Zarządzanie salonem kosmetycznym

Zarządzanie salonem kosmetycznym

Zarządzanie salonem kosmetycznym

Studia w Warszawie

zarządzanie salonem kosmetycznym

Odkryj studia zarządzanie salonem kosmetycznym w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Zarządzanie salonem kosmetycznym studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Zarządzanie salonem kosmetycznym to ścieżka kształcenia obejmująca nie tylko ogólną wiedzę z zakresu kosmetologii, ale również dostarcza wiedzy oraz praktycznych umiejętności potrzebnych do tego, aby zarządzać lub założyć i prowadzić własny gabinet kosmetyczny. Studia te są idealną propozycją dla osób chcących pracować na kierowniczych stanowiskach w gabinetach kosmetycznych lub marzą o posiadaniu własnej działalności gospodarczej.

Student zdobędzie wiedzę między innymi z zakresu kosmetologii ogólnej oraz kosmetologii stosowanej, a także nauczy się jak zarządzać salonem kosmetycznym czy ośrodkami Spa & Welness. Studia te umożliwiają również studentom korzystanie ze specjalistycznych pracowni oraz laboratoriów, które pomagają w nabywaniu praktycznych umiejętności pozwalających na zdobycie praktyki zawodowej jeszcze w trakcie trwania studiów.

Absolwent posiadając szeroką wiedzę między innymi z zakresu kosmetologii, fizjologii, anatomii, dermatologii, farmacji, chemii kosmetycznej, a także zarządzania jest w pełni przygotowany do tego, aby rozpocząć karierę zawodową, zatrudniając się na przykład w gabinecie kosmetycznym, ośrodku wypoczynkowym, uzdrowisku, centrum odnowy biologicznej, ośrodku SPA lub zakładając własną działalność gospodarczą.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Zarządzanie salonem kosmetycznym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Program studiów i przedmioty

Zarządzanie salonem kosmetycznym to ścieżka kształcenia, która pozwala studentom poznać m.in.: zasady badania, opisywania, leczenia i pielęgnowania skóry zdrowej lub dotkniętej chorobą czy defektem; zastosowanie produktów kosmetycznych w wizażu i stylizacji; podstawy marketingu; prawne ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie kosmetologii; sposoby rozpoznawania indywidualnych potrzeb klientów lub pacjentów; nowoczesne rozwiązania technologiczne stosowane we współczesnej kosmetologii.

Studia na tej ścieżce kształcenia poświęcone są np.: metodom opracowywania sposobów ochrony zdrowia i urody; roli kosmetologa w życiu kulturalnym i społecznym człowieka; strategiom rozpoczynania oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie kosmetologii; zasadom bezpieczeństwa produkcji kosmetyków. Absolwenci zarządzania salonem kosmetycznym są również przygotowani do prowadzenia współpracy z lekarzami specjalistami, dermatologami czy chirurgami estetycznymi.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad prowadzenia własnej działalności gospodarczej; zastosowania zabiegów kosmetologicznych oraz produktów kosmetycznych w rozwiązywaniu różnych problemów pacjentów lub klientów salonu kosmetycznego.

Absolwenci zarządzania salonem kosmetycznym wyróżniają się kompetencjami niezbędnymi w szczególności m.in. do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie usług kosmetologicznych. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są przygotowane do pełnienia stanowisk np. menedżerskich, organizacyjnych lub doradczych w szeroko pojętej branży Beauty.

Absolwent zarządzania salonem kosmetycznym może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • gabinety kosmetyczne, centra odnowy biologicznej, centra SPA
  • organizacje zajmujące się promocją zdrowia
  • wydawnictwa, media (w roli specjalisty)
  • laboratoria, szkoły kosmetyczne
  • ośrodki wypoczynkowe i uzdrowiskowe
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Zarządzanie salonem kosmetycznym to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku kosmetologia.

 

Kosmetologia studia w Warszawie

Studenci kosmetologii zdobywają szereg umiejętności praktycznych, które mogą oni później wykorzystywać w różnorodnych zawodach związanych np. z pielęgnacją lub leczeniem ludzkiego ciała. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu absolwenci tego kierunku potrafią m.in. wykonywać zabiegi kosmetyczne zgodnie z estetycznymi założeniami, a także zabiegi profilaktyczne i pielęgnacyjne jak np.: zapobieganie starzeniu się skóry czy nawilżanie, ujędrnianie i oczyszczanie skóry. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się również tego, w jaki sposób poprawnie odczytywać skład specjalistycznych kosmetyków i preparatów, a także jak wykorzystywać je w codziennej pielęgnacji.

Absolwenci kosmetologii mogą szukać zatrudnienia m.in. w salonach kosmetycznych i gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych, laboratoriach czy działach sprzedaży. Wiedza specjalistyczna kosmetologów jest także ceniona w mediach – wypowiedzi ekspertów znaleźć można zarówno w magazynach, jak i na blogach poświęconych promocji zdrowia. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów kosmetologii do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług kosmetologicznych.

Dowiedz się więcej: kosmetologia studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)