Studia chemiczne Lublin

Studia chemiczne Lublin

Studia chemiczne Lublin

Największy wybór studiów

chemicznych w Lublinie

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne Lublin | woj. lubelskie

Czy warto wybrać się na studia chemiczne w Lublinie? Kierunki chemiczne, jakie oferują tutejsze uczelnie państwowe dopasowane są do potrzeb rynkowych, tzn. są tak opracowane programy kształcenia, by absolwenci studiów chemicznych nie mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniej dla nich pracy. I tak kierunek monitoring i analityka środowiska powstał w ramach potrzeby zwiększenia troski o nasze naturalne środowisko. Radioekologia podobnie.

Studia chemiczne kształcą specjalistów w swoich dziedzinach, choć oczywiście istnieje taka możliwość, aby wybrać chemię podstawową, a dopiero później wybrać konkretną specjalizację. Studia chemiczne to naprawdę spora dawka wiedzy i umiejętności, dzięki którym będziecie mogli starać się o konkretną pracę. W tej dziedzinie lepiej się wyspecjalizować pod konkretną ścieżkę zawodową - jeśli chcecie pracować w organach kontrolnych, wybierzcie chemię podstawową, jeśli w policji i kryminalistyce - chemię kryminalistyczną.

Takie rozróżnienie pozwoli Wam bez problemu znaleźć zatrudnienie po zakończonych studiach. Tymczasem sprawdźcie, jakie kierunki oferują Wam lubelskie uczelnie w ramach studiów chemicznych.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI CHEMICZNE W LUBLINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI CHEMICZNE W LUBLINIE

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Lublinie

Chemia, matematyka, fizyka - to trzy główne przedmioty, które brane są pod uwagę w ramach rekrutacji na studia chemiczne w Lublinie. Konkurs świadectw wyłoni kandydatów z najlepszymi wynikami i to oni zostaną studentami chemii i kierunków chemicznych.

Jeśli naprawdę zależy Wam na studiach tego typu to postawcie przede wszystkim na dobry wynik z matury z chemii i matematyki. Fizyka jest dodatkowym przedmiotem, również punktowanym w rozgrywce. Warto zadbać o dobry wynik z matury z języka angielskiego - z pewnością umiejętności zdobyte podczas przygotowań maturalnych przydadzą się Wam na studiach.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA CHEMICZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach chemicznych

Gdzie znajdują pracę wykształceni chemicy? Przede wszystkim w przemyśle chemicznym, kosmetycznym, biotechnologicznym i farmaceutycznym. Wielu absolwentów zaraz po studiach przechodzi do pracy w instytutach badawczych, jednostkach opracowujących nowe substancje, nowe materiały, ulepszających znane nam produkty.

Chemicy potrzebni są również w sekcjach ochrony środowiska i na przykład w pracy zakładów gospodarki komunalnej administracji rządowej i samorządowej. Absolwenci chemii pracują również w organizacjach rządowych i pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska - laboratoria, inspektoraty, parki narodowe, krajobrazowe rezerwaty. Bardzo wielu chemików pracuje w SANEPIDZIE i w PIP. Część absolwentów znajduje zatrudnienie w edukacji jako nauczyciele chemii oraz jako wykładowcy uczelni wyższych.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA CHEMICZNE

Studia chemiczne prowadzi Uniwerystet Marie-Curie Skłodowskiej na Wydziale Chemii, który to zaprasza na studia na kierunki:

  • chemia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, spec. chemia kryminalistyczna, chemia analityczna, chemia środków bioaktywnych i kosmetyków, chemia podstawowa i stosowana
  • chemia - - studia II stopnia, stacjonarne, studia w języku angielskim
  • chemia praktyczna - studia podyplomowe
  • inżynieria nowoczesnych materiałów - studia inżynierskie I stopnia, stacjonarne
  • monitoring i analityka środowiska - studia I stopnia, stacjonarne
  • nauczanie chemii - studia podyplomowe
  • nowoczesne techniki badawcze - studia podyplomowe
  • radioekologia - studia podyplomowe

Dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE STUDIA CHEMICZNE

Na Uniwersytecie Przyrodniczym, na Wydziale Inżynierii Produkcji możecie podjąć studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa.

Dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)