Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych - Szczecin

Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych - Szczecin

Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych - Szczecin

22.02.2024

Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych - studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

 

Uczelnie

Studia w Szczecinie 2024/2025 na kierunku prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Szczecińskim (Wydział Prawa i Administracji USZ).
 

Opis kierunku

Studia na kierunku Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych dają studentom możliwość zdobycia wiedzy z zakresu prawnych aspektów prowadzenia działalności transportowej oraz ubezpieczeń transportowych, we wszystkich gałęziach gospodarki.

 

Praca po studiach

 

Studia w Szczecinie na kierunku Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych dają ich absolwentom możliwość podjęcia pracy m.in. w przedsiębiorstwach zajmujących się transportem, logistyką lub spedycją, a także w portach morskich czy w organach administracji samorządowej.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia w Szczecinie na kierunek Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych bierze pod uwagę ocenę na dyplomie oraz średnią z przebiegu studiów. Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby, które ukończyły studia minimum pierwszego stopnia. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego, warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia przed kandydatami rekrutacja na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO TRANSPORTOWE I UBEZPIECZEŃ TRANSPORTOWYCH?

Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych to jeden z kierunków studiów oferowanych przez szkoły wyższe w Szczecinie. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobyć wiedzę z szeroko rozumianego prawa transportowego, a także z podstaw prowadzenia transportowej działalności gospodarczej.

Mogą również poznać zasady administracyjne i procedury dotyczące działalności transportowej, które związane są z ochroną środowiska, konkurencją czy ochroną danych osobowych w transporcie.

Kierunki studiów takie jak Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych dają także studentom możliwość poznania różnych gałęzi prawa, takich jak np. prawo celne, prawo morskie czy prawo obrotu portowego.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów w Szczecinie takie jak Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych dają ich studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. zawierania i wykonania umów przewozu (we wszystkich gałęziach transportu), zawierania umów ubezpieczeń transportowych oraz komunikacyjnych, a także zasad dotyczących likwidacji szkód.

Studenci tego kierunku mają również możliwość nauczyć się interpretacji międzynarodowych konwencji przewozowych oraz procedur sądowych w sprawach, które dotyczą roszczeń transportowych. Program studiów zakłada także znajomość studentów zasad administracyjnych oraz procedur dotyczących transportowej działalności gospodarczej.

Przykładowe przedmioty na kierunku Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych oferowane przez uczelnie w Szczecinie to: ochrona konkurencji w transporcie, prawo turystyczne czy międzynarodowe prawo morza i przestrzeni powietrznej.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO TRANSPORTOWE I UBEZPIECZEŃ TRANSPORTOWYCH?

Studia na kierunku Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych trwają 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO TRANSPORTOWE I UBEZPIECZEŃ TRANSPORTOWYCH

Studia na kierunku Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych dają ich absolwentom możliwość podjęcia pracy w branży TSL (transport, spedycja, logistyka), a także w portach morskich. Znajomość prawa może im również pozwolić znaleźć zatrudnienie w kancelariach prawnych albo organach administracji rządowej i samorządowej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych:

  • przedsiębiorstwa transportowe, spedycyjne, logistyczne,
  • porty morskie,
  • organy administracji rządowej i samorządowej zajmujące się transportem,
  • kancelarie prawne,
  • agencje ubezpieczeniowe i pośrednictwa ubezpieczeniowe.

Komentarze (0)