Comparative heritage studies - Kraków

Comparative heritage studies - Kraków

Comparative heritage studies - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

comparative heritage studies

Odkryj kierunek comparative heritage studies w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

30.04.2025

Comparative heritage studies studia Kraków| woj. małopolskie

Studia na kierunku comparative heritage studies to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

 

Uczelnie
Studia w Krakowie na kierunku comparative heritage możesz podjąć na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Polonistyki UJ).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek comparative heritage studies w Krakowie?

Wynik kwalifikacji zostaje obliczony w oparciu o analizę nadesłanych przez kandydata dokumentów: listu motywacyjnego sporządzonego w języku angielskim oraz opisu osiągnięć naukowo-edukacyjnych.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Jak wyglądają studia na kierunku comparative heritage studies w Krakowie?

W czasie kształcenia na kierunku comparative heritage studies otrzymasz rozbudowaną wiedzę z pogranicza nauk ogólnohumanistycznych oraz specjalistyczne wykształcenie, odnoszące się do wielu aspektów dziedzictwa kulturowego. Nauczysz się aktywnego analizowania różnorodnych tekstów kultury, a także zarządzania dziedzictwem kulturowym i edukacji na jego temat.

Podczas zajęć doświadczona kadra akademicka zapozna Cię z wieloma zagadnieniami związanymi z literaturą, malarstwem, teatrem, sztukami audiowizualnymi, muzyką czy architekturą. Wszystkie te dziedziny są nierozerwalnie związane z dziedzictwem kulturowym, które tworzy tradycję i kulturę danego obszaru.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku comparative heritage studies możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb

  • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W czasie studiów na kierunku comparative heritage studies będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego obecnego w literaturze, sztuce oraz innych przestrzeniach artystycznych. Wykształcisz też wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Poznasz różnorodne aspekty symbolicznego i materialnego wymiaru dziedzictwa, a także zdobędziesz informacje na temat dziedzictwa kulturowego w przestrzeni miejskiej i miejscach pamięci.

Dowiesz się też więcej na temat ochrony mienia kultury oraz analizy identyfikacji dziedzictwa kulturowego. Dodatkowo, jako że studia realizowane są w całości w języku angielskim, rozwiniesz też znacznie swoje kompetencje językowe oraz opanujesz specjalistyczną terminologię branżową z zakresu kierunku kształcenia, co ułatwi Ci rozwój kariery zarówno w Polsce, jak i na rynku międzynarodowym.

Ile trwają studia na kierunku comparative heritage studies w Krakowie?

Studia na kierunku comparative heritage studies trwają 2 lata (studia II stopnia).

Jaka praca po studiach na kierunku comparative heritage studies w Krakowie?

Jako absolwent studiów na kierunku comparative heritage studies będziesz posiadał szeroką wiedzę z zakresu kultury i sztuki, dzięki czemu z łatwością znajdziesz zatrudnienie jako animator kultury w muzeach, galeriach sztuki czy placówkach archiwalno-badawczych, zajmujących się analizą dziedzictwa. Twoje kwalifikacje pozwolą Ci też na podjęcie pracy w wydawnictwach, bibliotekach oraz różnego rodzaju organizacjach pozarządowych. Co więcej, dzięki posiadanym umiejętnościom komunikacyjnym i doskonałej znajomości języka angielskiego, będziesz mógł pracować w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku comparative heritage studies:

  • muzea,
  • archiwa,
  • wydawnictwa,
  • galerie sztuki,
  • biblioteki,
  • wszelkie instytucje krajowe i międzynarodowe zajmujące się dziedzictwem kulturowym,
  • organizacje pozarządowe,
  • placówki archiwalno-badawcze, naukowe i dyplomatyczne.

Komentarze (0)