Podstawy ratownictwa medycznego

Podstawy ratownictwa medycznego

Podstawy ratownictwa medycznego

30.11.-0001

Podstawy ratownictwa medycznego

Podstawy ratownictwa medycznego to przedmiot, którego nazwa podpowiada, iż jest on obowiązkowy dla każdego studenta Ratownictwa medycznego. Przedmiot ten ma na celu przede wszystkim zapoznanie studentów z celami i zadaniami medycyny ratunkowej i medycyny katastrof we współczesnym świecie, przedstawienie współczesnych zagrożeń pochodzenia naturalnego i technicznego, a także przedstawienie zasad działania Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego w Polsce na tle obowiązujących aktów prawnych oraz porównanie tego systemu z systemami obowiązującymi w innych krajach oraz zapoznanie z organizacją działań ratowniczych.

Podstawy ratownictwa medycznego jest przedmiotem, który dostarcza studentom wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych. Dzięki niemu potrafią wymienić objawy zagrożenia życia u pacjentów w różnym wieku, charakteryzować czynniki ryzyka i zagrożeń zdrowotnych pacjentów w różnym wieku i stanie zdrowia, rozpoznawać stany zagrożenia życia, objaśniać algorytmy postępowania resuscytacyjnego w zakresie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych.

Ponadto, studenci potrafią dokumentować sytuację zdrowotną pacjenta, doraźnie unieruchamiać złamania kości, przygotowywać pacjenta do transportu, wykonywać defibrylację automatyczną i bezprzyrządowe udrażnianie dróg oddechowych.

idź do kierunku RATOWNICTWO MEDYCZNE STUDIA ŁÓDŹ

Komentarze (0)