Elektrotechnika

Elektrotechnika

Elektrotechnika

18.06.2021

Elektrotechnika

Mechatronika to jedna z propozycji kształcenia dzięki której można w przyszłości rozpocząć pracę w branży inżynierskiej. Zadbaj zatem odpowiednio wcześnie o swoją wiedzę i umiejętności. Jeśli nie wiesz, czego się spodziewać, przeanalizuj program kształcenia. Dzięki temu uda ci się uniknąć rozczarowań i nic nie będzie tajemnicą.

Elektrotechnika to jeden z przedmiotów obowiązkowych. Celem przedmiotu jest przedstawienie podstawowych metod analizy układów elektrycznych oraz zaprezentowanie elementarnych układów elektrotechnicznych. W szczególności, w ramach pierwszego z tych celów, przewidziane jest zapoznanie studenta z metodami analizy układów stałoprądowych oraz układów prądu okresowego ze szczególnym uwzględnieniem układów prądu sinusoidalnego.

Przedstawione zostaną również podstawowe metody analizy układów nieliniowych (w tym metoda małosygnałowa) oraz układów rezonansowych. Zaprezentowane będą także metody analizy stanów nieustalonych. W ramach drugiej części wykładów, przedstawione zostaną podstawowe konstrukcje układów elektrotechnicznych.

idź do KIERUNKU MECHATRONIKA STUDIA WARSZAWA

Komentarze (0)