Doradztwo i coaching - Poznań

Doradztwo i coaching - Poznań

Doradztwo i coaching - Poznań

Studia w Poznaniu 

doradztwo i coaching

Odkryj doradztwo i coaching w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Doradztwo i coaching studia Poznań 2021 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku doradztwo i coaching to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Doradztwo i coaching - Poznań

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek doradztwo i coaching?

Studia w Poznaniu w zakresie doradztwa i coachingu idealnie wpisuje się w trendy XXI wieku. Kierunek cieszy się dużą popularnością, dlatego warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie.

Kandydaci na studia muszą zdawać obowiązkowe przedmioty maturalne, ale warto także przedstawić wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie rozszerzonym. 

Doradztwo i coaching w Poznaniu - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DORADZTWO I COACHING W POZNANIU?

Doradztwo i coaching to idealna propozycja kształcenia dla osób, które zawodowo chcą pracować z ludźmi i wraz z nimi dążyć do ich osobistego rozwoju i poszerzania społecznych umiejętności, chociażby w zakresie komunikowania się, zarządzania grupą, współpracy zespołowej w przedsiębiorstwach i organizacjach.

Kierunek określany jest jako studia przyszłości i jest unikatowy na skalę całego kraju. Wzbudza duże zainteresowanie wśród kandydatów na studia, zwłaszcza że współczesny rynek pracy jest otwarty na specjalistów w zakresie doradztwa różnego rodzaju (między innymi zawodowego) oraz coachingu.

Na studentów czekają fascynujące specjalizacje, które pozwolą poszerzyć zdobytą już wiedzę w zakresie psychologii biznesu, doradztwa zawodowego, przywództwa w organizacji.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Doradztwo i coaching możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Doradztwo i coaching w Poznaniu możesz studiować w trakcie pierwszego stopnia. Są to studia licencjackie, które trwają trzy lata (sześć semestrów) i prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Interdyscyplinarnie tworzony program studiów w ramach kierunku doradztwo i coaching składa się z modułów przedmiotowych, wśród których znajdziemy moduł ogólny, moduł związany z aspektami komunikacji, psychologią w biznesie, coachingiem i tym podobne.

Studenci będą uczęszczać między innymi na psychologię osobowości i różnic indywidualnych, psychologię społeczną, etykę w pracy coacha, komunikację interpersonalną.

Doradztwo i coaching pozwoli Ci zdobyć wiedzę z obszaru psychologii, coachingu i konsultingu, a także ułatwi wykształcenie lub rozwinięcie umiejętności interpersonalnych i motywacyjnych.

Nauczysz się rozmawiać z drugim człowiekiem, a także pracować w zespole. Propozycja studiów kształci specjalistów, którzy w przyszłości będą pomagać pojedynczym osobom i organizacjom w osiągnięciu celów indywidualnych i biznesowych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DORADZTWO I COACHING W POZNANIU?

Studia na kierunku Doradztwo i coaching trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DORADZTWO I COACHING W POZNANIU?

Absolwenci doradztwa i coachingu są przygotowani do wspierania i usprawniania rozwoju w firmach i organizacjach, do prowadzenia szkoleń i warsztatów, a także do wspierania ludzi w osiąganiu ich celów, szczęścia, spełnienia.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku doradztwo i coaching:

  • przedszkola i szkoły
  • poradnie psychologiczno-pedagogiczne
  • placówki świadczące usługi wspierające i doradcze
  • własna działalność gospodarcza

Będziesz miał/a okazję pracować w charakterze specjalisty ds. szkoleń, ds. rozwoju pracowników, na stanowisku managera, trenera wewnętrznego i zewnętrznego, trenera kompetencji miękkich, coacha biznesowego, życiowego. Pracując z drugim człowiekiem, pomożesz mu rozwinąć inteligencję emocjonalną, kreatywność i pozytywne spojrzenie na świat.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Doradztwo i coaching w Poznaniu?

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

DORADZTWO I COACHING - ważne informacje

studia psychologiczne i społeczne w Poznaniu

studia psychologiczne i społeczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki psychologiczne i społeczne w Poznaniu

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w Poznaniu

Komentarze (0)