Medycyna katastrof

Medycyna katastrof

Medycyna katastrof

30.11.-0001

Medycyna katastrof

Medycyna katastrof to przedmiot, który ma na celu naukę organizacji działań ratunkowych w czasie zdarzeń masowych katastrof oraz zasad opracowywania i funkcjonowania planów reagowania kryzysowego. Dodatkowo w ramach przedmiotu omawiane są zagadnienia bioterroryzmu oraz zasady współpracy międzynarodowej w zdarzeniach masowych i katastrofach.

Przedmiot Medycyna katastrof realizowany jest zazwyczaj w dwóch formach, czyli wykładów i ćwiczeń. Wykłady dotyczą zwykle zagadnień związanych z zasadami organizacji, kierowania i prowadzenia akcji ratunkowej podczas wypadków masowych i katastrof, a także zagadnień dotyczących stref zagrożenia, procedur medycznych obowiązujących podczas zdarzeń masowych, podstawowych problemów klinicznych i psychologicznych człowieka w warunkach ekstremalnych.

Ćwiczenia natomiast dotyczą zazwyczaj zasad prowadzenia segregacji medycznej w zdarzeniach masowych, zasad tworzenia planów zabezpieczenia medycznego katastrofy, specyfiki działań ratunkowych, czy organizacji i zadań służby zdrowia w sytuacjach zagrożenia katastrofą.

idź do kierunku RATOWNICTWO MEDYCZNE STUDIA ŁÓDŹ

Komentarze (0)