Finanse publiczne

Finanse publiczne

Finanse publiczne

18.06.2021

Finanse publiczne

Studia na kierunku administracja mogą być z powodzeniem wybierane przez osoby, które lubią zajmować się szeroko rozumianą działalnością organizatorską. Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz śmiało rozpocząć studia o tym profilu. Zobacz, jakie przedmioty na studiach na kierunku administracja odnajdziesz w siatce programowej i odpowiedz sobie na pytanie, czy nauka przyniesie ci satysfakcję!

Finanse publiczne to jeden z przedmiotów w siatce. Celem kursu jest zapoznanie studentów z finansami publicznymi w wymiarze teoretycznym i praktycznym. Po zakończeniu kursu studenci będą posiadali umiejętność rozumienia i analizowania procesów ekonomicznych zachodzących we współczesnych systemach finansów publicznych, stanowiących jedno z kluczowych ogniw całego systemu gospodarczego

Po ukończeniu przedmiotu student ma pogłębioną wiedzę o finansach publicznych w zakresie teorii i praktyki. Posiada umiejętność rozumienia i analizowania procesów ekonomicznych zachodzących we współczesnych systemach finansów publicznych, stanowiących jedno z kluczowych ogniw całego systemu gospodarczego. Potrafi wykorzystywać wiedzę teoretyczną do opisu i analizowania tak złożonego i ważnego zjawiska jak zadłużenie publiczne.

idź do kierunku ADMINISTRACJA STUDIA POZNAŃ

Komentarze (0)