Chemia techniczna - Lublin

Chemia techniczna - Lublin

Chemia techniczna - Lublin

Studia w Lublinie

chemia techniczna

Odkryj kierunek chemia techniczna w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

17.05.2022

Chemia techniczna studia Lublin 2022 | woj. lubelskie

Studia na kierunku chemia techniczna to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek chemia techniczna w Lublinie?

Jeśli jesteś zainteresowany realizowaniem studiów na kierunku chemia techniczna w Lublinie, w pierwszej kolejności powinieneś zaznajomić się z wymaganiami rekrutacyjnymi. Pamiętaj, że na drodze konkursu świadectw często zostają wyłaniani najlepsi.

Zorientuj się również, które przedmioty warto zdawać na poziomie rozszerzonym, aby przelicznik punktowy był dla ciebie najbardziej korzystny.

Niezbędnych szczegółów szukaj na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

Jak wyglądają studia na kierunku chemia techniczna w Lublinie?

Współcześnie kierunki interdyscyplinarne o technicznym profilu kształcenia cieszą się ogromną popularnością wśród młodych ludzi, marzących o zyskaniu wszechstronnych kompetencji, które okażą się cenne dla dzisiejszych pracodawców.

Chemia techniczna pozwoli ci na zdobycie wiedzy o metodach i technikach badawczych, wykorzystywanych w branży technicznej i chemicznej. Nieocenione okażą się praktyczne zajęcia warsztatowe, podczas których przyszli absolwenci ugruntują cenne umiejętności, kształtowane pod okiem wykładowców.

Pamiętaj, abyś przed aplikacją na ten kierunek upewnił się, że posiadane przez ciebie predyspozycje i zainteresowania pokrywają się z charakterem kształcenia. W ten sposób zwiększysz swoje szanse na osiągnięcie akademickiego i zawodowego sukcesu.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku chemia techniczna możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Chemia techniczna w Lublinie to kierunek powstały z myślą przede wszystkim o świeżo upieczonych maturzystach, którzy wkrótce rozpoczną studia wyższe. Wybierając ten kierunek, wybierasz naukę na pierwszym stopniu. Jako student będziesz uczył się przez cztery lata, a po terminowym zaliczeniu wszystkich semestrów zasłużysz na dyplom z tytułem inżyniera.

Tryb stacjonarny, bo tylko w takim można realizować chemię techniczną, pozwoli ci na systematyczne poszerzanie swoich kompetencji w ramach ćwiczeń i wykładów od poniedziałku do piątku. Warto wspomnieć, że najczęściej jest to opcja bezpłatna (w uczelni publicznej).

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Podczas kształcenia na kierunku chemia techniczna w Lublinie szczególny nacisk zostanie położony na naukę praktycznych umiejętności, które zostaną docenione przez wielu pracodawców na arenie międzynarodowej.

Podstawowymi przedmiotami, stanowiącymi podstawę pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji, będą oczywiście chemia, matematyka, fizyka oraz pokrewne nauki ścisłe.

Przyszli absolwenci skupią się ponadto na rozwoju specjalistycznego słownictwa branżowego po angielsku, co otworzy przed nimi wiele atrakcyjnych furtek zawodowych.

Ile trwają studia na kierunku chemia techniczna w Lublinie?

Studia na kierunku chemia techniczna trwają 4 lata (studia I stopnia).

Jaka praca po studiach na kierunku chemia techniczna w Lublinie?

Uczelnie w Lublinie dbają, aby kompetencje uzyskiwane przez studentów kierunków technicznych były dobrze ugruntowane i oparte na praktycznych umiejętnościach. Absolwenci chemii technicznej mogą pracować w wybranych jednostkach przemysłu technicznego, chemicznego i biotechnologicznego.

Na aspirujących naukowców będą czekały laboratoria badawcze, kontrolne i diagnostyczne oraz ośrodki naukowo-rozwojowe, które pozwolą na systematyczny i dynamiczny rozwój intelektualny. Ponadto absolwenci mogą związać zawodową przyszłość z przemysłem produkcyjnym, a przede wszystkim firmami zajmującymi się produkcją, eksploatacją i dystrybucją aparatury i urządzeń diagnostycznych.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku chemia techniczna:

  • Przemysł techniczny i biotechnologiczny,

  • Laboratoria badawcze, kontrolne oraz diagnostyczne,

  • Ośrodki naukowo-rozwojowe,

  • Jednostki akredytacyjne i atestacyjne aparatury i urządzeń diagnostyczno-pomiarowych.

Gdzie studiować na kierunku chemia techniczna w Lublinie?

Uczelnia, na której można studiować chemię techniczną:

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek chemia techniczna w Lublinie?

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)