Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna studia II stopnia Szczecin

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna studia II stopnia Szczecin

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna

Odkryj architekturę wnętrz w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuki w Szczecinie

Akademia Sztuki w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przejść egzamin kwalifikacyjny i przedstawić portfolio swoich prac plastycznych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie?

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna to studia, które powstały jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata. Obecnie, w dobie komputeryzacji i rozwoju nowoczesnych technologi informatycznych, niemal wszystkie czynności związane z projektowaniem architektonicznym odbywa się przy pomocy specjalistycznych programów i symulacji komputerowych. Jeżeli więc chciałbyś zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk architektonicznych i artystycznych,a tym samym zwiększyć swoje szanse na perspektywiczną pracę, to koniecznie aplikuj na kierunek architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie.

Aby zostać studentem powyższych studiów architektonicznych będziesz musiał spełnić kilka istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii będzie zainteresowanie naukami technicznymi i artystycznymi oraz chęć rozwoju w tym kierunku. Dodatkowym atutem będą także rozwinięte zdolności plastyczne oraz kreatywność i wyobraźnia przestrzenna.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz i przestrzeni wirtualnej możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz i przestrzeni wirtualnej w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna będą mieli okazje dokonać wyboru pracowni z zakresu projektowania. W ofercie znajdą się między innymi następujące pracownie:

 • Pracownia Konstrukcji Opakowań
 • Pracownia Projektowania Architektury Wnętrz i Form Użytkowych
 • Pracownia Projektowania Mebla
 • Grafika Cyfrowa

Jako że studia będą miały w dużej części wymiar praktyczny, to zdobędziesz szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. W czasie studiów nauczysz się projektowania wirtualnej rzeczywistości przy zastosowaniu zaawansowanych technik cyfrowych, takich jak modelowanie 2D i 3D. Ponadto, wykształcisz kompetencje z obszaru tworzenia profesjonalnych rysunków technicznych. Dzięki licznym warsztatom praktycznym dowiesz się w jaki sposób projektować określone przestrzenie, między innymi wnętrza mieszkalne czy obiekty użyteczności publicznej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia drugiego stopnia na kierunku architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów na kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna będziesz miał wszechstronną wiedzę i kwalifikacje, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy zawodowej.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się w zawodzie architekta wnętrz. Uzyskaną wiedzę umiejętności z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy w biurach architektonicznych czy projektowych. Równie ciekawą opcją może być praca w specjalistycznych wydawnictwach czy redakcjach o tematyce architektonicznej czy wnętrzarskiej.

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość zawodową z instytucjami kultury, między innymi z galeriami sztuki, muzeami czy domami kultury. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz i przestrzeni wirtualnej (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz i przestrzeni wirtualnej (studia II stopnia) w Szczecinie

 • Akademia Sztuki w Szczecinie

 

Kierunki architektura i budownictwo w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)