Procesy poznawcze

Procesy poznawcze

Procesy poznawcze

30.11.-0001

Procesy poznawcze

Czym są procesy poznawcze? Otóż, są to podstawowe funkcje, które służą nam do poznania rzeczywistości, uzyskania orientacji w otoczeniu, czy też przyswajania wiedzy o otaczającym świecie. To także przedmiot, który bardzo często występuje w programach kształcenia studiów psychologicznych.

W przedmiocie tym najważniejsze jest pozyskanie wiedzy z zakresu problematyki procesów, które pozwalają człowiekowi orientować się w świecie i tworzyć sobie obraz świata. Są to procesy: percepcyjne, wyobrażeniowe, myślowe, decyzyjne, pamięci i uczenia się. Podczas zajęć prezentowane są różne stanowiska teoretyczne wyjaśniające te zjawiska od strony mechanizmów i ich regulacyjnych funkcji, a także podstawowe paradygmaty badawcze.

Dzięki zajęciom w ramach Procesów poznawczych studenci Psychologii potrafią oceniać podejścia metodologiczne oraz najważniejsze rozwiązania teoretyczne powstałe na gruncie psychologii poznawczej, a także wyjaśniać mechanizmy związane z funkcjonowaniem umysłowym człowieka, poczynając od procesów percepcyjnych, a kończąc na złożonych mechanizmach umysłowych, które leżą u podłoża myślenia, podejmowania decyzji czy posługiwania się językiem.

idź do kierunku PSYCHOLOGIA STUDIA KRAKÓW

Komentarze (0)