Podologia

Studia w Warszawie

podologia

Odkryj studia podologia w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Podologia studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Podologia jest ścieżką kształcenia obejmującą specjalistyczną wiedzę z zakresu diagnozowania, leczenia, rehabilitacji oraz profilaktyki chorób stóp. Zapotrzebowanie oraz dynamiczny rozwój podologii wskazują, że specjaliści z tej dziedziny medycznej są bardzo potrzebni.

Studia umożliwiają zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych umożliwiających między innymi badanie, leczenie oraz diagnozowanie wad i zaburzeń funkcji stóp, a także zapoznasz się z zagadnieniami obejmującymi podologię ogólną, kliniczną oraz kosmetologiczną. Studenci zdobędą również umiejętności pozwalające na przeprowadzanie zabiegów różnego rodzaju, diagnozowania stanu skóry oraz współpracowania z dermatologami w zakresie pielęgnacji skóry ze zmianami chorobowymi.

Absolwenci dzięki zdobytej na studiach wiedzy mogą rozpocząć pracę między innymi w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach wypoczynkowych i uzdrowiskowych, laboratoriach, ośrodkach Spa & Wellness oraz realizować własne cele dzięki otworzeniu swojej działalności gospodarczej.


 

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Podologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia

Program studiów i przedmioty

Studia na podologii skierowane są do osób, które chcą zdobyć wiedzę oraz umiejętności z zakresu m.in.: profilaktyki, diagnozowania, rehabilitacji i leczenia zachowawczego chorób narządu ruchu kończyn dolnych. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: metodom pielęgnacji kończyn dolnych, podstawom podologii ogólnej, kosmetycznej i klinicznej czy rodzajom chorób naczyniowych stóp. Studenci szkolą się w zakresie m.in.: planowania i wykonywania zabiegów podologicznych; obsługiwania urządzeń i aparatur kosmetologicznych; diagnozowania stanu skóry i przydatków skórnych.

Uczestnicy zajęć poznają również zagadnienia z zakresu np. nauk medycznych czy nauk o zdrowiu. Absolwenci rozumieją m.in.: terminologię stosowaną w kosmetyce i kosmetologii; zastosowanie różnorodnych technik kosmetologicznych w podologii; zasady sporządzania i stosowania preparatów niezbędnych do wykonywania zabiegów kosmetycznych; reguły organizowania, wyposażania i prowadzenia gabinetu podologicznego.

W programie studiów na podologii znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Elementy rehabilitacji i masaż kończyny dolnej
 • Podologia pielęgnacyjna
 • Metody korekty wrastających paznokci
 • English for Podiatrists
 • Hiperkeratozy w gabinecie podologicznym
 • Podologia medyczna
 • Podologia korekcyjna z elementami zaopatrzenia medycznego

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: technik, metod i narzędzi stosowanych w podologii; terminologii kosmetologicznej i medycznej; sposobów pielęgnacji i leczenia schorzeń kończyn dolnych.

Absolwenci podologii są gotowi do pracy np. w: gabinetach kosmetologicznych, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach podologicznych, laboratoriach, szkołach kosmetycznych czy w redakcjach profesjonalnych pism, podejmujących problematykę kosmetologii i kosmetyki – ze szczególnym uwzględnieniem problematyki podologii.

Absolwent podologii może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • gabinety kosmetyczne, centra odnowy biologicznej, centra SPA
 • organizacje zajmujące się promocją zdrowia
 • wydawnictwa, media (w roli specjalisty)
 • laboratoria, szkoły kosmetyczne
 • ośrodki wypoczynkowe i uzdrowiskowe
 • działy kosmetyczne aptek
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Podologia to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku kosmetologia.

 

Kosmetologia studia w Warszawie

Studenci kosmetologii zdobywają praktyczne zdolności z zakresu m.in. promocji zdrowia, fizjoterapii, masażu, chemii kosmetyków, receptur kosmetycznych, organizacji gabinetu kosmetycznego czy zarządzania i marketingu w kosmetologii. Absolwenci tego kierunku działają zgodnie z przyjętymi normami bezpieczeństwa i estetyki – wykonują poszczególne zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne, z uwzględnieniem zawodowej etyki. Medyczne przygotowanie absolwentów kosmetologii pozwala im m.in. na rozpoznawanie oraz rozwiązywanie określonych problemów zdrowotnych pacjentów.

Kompetencje kosmetologów cenione są m.in. w salonach kosmetycznych, laboratoriach, ośrodkach SPA czy gabinetach odnowy biologicznej. Absolwenci tego kierunku przygotowani są do także np. do samodzielnego wytwarzania kosmetyków oraz interpretowania składów istniejących już produktów. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotują absolwentów kosmetologii do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług kosmetologicznych.

Dowiedz się więcej: kosmetologia studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)