Administracja - Poznań

Administracja - Poznań

Administracja - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

administracja

Odkryj kierunek administracja w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Administracja studia Poznań | woj. wielkopolskie

Administracja to jedna z najstarszych dziedzin cywilizacji. „Być pomocnym”, „zarządzać”, „obsługiwać” – to tylko niektóre z określeń, jakimi starożytni opisywali to zagadnienie. Kierunek kształcenia we współczesnej formie zakłada pozyskanie wiedzy z obszaru nauk społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem nauk o prawie i administracji, a także nauk ekonomicznych.

Obecnie niemal każdy sektor gospodarki potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów zdolnych do objęcia stanowiska w szeroko pojętej administracji publicznej. W odpowiedzi na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy oraz zainteresowanie samych przyszłych studentów, niektóre uczelnie w Poznaniu postanowiły wzbogacić oferowany przez siebie repertuar studiów o kierunek Administracja.

Niewątpliwym atutem studiów na kierunku Administracja w Poznaniu, jest jego interdyscyplinarność, a co za tym idzie także i wszechstronność. Dzięki temu każdy z kandydatów bez problemu odnajdzie swoje miejsce wśród wykładanych przedmiotów.

 

Czego nauczysz się na studiach

Ale wiedza teoretyczna to nie wszystko. Istotne jest także nabywanie konkretnych umiejętności, wśród których znajdują się, na przykład: dobre komunikowanie się z otoczeniem w miejscu pracy, sprawne posługiwanie się dostępnymi środkami informacji i techniki biurowej, oraz organizowania i kierowania zespołami.

Kierunek Administracja w Poznaniu zakłada rozwijanie umiejętności, co prowadzić ma do samodzielnej działalności gospodarczej. Studenci poznają genezę i ewolucję poszczególnych instytucji prawnych, system i organy władzy, prawo międzynarodowe, relacje rządzące strukturami Unii Europejskiej. Czemu ma służyć ta wiedza? Między innymi możliwości zatrudnienia w administracji publicznej, zarówno rządowej jak i samorządowej. 

Kierunek Administracja w Poznaniu to także umiejętności poprawnej interpretacji prawa, analizowania zjawisk politycznych i gospodarczych, a także tworzenia pism i dokumentów.

 

Dla kogo te studia

Mogłoby się zdawać, że interdyscyplinarne kierunki studiów, do których z czystym sumieniem można zaliczyć także Administrację, są na tyle elastyczne w kwestii oferowanego programu, że dla każdego z kandydatów wybór tego kierunku okaże się strzałem w dziesiątkę.

Nic bardziej mylnego – aby czerpać satysfakcję z przyswajanej wiedzy, a w przyszłości z uśmiechem na ustach chodzić do pracy, należy posiadać pewne wrodzone predyspozycje. Jaki wobec tego powinien być idealny kandydat na kierunek Administracja w Poznaniu?

Jeśli w kręgu twoich zainteresowań leżą nauki społeczne, ekonomia oraz prawo, jesteś dobrze zorganizowany i potrafisz organizować pracę innym, nie wyobrażasz sobie podjęcia studiów gdzie indziej, jak tylko w Poznaniu, a ponadto chcesz związać swoją przyszłość z szeroko rozumianą administracją, to kierunek ten jest dla ciebie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK ADMINISTRACJA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Administracja w Poznaniu?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Administracja w Poznaniu? Aby dołączyć do studentów pierwszego roku należy przejść przez konkurs świadectw. A jakie przedmioty brane są pod uwagę? Język polski, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie, geografia, język obcy.

Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni. Wymagania na Administrację w Poznaniu wydają się dość szerokie, także ze względu na szeroki zakres wiedzy do przyswojenia w toku nauki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Administracja w Poznaniu

Po zapoznaniu się z treścią poprzednich akapitów tego artykułu, powinieneś już wiedzieć, że nauka w ramach studiów na kierunku Administracja w Poznaniu z pewnością nie będzie należała do najłatwiejszych.

Będziesz musiał przygotować się na gruntowne zgłębienie kodeksów prawnych, w końcu praca w jakiejkolwiek gałęzi administracji nie mogłaby istnieć bez tej niezwykle istotnej wiedzy. W tym celu przyda ci się dobra pamięć i jeszcze lepsze pokłady wytrwałości i cierpliwości.

 

Program studiów i przedmioty

Jako że Administracja ściśle wiąże się z kontaktem z drugim człowiekiem, będziesz musiał zgłębić podstawy psychologii, które wprowadzą cię w świat ludzkich uczuć i emocji, których zrozumienie da ci gwarancję zapewnienia przyszłym klientom należytej obsługi.

W trakcie nauki na studiach będziesz miał okazję udać się do miejsca pracy absolwentów Administracji, dzięki czemu zdobędziesz lepsze rozeznanie w specyfice tego zawodu. Warsztatowe zajęcia oparte na pracy w grupie nauczą cię skutecznej i efektywnej współpracy, którą przełożysz na umiejętność współpracy z kolegami z branży.

Na liście przedmiotów do zaliczenia znajdują się na przykład:

 • doktryny polityczno - prawne
 • prawoznawstwo
 • metody zarządzania
 • logika praktyczna
 • prawo konstytucyjne
 • socjologia organizacji

Interdyscyplinarność studiów na kierunku Administracja wymusi na tobie konieczność przyswojenia umiejętności wykonywania skomplikowanych analiz ekonomicznych w celu kontrolowania i monitorowania pracy różnorakich przedsiębiorstw oraz ludzi na stanowiskach administracyjnych.

Poza wiedzą ogólną, konieczną do przyswojenia przez każdego studenta, Administracja oferuje przyszłym absolwentom możliwość wyboru specjalizacji, w ramach której będą mieli okazję przyswoić ogromną dozę wiedzy specjalistycznej, ściśle nakierowującej na wykonywanie przyszłego zawodu.

Specjalności, wśród których będziesz mógł wybierać, to m.in.:

 • Administracja europejska
 • Administracja wewnętrzna
 • Administracja samorządowa
 • Doradztwo podatkowe,

którego nieodłączną częścią będzie matematyka i ciągłe przyswajanie złożonej wiedzy statystycznej.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ADMINISTRACJA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

ADMINISTRACJA POZNAŃ STUDIA ZAOCZNE

 

administracja studia Poznań

 

Ile trwają studia na kierunku Administracja w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu cechują się różnym czasem trwania, na który ma wpływ kilka czynników. Jednym z nich są odgórne ustalenia Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego. Administracja w Poznaniu należy do szerokiego grona studiów niejednolitych, co w praktyce oznacza, że nauka rozłożona jest na dwa etapy.

Studia pierwszego stopnia na kierunku Administracja w Poznaniu trwają sześć semestrów, a więc trzy lata i zostają zwieńczone uzyskaniem przez absolwentów tytułu licencjata oraz uprawnień do wykonywania pracy w zawodzie.

Dla najbardziej ambitnych, którzy chcieliby kontynuować zdobywanie wiedzy na studiach drugiego stopnia, otworzy się możliwość podjęcia studiów magisterskich na kierunku Administracja, które będą trwały dwa lata.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Administracja w Poznaniu

Studia w Poznaniu, niezależnie od obranego kierunku czy uczelni, rządzą się własnymi zasadami, których spełnienie zagwarantuje upragnione miejsce wśród grona studentów. Zanim zdecydujesz się na podjęcie studiów na kierunku Administracja w Poznaniu, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy.

Studia prawnicze na kierunku Administracja w Poznaniu charakteryzują się pewną specyficznością w związku z tym, że należą do wąskiego grona kierunków interdyscyplinarnych. W związku z tym kandydaci na studia pierwszego stopnia, aby mieć realne szanse na zasilenie grona studentów tego kierunku, muszą wykazać się doskonałą znajomością zagadnień historycznych, matematycznych oraz z zakresu wiedzy o społeczeństwie, którą udowodnią na egzaminie maturalnym.

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Aspirujący do podjęcia studiów drugiego stopnia na Administracji w Poznaniu będą musieli postarać się o uzyskanie jak najlepszych ocen na dyplomie – będą bowiem zobowiązani do wzięcia udziału w konkursie rekrutacyjnym.

Studia prawnicze w Poznaniu na kierunku Administracja można podjąć stacjonarnie, co umożliwi każdemu ze studentów zachowanie pewnej ciągłości zdobywanej wiedzy, bez konieczności nadrabiania zbyt szybko przetworzonego materiału w domu. Studia niestacjonarne posiadają mankament w postaci konieczności wnoszenia regularnych opłat semestralnych, jednak ich podjęcie gwarantuje możliwość pogodzenia nauki z obowiązkami zawodowymi.

Kiedy już zdecydujesz, jaki tryb studiów oraz uczelnia będą dla ciebie odpowiednie, pozostanie ci tylko wzięcie udziału w elektronicznej rejestracji kandydatów, polegającej na uzupełnieniu odpowiedniego formularza, zawartego na stronie internetowej wybranego wydziału.

Dokumentami, które będą ci potrzebne do zwieńczenia całej procedury rekrutacyjnej, będą: świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia wraz z kserokopiami, odpowiedni wypełniony formularz aplikacyjny oraz fotografia o wymiarach 35X45mm, która znajdzie się na legitymacji studenckiej.

Należy pamiętać, że szczegółowe ustalenia w sprawie całego procesu rekrutacji, są regulowane przez władze poszczególnych uczelni, dlatego warto, abyś zapoznał się z nimi tuż przed swoją aplikacją na Administrację w Poznaniu.

zasady rekrutacji na studia

 

administracja Poznań studia

 

Jaka praca po studiach na kierunku Administracja w Poznaniu? 

Kierunki studiów w Poznaniu oferują zwykle dosyć szerokie możliwości zawodowe, zapewniając każdemu z absolwentów gwarancję odnalezienia się na współczesnym, wymagającym rynku pracy.

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Administracja w Poznaniu? Absolwenci znajdą zatrudnienie w administracji rządowej i samorządowej, gdzie szczególną rolę odegra przyswojona w trakcie studiów wiedza prawna. Efektywna i satysfakcjonująca praca z pewnością wynagrodzi długie godziny poświęcone na przyswajanie obszernych zapisków z różnorakich kodeksów.

Jako absolwent z powodzeniem odnajdziesz się w pracy w firmach doradczych i firmach konsultingowych, jedynym wymaganiem będzie chęć do ciągłego kontaktu z nawet najbardziej wymagającymi klientami. Ponadto będziesz mógł zatrudnić się w:

 • organizacjach pozarządowych
 • organizacjach międzynarodowych
 • instytucjach zajmujących się pozyskiwaniem funduszy europejskich
 • strukturach unijnych

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Administracja w Poznaniu?

Studia to nie tylko zgłębianie wiedzy, ale proces o znacznie szerszych ramach, dlatego miasto, w którym się uczymy odgrywa znaczącą rolę w kształceniu. Jakie ma kierunek Administracja w Poznaniu opinie?

 

Paulina, studentka Administracji mówi:

„Studiowanie Administracji to poznawanie różnych zagadnień, przepisów, aspektów i czasem można odnieść wrażenie, że bardzo łatwo się w tym pogubić. Ale istotne znaczenie ma to, gdzie i z kim się uczysz, w jakim otoczeniu, w jakiej atmosferze i w jakim mieście. Poznań to miasto idealne do studiowania. Polecam gorąco i daję piątkę z plusem.”

KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W POZNANIU

data science
Rozwiń

 

 

 

Komentarze (0)