Kosmetologia stosowana

Kosmetologia stosowana

Kosmetologia stosowana

Studia w Warszawie

kosmetologia stosowana

Odkryj studia kosmetologia stosowana w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Kosmetologia stosowana studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Kosmetologia stosowana jest to propozycja kształcenia odpowiadająca na rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych kosmetologów spowodowane coraz większym zainteresowaniem usługami kosmetycznymi oraz rosnącymi oczekiwaniami wobec świadczonych w gabinetach kosmetycznych zabiegów i innego rodzaju usług. Kosmetologia stosowana to studia dla osób wiążących swoją karierę zawodową właśnie z kosmetologią.

Studia te przygotowują do pracy w gabinetach kosmetycznych i nie tylko, dostarczają wiedzy z zakresu różnych rodzajów kosmetologii, także między innymi anatomii, dermatologii, chemii kosmetycznej oraz fizjologii. Ta ścieżka kształcenia dostarcza wiedzy dotyczącej pielęgnacji skóry, włosów i paznokci w celu zadbania o zdrowy wygląd oraz przeciwdziałaniu starzenia się skóry. Student zdobędzie wiedzę teoretyczną oraz praktyczną potrzebną do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Absolwent posiada elementarną wiedzę potrzebną do tego, by od razu po zakończeniu studiów rozpocząć karierę zawodową i otworzyć własny gabinet kosmetyczny lub na przykład pracować w innych salonach piękności, centrach odnowy biologicznej, gabinetach kosmetycznych, ośrodkach wypoczynkowych czy ośrodkach SPA.


 

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Kosmetologia stosowana

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Program studiów i przedmioty

Studenci kosmetologii stosowanej szkolą się w zakresie m.in.: opracowywania sposobów ochrony zdrowia i urody; pielęgnowania skóry, włosów i paznokci; spowalniania efektów starzenia się; prowadzenia współpracy z lekarzami dermatologami lub innymi specjalistami; odczytywania składu kosmetyku i ustalania jego zastosowania; udzielania fachowej pomocy i edukacji osobom zdrowym lub zmagającym się z defektami i chorobami skóry.

W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: sposobom planowania i technikom wykonywania pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających zabiegów kosmetycznych; zastosowaniu kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem; organizowaniu i zarządzaniu salonami odnowy biologicznej; psychologicznym, prawnym i kulturowym aspektom kosmetologii; estetyce i koncepcji piękna ludzkiego ciała.

W programie studiów na kosmetologii stosowanej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Receptura kosmetyczna
 • Dermatologia kliniczna
 • Fizjoterapia i masaż
 • Technologia produkcji kosmetyków
 • Dietetyka z elementami żywienia w kosmetologii
 • Defekty kończyn dolnych
 • Podstawy onkologii z elementami onkologii skóry
 • Substancje aktywne w kosmetologii

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad współpracy kosmetologa z lekarzami specjalistami; zależności występujących między chorobami skóry a innymi schorzeniami; wpływu sposobu życia człowieka na jego zdrowie i urodę.

Absolwenci kosmetologii stosowanej wyróżniają się kompetencjami, które niezbędne są do pracy m.in. w: salonach odnowy biologicznej, studiach urody, gabinetach medycyny estetycznej oraz w pozostałych miejscach, w których wykonywane są zabiegi kosmetyczne lub kosmetologiczne. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów tej ścieżki kształcenia do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwent kosmetologii stosowanej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • gabinety kosmetyczne, centra odnowy biologicznej, centra SPA
 • przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i dystrybucją kosmetyków pielęgnacyjnych lub kolorowych
 • organizacje zajmujące się promocją zdrowia
 • wydawnictwa, media (w roli specjalisty)
 • laboratoria, szkoły kosmetyczne
 • ośrodki wypoczynkowe i uzdrowiskowe
 • działy kosmetyczne aptek
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Kosmetologia stosowana to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku kosmetologia.

 

Kosmetologia studia w Warszawie

W trakcie zajęć przyszli specjaliści poznają najważniejsze zagadnienia medyczne, wśród nich znajdują się tematy poświęcone m.in. biochemii, biofizyce, anatomii i fizjologii człowieka, a także mikrobiologii. Program kosmetologii przewiduje także zajęcia praktyczne, w których trakcie studenci poznają podstawowe techniki masażu i fizjoterapii. Uczelnie w Warszawie oferują studentom kosmetologii również możliwość rozwoju praktycznych umiejętności w zakresie np. wykonywania makijażu czy kreowania wizerunku osób.

Studenci kosmetologii przygotowują się do wykonywania zawodu kosmetologa w różnorodnych środowiskach – zarówno klinicznych, jak i kosmetycznych. Kompetencje kosmetologów cenione są m.in. w: klinikach odnowy biologicznej, gabinetach kosmetologicznych, salonach kosmetycznych, centrach SPA czy ośrodkach rehabilitacyjnych. Ponadto absolwenci tego kierunku studiów są przygotowane do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług kosmetologicznych.

Dowiedz się więcej: kosmetologia studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)