Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online - Lublin

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online - Lublin

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online - Lublin

Studia w Lublinie

na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online

Odkryj kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online w Lublinie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

17.05.2022

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online studia Lublin 2022 | woj. lubelskie

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online w Lublinie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć w trybie online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

Opis kierunku

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online to interdyscyplinarny kierunek studiów, który oferuje zdobycie wszechstronnego wykształcenia z pogranicza nauk humanistycznych oraz społecznych. Studenci zostaną kompleksowo przygotowani do pracy reporterskiej, redakcyjnej i wydawniczej, a także do korzystania z różnorodnych narzędzi komunikacji sieciowej.

 

Praca po studiach

Ukończenie studiów na powyższym kierunku umożliwi Ci znalezienie zatrudnienia w szeroko pojętych mediach – w prasie, radiu, telewizji, a także w mediach internetowych. Doskonale odnajdziesz się również w branży public relations.

czytaj dalej wszystko o Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online - Lublin

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online w Lublinie?

Aby ubiegać się o przyjęcie na studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online, należy mieć zdaną maturę i odebrane świadectwo dojrzałości, a także złożyć w terminie komplet wymaganych dokumentów.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online w Lublinie

Jak wyglądają studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online w Lublinie?

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online zostały stworzone dla osób chcących związać swoją przyszłą karierę z mediami, branżą public relations czy copywritingiem. Możliwości zawodowe po ukończeniu studiów dziennikarskich są naprawdę szerokie, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Duża różnorodność tematyki zajęć i wykładów pozwala rozwijać się jednocześnie w wielu obszarach.

Jeśli więc zdecydujesz się na wybór studiów na omawianym kierunku, w Twoim planie znajdą się takie przedmioty, jak m.in. podstawy dziennikarstwa internetowego i prasowego, wstęp do kultury współczesnej, metodologia badań rynkowych i medialnych czy procesy multimedialne w edukacji. Jako absolwent będziesz wiedział, w jaki sposób pozyskiwać, redagować i selekcjonować informacje, jak również zdobędziesz umiejętność konstruowania i montażu reportaży radiowych oraz telewizyjnych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online możemy podzielić na:

1. Typ

 • studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb

 • studia online

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Jeśli zdecydujesz się na wybór studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online, zdobędziesz kompleksowe przygotowanie zawodowe, a także wykształcisz szereg istotnych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim rozwiniesz swój warsztat dziennikarski pod okiem doświadczonych wykładowców-praktyków oraz nauczysz się realizować podstawowe formy dziennikarskie. Dowiesz się, w jaki sposób przeprowadzać badania z obszaru nauk humanistycznych, jak również skąd czerpać wyczerpujące i wiarygodne informacje. Z kolei dzięki uczęszczaniu na przewidziane w planie zajęć lektoraty zyskasz szansę na rozwój swoich zdolności językowych, co zwiększy Twoje szanse na karierę w międzynarodowym środowisku.

Ile trwają studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online w Lublinie?

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online trwają 3 lata (studia I stopnia).

Jaka praca po studiach na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online w Lublinie?

Jako absolwent studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online doskonale odnajdziesz się w pracy w szeroko pojętych mediach oraz branży public relations. Zdobyte w czasie kształcenia umiejętności interpersonalne pozwolą Ci na pełnienie roli specjalisty od wizerunku, a dzięki łatwości w tworzeniu ciekawych i merytorycznych teksów znajdziesz też zatrudnienie jako copywriter.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia online:

 • copywriter,
 • pracownik branży public relations,
 • specjalista do spraw kreowania wizerunku,
 • redaktor magazynów,
 • specjalista do spraw komunikacji medialnych,
 • edytor tekstów.

Kierunki dziennikarstwo i informacja w Lublinie

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCfrvDjdbBEcRrivuGR14ZRg https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/927e4-wsjo-studia-poznan.jpg Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu
 • ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJz4c7yzVbBEcRHBHjFGivWoo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/71e16-UAM-KIERUNKI.jpg Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • ul. Wojska Polskiego 121, 91-726 Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi