Psychologia w sporcie

Psychologia w sporcie

Psychologia w sporcie

Studia w Poznaniu

psychologia w sporcie

Odkryj studia psychologia w sporcie w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Psychologia w sporcie studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Psychologia w sporcie to studia, które stanowią odpowiedź na zapotrzebowania współczesnego rynku pracy ze względu na wzrost zainteresowania zdrowym trybem życia oraz sportem. Specjaliści w tym zakresie staną się mentalnym wsparciem sportowca amatora i zawodowca. Studenci poznają mechanizmy motywacyjne stosowane w sporcie, a także dowiedzą się, jak wspierać sportowca w kryzysie.

Dzięki rzetelnie opracowanemu programowi kształcenia dowiesz się, jak sport oddziałuje na psychikę oraz jakie mechanizmy należy wykorzystać, aby wzmocnić pewność siebie zawodnika. W siatce zajęć znajdziemy takie przedmioty jak na przykład: kontuzje sportowe, metody i techniki treningu, fizjologia wysiłku sportowego, motywacja w sporcie.

Absolwenci studiów psychologicznych tego typu zatrudniani są między innymi w klubach fitness, ośrodkach sportu, w ośrodkach sportu i rekreacji, sanatoriach, uzdrowiskach, w ośrodkach rehabilitacji, prywatnych poradniach. Potrafią pracować z rodzicami młodych sportowców, a także z osobami, które próbują poradzić sobie ze stresem lub kontuzją sportową.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia Psychologia w sporcie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Komentarze (0)