Wizaż i charakteryzacja

Wizaż i charakteryzacja

Wizaż i charakteryzacja

Studia w Warszawie

wizaż i charakteryzacja

Odkryj studia wizaż i charakteryzacja w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Wizaż i charakteryzacja studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Wizaż i charakteryzacja to propozycja kształcenia dla osób interesujących się zarówno szeroko pojętą kosmetologią, chcących zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną o sposobach dbania o zdrowy wygląd skóry, jak i tych, które lubią pracę z ludźmi i chcą zawodowo zajmować się kreowaniem wizerunku zewnętrznego, robieniem makijażu czy tworzeniem charakteryzacji i stylizacji.

Program studiów kształci specjalistów między innymi z zakresu kosmetologii oraz jej rodzajów, pielęgnacji skóry, włosów i paznokci, a także anatomii, dermatologii i chemii kosmetycznej. Studia uczą umiejętności potrzebnych do prowadzenia działań zwiększających atrakcyjność fizyczną oraz dostarczają wiedzy o sposobach na uzyskanie zdrowego wyglądu i zapobieganiu starzenia się skóry. Dzięki zajęciom praktycznym realizującym program studiów studenci zyskują zawodowe umiejętności pozwalające na jak najlepsze zapoznanie się z ich przyszłą pracą.

Absolwenci mogą podjąć pracę między innymi w salonach odnowy biologicznej, salonach piękna, studiach urody, gabinetach kosmetycznych, a także studiach wizażu lub rozwijać się prowadząc własną działalność gospodarczą.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Wizaż i charakteryzacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Program studiów i przedmioty

Wizaż i charakteryzacja to ścieżka kształcenia, która pozwala studentom zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: produkcji i zastosowania produktów kosmetycznych; kulturowego i społecznego znaczenia makijażu; odczytywania składu kosmetyku; planowania i wykonywania zabiegów upiększających czy pielęgnacyjnych; poprawiania estetyki ludzkiego ciała; tworzenia ciekawych stylizacji; kreowania wizerunku osób.

Studia na wizażu i charakteryzacji poświęcone są zagadnieniom dotyczącym np.: technik makijażu; sposobów tworzenia charakteryzacji dostosowanej do potrzeb klienta; udzielania fachowej pomocy kosmetologicznej; składom kosmetyków i produktów służących do wykonywania makijażu; zasadom prowadzenia salonu kosmetycznego.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: technik makijażu; zastosowania charakteryzacji w różnych branżach zawodowych; zastosowania produktów kosmetycznych zgodnie z ich przeznaczeniem; metod wykorzystywanych przy kreowaniu wizerunku.

Absolwenci wizażu i charakteryzacji to osoby, których kompetencje są cenione nie tylko w środowiskach kosmetologicznych, ale również w innych branżach wykorzystujących techniki makijażu lub charakteryzacji. Dzięki temu absolwenci tej ścieżki kształcenia mogą liczyć na zatrudnienie np. przy produkcjach teatralnych, reklamowych, telewizyjnych czy filmowych.

Absolwent wizażu i charakteryzacji może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • gabinety kosmetyczne, centra odnowy biologicznej, centra SPA
  • przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i dystrybucją kosmetyków pielęgnacyjnych lub kolorowych
  • organizacje zajmujące się promocją zdrowia
  • wydawnictwa, media (w roli specjalisty)
  • laboratoria, szkoły kosmetyczne
  • ośrodki wypoczynkowe i uzdrowiskowe
  • działy kosmetyczne aptek
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Wizaż i charakteryzacja to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku kosmetologia.

 

Kosmetologia studia w Warszawie

Kosmetologia to dziedzina, która swoje źródło odnajduje w naukach medycznych. Kierunek ten poświęcony jest m.in. pielęgnacji urody, zabiegom upiększającym, dermatologii, chemii kosmetycznej czy toksykologii. Studenci tego kierunku studiów skupiają się nie tylko na estetycznym aspekcie ludzkiego ciała, ale także zdrowotnych problemach pacjentów. Uczelnie w Warszawie umożliwiają studentom kosmetologii zdobycie cennych umiejętności praktycznych, które związane są np. z wykonywaniem odpowiednich zabiegów kosmetologicznych czy wykorzystywaniem określonych narzędzi oraz aparatur.

Studenci kosmetologii przygotowywani są do praktycznej pracy w różnorodnych obiektach zajmujących się leczeniem, pielęgnacją i kosmetyką. Absolwenci tego kierunku poznają nie tylko medyczne aspekty kosmetologii, ale także te związane z estetyką. Dzięki kompleksowej wiedzy i zdolnościom manualnym specjaliści tej dziedziny mogą rozwijać się m.in. w wizażu, stylizacji czy produkcji kosmetyków. Niektórzy kosmetolodzy swoje kompetencje mogą wykorzystać także na pracę w marketingu.

Dowiedz się więcej: kosmetologia studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)