Wizaż i kreowanie wizerunku

Wizaż i kreowanie wizerunku

Wizaż i kreowanie wizerunku

Studia w Warszawie

wizaż i kreowanie wizerunku

Odkryj studia wizaż i kreowanie wizerunku w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Wizaż i kreowanie wizerunku studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Wizaż i kreowanie wizerunku jest ścieżką kształcenia dla osób lubiących pracę z ludźmi i interesujących się szeroko pojętą kosmetologią oraz makijażem, charakteryzacją i stylizowaniem. Studia te przygotowują nie tylko do pracy na stanowisku kosmetologa, ale także jako profesjonalny wizażysta.

Propozycja kształcenia dostarcza między innymi wiedzy z zakresu kosmetologii ogólnej, jak i jej rodzajów, a także praktycznych umiejętności dotyczących metod i zabiegów kosmetycznych. Studia te umożliwiają również korzystanie z laboratoriów oraz specjalistycznych pracowni dzięki, którym student ma możliwość na jak najlepsze rozwijanie umiejętności i zdobycie kwalifikacji potrzebnych do pracy w zawodzie.

Dzięki zajęciom teoretycznym i praktycznym między innymi z zakresu kosmetologii, pielęgnacji skóry, włosów i paznokci oraz dbania o atrakcyjność fizyczną, zdrowy wygląd oraz zapobieganie efektów starzenia absolwent po zakończeniu studiów gotowy jest do podjęcia pracy kosmetologa, oraz wizażysty.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Wizaż i kreowanie wizerunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Program studiów i przedmioty

Studenci wizażu o kreowania wizerunku szkolą się m.in. w zakresie: planowania i wykonywania pielęgnacyjnych lub upiększających zabiegów kosmetycznych; ustalaniem zastosowania kosmetyku; zarządzania gabinetami kosmetycznymi; efektywnej współpracy z innymi specjalistami oraz klientami; zapewniania komfortu psychicznego klientom; prowadzenia działań na rzecz promocji zdrowia.

W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: higienie życia i odżywiania; technikom makijażu; sposobom projektowania stylizacji; pielęgnacją skóry, włosów i paznokci; roli atrakcyjności fizycznej we współczesnym świecie; estetyce i kolorystyce; niwelowaniu defektów skórnych u ludzi.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zastosowania różnych technik makijażu; metod kreowania wizerunku w współczesnym środowisku medialnym lub kulturowym; sposobów modelowania sylwetki i tworzenia stylizacji dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Absolwenci wizażu kreowania wizerunku mogą podjąć pracę np. w: gabinecie kosmetycznym, centrum SPA, przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją i dystrybucją kosmetyków czy w centrach odnowy biologicznej. Kompetencje wizażystów cenione są również w środowiskach artystycznych, związanych np. z produkcją filmową, reklamowa, telewizyjną czy teatralną. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą pełnić rolę specjalisty np. w pismach z branży Beauty czy rozpocząć własną działalność gospodarczą w zakresie kosmetologii.

Absolwent wizażu i kreowania wizerunku może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • gabinety kosmetyczne, centra odnowy biologicznej, centra SPA
  • przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i dystrybucją kosmetyków pielęgnacyjnych lub kolorowych
  • organizacje zajmujące się promocją zdrowia
  • wydawnictwa, media (w roli specjalisty)
  • laboratoria, szkoły kosmetyczne
  • ośrodki wypoczynkowe i uzdrowiskowe
  • działy kosmetyczne aptek
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Wizaż i kreowanie wizerunku to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku kosmetologia.

 

Kosmetologia studia w Warszawie

Studenci kosmetologii zdobywają wiedzę z zakresu np. anatomii i fizjologii człowieka. W programie tych studiów znaleźć można przedmioty poświęcone m.in. chemii kosmetycznej, dermatologii, toksykologii czy dietetyce. Medyczna wiedza kompleksowo przygotowuje absolwentów kosmetologii do pracy z klientami, którzy poszukują wsparcia eksperta nie tylko w problemach związanych z estetyką swojego wyglądu, ale i niewłaściwościami zdrowotnymi. Studia na tym kierunku pozwalają uczestnikom zajęć poznaćtakże humanistyczne i społeczne konteksty kosmetologii.

Studenci kosmetologii zdobywają wiedzę oraz umiejętności z zakresu różnorodnych nauk medycznych. Specjalistyczne przygotowanie sprawia, że absolwenci tego kierunku mogą aplikować na stanowiska związane z pełnieniem usług m.in. pielęgnacyjnych, kosmetycznych czy nawet rehabilitacyjnych. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą aplikować na stanowisko np. wizażysty, masażysty, doradcy czy specjalisty ds. kontroli jakości. Ponadto absolwenci kosmetologii mogą samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą w zakresie usług kosmetologicznych.

Dowiedz się więcej: kosmetologia studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)