Psychologia sądowo-penitencjarna

Psychologia sądowo-penitencjarna

Psychologia sądowo-penitencjarna

Studia w Poznaniu

psychologia sądowo-penitencjarna

Odkryj studia psychologia sądowo-penitencjarna w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Psychologia sądowo-penitencjarna studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Psychologia sądowo-penitencjarna to studia, których tematyka odnosi się stricte do istnienia i funkcjonowania policji i wymiaru sprawiedliwości. Studenci mają okazję nauczyć się przeprowadzania ekspertyz i nabycia potrzebnych umiejętności do opiniowania w sprawach sądowych w postępowaniach karnych i cywilnych.

Studenci nabywają wszechstronne wykształcenie, które umożliwia poznanie przyczyn i uwarunkowań zachowań przestępczych. Dowiesz się, na czym polega diagnoza sądowa i penitencjarna. W siatce zajęć znajdują się takie przedmioty jak na przykład: psychologia sądowa – zagadnienia ogólne, psychologia penitencjarna – zagadnienia ogólne, patologie społeczne.

Absolwenci studiów psychologicznych w tym zakresie zatrudniani są między innymi w policji, sądach i więziennictwie, oddziałach psychiatrii sądowej, kuratorskiej służbie sądowej, zakładach karnych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, schroniskach i zakładach poprawczych, rodzinnych ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych, ośrodkach profilaktyki zachowań ryzykownych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia Psychologia sądowo-penitencjarna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Komentarze (0)