Prawo w ratownictwie medycznym

Prawo w ratownictwie medycznym

Prawo w ratownictwie medycznym

30.11.-0001

Prawo w ratownictwie medycznym

Prawo w ratownictwie medycznym to przedmiot, który bardzo często pojawia się w programach nauczania i zazwyczaj bywa przedmiotem obowiązkowym dla studentów Ratownictwa medycznego. To zrozumiałe, bowiem każdy przyszły ratownik medyczny musi znać zakres swoich praw i obowiązków, a także niektóre treści ustawy o PRM, czyli Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Przedmiot ma na celu omówienie aktów normatywnych dotyczących systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego,, jednostek współpracujących oraz roli poszczególnych zawodów w ratownictwie medycznym, a także zapoznanie studentów z zagadnieniami praw pacjenta oraz dokumentacją medyczną. Podczas zajęć omawiane są zagadnienia związane między innymi z organizacją, funkcjonowaniem i finansowaniem systemu PRM, z systemami ratownictwa działającymi w innych krajach, czy też zarządzaniem w trakcie sytuacji kryzysowych wewnątrz kraju na różnych szczeblach administracyjnych.

Oprócz wiedzy, dzięki przedmiotowi Prawo w ratownictwie medycznym studenci nabywają umiejętności między innymi w zakresie skutecznej komunikacji, współdziałania z innymi służbami ratowniczymi i pracownikami służby zdrowia, czy prowadzenia dokumentacji urzędowej związanej z zawodem.

idź do kierunku RATOWNICTWO MEDYCZNE STUDIA ŁÓDŹ

Komentarze (0)