Innowacyjna gospodarka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Innowacyjna gospodarka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Innowacyjna gospodarka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

innowacyjna gospodarka

Odkryj innowacyjną gospodarkę w Gdańsku, Gdyni i w Sopocie i sprawdź gdzie możesz studiować

14.02.2024

Innowacyjna gospodarka studia Trójmiasto 2024 | woj. pomorskie

Studia na kierunku innowacyjna gospodarka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek innowacyjna gospodarka w Trójmieście?

Innowacyjna gospodarka jest kierunkiem popularnym. Liczba kandydatów często przekracza liczbę dostępnych miejsc, dlatego jeżeli myślisz o nauce na tym kierunku, powinieneś podejść na poważnie do nauki przedmiotów maturalnych wiodących w procesie rekrutacji.

Pamiętaj, że wybór przynajmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym może istotnie zwiększyć twoje szanse na znalezienie swojego nazwiska na liście przyjętych na studia. Szczegółów szukaj na stronie internetowej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Jak wyglądają studia na kierunku innowacyjna gospodarka w Trójmieście?

Żyjemy w czasach dynamicznie rozwijających się niemal wszystkich gałęzi gospodarki. Coraz chętniej korzystamy z dobrodziejstw narzędzi i technik informatycznych, nawiązujemy zawodowe relacje ze specjalistami zajmującymi się branżami pokrewnymi oraz staramy się iść z duchem czasu tak w pracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym.

Innowacyjna gospodarka w Trójmieście jest kierunkiem skrojonym na miarę współczesności. Studia te umożliwiają zdobycie kompetencji, które przydadzą się podczas poruszania po światowej przestrzeni ekonomicznej.

Ten interdyscyplinarny kierunek będzie doskonałym wyborem dla zapalonych ekonomistów, zainteresowanych statystyką, naukami społecznymi, administracyjnymi oraz prawnymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku innowacyjna gospodarka możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku innowacyjna gospodarka mają dwustopniowy charakter. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata i zostają zwieńczone uzyskaniem przez absolwentów tytułu licencjata. Kształcenie drugiego stopnia wyróżnia z kolei dwuletni czas trwania oraz możliwość zdobycia tytułu magistra.

Uniwersytet Morski w Gdyni to jedna z tych uczelni, która stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom większości studentów poprzez zaoferowanie możliwości realizowania niektórych studiów w ramach trybu stacjonarnego i niestacjonarnego.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Podczas nauki szczególny nacisk zostanie położony na kompetencje, dzięki którym sprostasz nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom dzisiejszego rynku pracy. Pogłębisz posiadane umiejętności miękkie, a dzięki zdobyciu wszechstronnej wiedzy ekonomicznej będziesz w stanie wyciągać zasadne wnioski z przesłanek dotyczących wybranych zjawisk gospodarczych.

Studenci będą mieli do wyboru kilka atrakcyjnych specjalności, które zawężą zakres ich nauki, poszerzając jej zakres w wybranym obszarze. Takie rozwiązanie pozwoli ci zaplanować wykształcenie zbieżne z przyszłą pracą zawodową.

Ile trwają studia na kierunku innowacyjna gospodarka w Trójmieście?

Studia na kierunku innowacyjna gospodarka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Jaka praca po studiach na kierunku innowacyjna gospodarka w Trójmieście?

Niewątpliwie większość osób decydujących się na kształcenie wyższe liczy na możliwość zdobycia atrakcyjnej pracy w wybranym w zawodzie. Niezależnie od tego, czy priorytetowe są dla ciebie wysokie zarobki, czy też liczysz przede wszystkim na możliwość samorealizacji jako absolwent innowacyjnej gospodarki znajdziesz coś dla siebie.

Będziesz mógł pracować w działach finansowych międzynarodowych przedsiębiorstw o różnym charakterze działania, rozważysz rozwinięcie kariery naukowej w działach i ośrodkach badawczo-rozwojowych, a jeżeli zechcesz zająć się działalnością administracyjną, postarasz się o pracę na stanowisku o podobnym charakterze.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku innowacyjna gospodarka:

  • Działy badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw,

  • Regionalny System Innowacyjny,

  • Wybrane jednostki administracyjne,

  • Własna działalność gospodarcza.

Gdzie studiować na kierunku innowacyjna gospodarka w Trójmieście?

Uczelnia, na której można studiować kierunek innowacyjna gospodarka:

  • Uniwersytet Morski w Gdyni

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Innowacyjna gospodarka w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

Komentarze (0)