Studia w Łodzi | MŁODOŚĆ, ENERGIA I WIEDZA

Studia w Łodzi | MŁODOŚĆ, ENERGIA I WIEDZA

Studia w Łodzi | MŁODOŚĆ, ENERGIA I WIEDZA

Studia w Łodzi | MŁODOŚĆ, ENERGIA I WIEDZA

Łódź to miasto niemal zbudowane przez studentów, a na pewno przez nich rozsławione. Wszyscy wybitni naukowcy, reżyserzy filmowi, malarze, pisarze byli studentami i uczyli się właśnie w Łodzi. Przykładów jest bez liku, więc wymieńmy choć kilka postaci: Andrzej Wajda, Roman Polański, Andrzej Sapkowski, Adam Kszczot, Janusz Gajos, Adam „O.S.T.R.” Ostrowski…można tak bez końca. Nasze miasto posiada własną definicję studentów. To nie tylko młodzi ludzie, którzy zdobywają wykształcenie. To także młodzi ludzie, którzy nadają miastu koloryt, przekazują pozytywną energię i ich wpływ na życie miasta jest bardzo widoczny.

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak!

Co roku dziesiątki tysięcy maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając spośród siedmiu publicznych i jedenastu niepublicznych uczelni, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji

w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka panuje w Łodzi oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków kształcenia, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także kontakty międzynarodowe.

Naukowe zaplecze Łodzi zapewnia miejsce rozwoju dla humanistów, przedstawicieli nauk ścisłych, ale również dla artystów. Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka czy Uniwersytet Medyczny od lat cieszą się dużym zaufaniem wśród studentów, którzy wysoko oceniają warunki studiowania oraz możliwości znalezienia pracy w Łodzi. Dysponują one znakomitą kadrą wykładowców i świetną nowoczesną bazą dydaktyczną. Co istotne, uczelnie te z roku na rok zajmują coraz wyższe miejsca w akademickich rankingach, a poszczególne kierunki przez nie oferowane są doceniane przez Państwową Komisję Akredytacyjną.

Nie tylko umysły ścisłe i humaniści znajdą w Łodzi coś dla siebie. Artystyczne dusze mają możliwość rozpoczęcia swojej kariery na uczelniach artystycznych: Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego oraz w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, której mury opuścili słynni twórcy kina, m.in. Andrzej Wajda, Roman Polański, Krzysztof Zanussi czy Krzysztof Kieślowski.

Wybór kierunku studiów jest ważny. Będzie on bowiem związany z rozwojem zawodowym

i osobistym, a także zdobyciem pracy i rozwojem zainteresowań. Dlatego warto się nad tym dokładnie zastanowić. Warto mieć pomysł na siebie. Władysław Grzeszczyk powiedział, że „nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć – świadczy o naszej mądrości”. Mamy nadzieję, że podejmując studia w Łodzi nie tylko poszerzysz swoje horyzonty, zgłębisz wiedzę, poznasz ciekawych ludzi i zdobędziesz cenne doświadczenia, które zaowocują w przyszłości, ale po prostu spędzisz tu jeden z najpiękniejszych okresów swojego życia.

Współtworząc łódzkie środowisko akademickie, będziesz kształtować tożsamość miasta. Staniesz się reprezentantem społeczności, której głos jest w Łodzi bardzo ważny. Działania władz miasta koncentrują się na rozwoju Łodzi jako ośrodka opartego na wiedzy, innowacyjnego i stawiającego na nowe technologie, ale przede wszystkim atrakcyjnego do życia i pracy dla młodych, utalentowanych ludzi.

„Łódź kreuje” to nie tylko hasło promocyjne, ale kierunek działania, który inspiruje do dalszej pracy. W miejskim programie ważną funkcję pełni kreatywna edukacja. Absolwenci łódzkich uczelni są innowacyjnym kapitałem ludzkim, który pomoże w przyszłości wzmacniać i rozwijać sektor kreatywny miasta. Chcemy podkreślić, iż wśród absolwentów łódzkich uczelni jest wiele osób, które piastują dziś ważne stanowiska w Polsce i za granicą. Niektórzy, swoimi pomysłami, ideami i wynalazkami zmieniają nasze codzienne życie. Ty również możesz dołączyć do tego grona!

 

 

Komentarze (0)