Studia w Łodzi na kierunku inżynieria chemiczna i biochemiczna przygotowują studentów do rozwiązywania problemów badawczych oraz produkcyjnych w sposób innowacyjny i prorynkowy.
Studenci uczą się stosować wiedzę z zakresu chemii, biologii i inżynierii prowadzenia procesów i wytwarzania produktów metodami biotechnologicznymi co umożliwia prowadzenie procesów między innymi w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, kosmetycznym oraz biorafineryjnym.
Kierunek ten łączy różne dyscypliny naukowe, opanowanie wiedzy z zakresu tych działów nauki pozwala studentom rozwinąć się w kierunku zaawansowanych technologii, które umożliwiają przekształcanie surowców oraz materiałów w użyteczne produkty na przykład dla przemysłu chemicznego i petrochemicznego.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i biochemiczna możemy podzielić na:
Typ
-
studia I stopnia (inżynierskie)
-
studia II stopnia (magisterskie)
Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia dostarczają wiedzy między innymi z dziedziny biotechnologii, nanotechnologii, technologii chemicznej, inżynierii mechanicznej, a także elementarnej wiedzy z obszarów biologii, chemii i inżynierii prowadzenia procesów i wytwarzania produktów w wykorzystaniu metod biotechnologii.
Student nauczy się również podstaw, które pozwolą mu na rozwój w kierunku zaawansowanych technologii, które umożliwiają przekształcanie materiałów w produkty użytkowe. Program studiów dostarcza także wiedzy dotyczącej procesu usuwania zanieczyszczeń, nowych technologii energetycznych, mechaniki, automatyki i informatyki.
Zdobyta wiedza oraz umiejętności pozwalają studentom na prowadzenie procesów między innymi w przemyśle spożywczy, kosmetycznym czy farmaceutycznym. Absolwenci inżynierii chemicznej i biochemicznej będą odpowiedzialni za procesy wdrażania zasad ekonomii cyrkulacji w gospodarce i będą pracować w jednym z najbardziej dynamicznych sektorów przemysłu i (bio)gospodarki, nanotechnologii oraz nowych gałęzi inżynierii.