Opieka paliatywna

Opieka paliatywna

Opieka paliatywna

18.06.2021

Opieka paliatywna

Studia na kierunku pielęgniarstwo znajdują się w ofercie uczelni w Krakowie, jeśli jednak planujesz je wybrać, sprawdź, jakie przedmioty będą na ciebie czekały w siatce dydaktycznej. Dowiesz się dzięki temu, czy kształcenie na tym kierunku przyniesie ci należytą satysfakcję i czy spełni twoje oczekiwania.

Opieka paliatywna to jeden z przedmiotów, który znalazł się w siatce kształcenia. Jego naczelnym celem jest zdobycie przez studenta wiedzy, umiejętności oraz ukształtowanie postaw umożliwiających objęcie profesjonalną opieką pielęgniarską pacjentów nieuleczalnie chorych oraz ich opiekunów.

Każdy student między innymi charakteryzuje grupy leków i ich działanie na układy i narządy chorego w różnych schorzeniach, w zależności od wieku i stanu zdrowia, z uwzględnieniem działań niepożądanych, interakcji z innymi lekami i dróg podania, charakteryzuje techniki i procedury pielęgniarskie stosowane w opiece nad chorym w zależności od jego wieku oraz potrafi rozpoznawać wskazania do wykonania określonych badań diagnostycznych i posiada umiejętności umożliwiające wystawianie skierowań na określone badania diagnostyczne

idź do kierunku PIELĘGNIARSTWO STUDIA KRAKÓW

Komentarze (0)