Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Podstawy ratownictwa medycznego to przedmiot, którego nazwa podpowiada, iż jest on obowiązkowy dla każdego studenta Ratownictwa medycznego. Przedmiot ten ma na celu przede wszystkim zapoznanie studentów z celami i zadaniami medycyny ratunkowej i medycyny katastrof we współczesnym świecie, przedstawienie współczesnych zagrożeń pochodzenia naturalnego i technicznego, a także przedstawienie zasad działania Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego w Polsce na tle obowiązujących aktów prawnych oraz porównanie tego systemu z systemami obowiązującymi w innych krajach oraz zapoznanie z organizacją działań ratowniczych.
Podstawy ratownictwa medycznego jest przedmiotem, który dostarcza studentom wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych. Dzięki niemu potrafią wymienić objawy zagrożenia życia u pacjentów w różnym wieku, charakteryzować czynniki ryzyka i zagrożeń zdrowotnych pacjentów w różnym wieku i stanie zdrowia, rozpoznawać stany zagrożenia życia, objaśniać algorytmy postępowania resuscytacyjnego w zakresie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych.
Ponadto, studenci potrafią dokumentować sytuację zdrowotną pacjenta, doraźnie unieruchamiać złamania kości, przygotowywać pacjenta do transportu, wykonywać defibrylację automatyczną i bezprzyrządowe udrażnianie dróg oddechowych.
idź do kierunku RATOWNICTWO MEDYCZNE STUDIA ŁÓDŹ