazując na nowoczesnym stosie technologicznym (Angular, Java, MongoDB, infrastruktura chmurowa), Comarch w Poznaniu tworzy ciekawe rozwiązania dla firm znanych zarówno na rynku polskim, jak i globalnym.

– Mój zespół pracuje aktualnie w kilkunastu projektach. Warto się pochwalić, że są w nim osoby z ponad 20-letnim doświadczeniem, które nadal znajdują przyjemność w swojej pracy i podchodzą do niej z pasją i pełnym zaangażowaniem, dobrze się przy tym bawiąc – mówi Tomasz Jędroszkowiak, Dyrektor Departamentu Rozwiązań Comarch Insurance FBU.

Czy w Poznaniu znajdzie się miejsce dla osób, które są dopiero na początku swojej ścieżki zawodowej? – Juniorzy dodają nam ducha nowoczesności, pokazują inne rozwiązania, drogi i podsuwają ciekawe pomysły. Towarzystwo jest u nas zróżnicowane jeśli chodzi o staż, ale bardzo się lubi, co przekłada się na dobrą i efektywną pracę w komfortowych warunkach – dodaje Jędroszkowiak.

Comarch w Poznaniu oferuje pracę z najnowszymi technologiami wśród doświadczonych specjalistów. – Dzięki temu, że mam okazję uczestniczyć w wielu ciekawych projektach, mogę stale rozwijać swoje umiejętności analityczne, poszerzyć zakres znanych technologii i pogłębiać wiedzę na temat dotychczas wykorzystywanych – mówi Arek Słomiński. Comarch oferuje także szeroką ofertę szkoleń zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, dzięki którym każdy pracownik może doskonalić te kompetencje, na których zależy mu najbardziej.

 

Comarch w Poznaniu – lokalny oddział światowej firmy

Comarch w Poznaniu tworzy 250-osobowy zespół najwyższej klasy specjalistów, z którymi zarówno praca, jak i rozmowa przy porannej kawie jest przyjemnością i może być inspirująca. Są osoby, które pracę w Comarchu rozpoczęły ponad dwadzieścia lat temu, można więc powiedzieć, że są prawie od początku istnienia firmy!

To między innymi z ich doświadczenia czerpią najmłodsi stażem pracownicy, którzy co roku dołączają podczas wakacyjnych staży, a następnie kontynuują pracę, łącząc ją z nauką na najlepszych poznańskich uczelniach. Wakacyjne staże prowadzone są co roku, a rekrutacja na kolejną edycję stażu już trwa.

Za co specjaliści Comarch z Poznania najbardziej lubią swoją pracę? – Przede wszystkim za możliwość pracy i rozwoju pod okiem najlepszych ekspertów z dziedziny dostarczania systemów wsparcia biznesu dla branży telekomunikacyjnych – mówi Arek Słomiński. – Niewątpliwą zaletą pracy w Comarch jest również przyjemna atmosfera; starsi pracownicy są zazwyczaj cierpliwi i wyrozumiali w stosunku do młodszych, a w zespołach utrzymujemy koleżeńskie relacje – dodaje. Atutem pracy w międzynarodowej firmie jest także możliwość podróży służbowych. – Sam byłem między innymi  w Madrycie oraz na wyspie Reunion – wylicza Arek.

 

Comarch w Poznaniu – co poza pracą?

Biuro poznańskiego oddziału Comarch znajduje się w nowoczesnym biurowcu Pixel na poznańskim Grunwaldzie. Najbliższy przystanek tramwajowy i autobusowy znajduje się tuż przy kompleksie biurowym, dzięki czemu podróż do centrum Poznania czy na dworzec PKP zajmuje ok. 15 minut. W biurowcu jest podziemny parking samochodowy, miłośnicy dwóch kółek mogą natomiast korzystać z zamykanych wiat rowerowych, stojaków oraz pryszniców i szatni dla rowerzystów. Na terenie kompleksu biurowego jest boisko do piłki nożnej, na którym latem raz w tygodniu odbywają się mecze.

Jednak nie samą piłką pracownicy poznańskiego Comarchu żyją! W zespołach są zapaleni biegacze i rowerzyści, miłośnicy górskich wędrówek, squasha czy żeglarstwa. Pracownicy Comarch w Poznaniu biorą udział w eventach sportowych, lubią też wspólnie angażować się w akcje charytatywne – co roku wspierają rodzinne domy dziecka, a także przeprowadzą zbiórki dla poznańskiego schroniska dla zwierząt.

 

Interesuje Cię praca w poznańskim oddziale Comarch? Chcesz zdobywać cenne doświadczenie jako programista baz danych lub programista Java? Sprawdź aktualne oferty: https://kariera.comarch.pl/kontakt/poznan/

 

Komentarze (0)