Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii - Kraków

Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii - Kraków

Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii - Kraków
Dodaj do ulubionych

06.03.2023

Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku filozofia i psychologia rozwoju osobistego w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Opis kierunku

Studia na kierunku Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. etyki, różnych gałęzi filozofii, socjologii i psychologii.

 

Praca po studiach

Studia w Krakowie na kierunku Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako dziennikarze, w social mediach czy w coachingu.

czytaj dalej wszystko o Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii - Kraków

Spis treści

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia w Krakowie na kierunek Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia przed kandydatem rekrutacja na studia.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii:

 • język polski,
 • język obcy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOZOFIA ROZWOJU OSOBOWEGO Z ELEMENTAMI PSYCHOLOGII?

Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Krakowie. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i umiejętności praktycznych, np. poprzez zajęcia w formie warsztatów czy konwersatoriów.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. różnych gałęzi filozofii, etyki oraz psychologii i socjologii. Program studiów zakłada też, że studenci np. zapoznają się z filozoficznymi koncepcjami szczęścia, zdobędą wiedzę z zakresu psychologii procesów poznawczych czy psychologii osobowości.

Studenci kierunku Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii mają również możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. antropotechnik i filozoficznych koncepcji samorozwoju, socjologii tożsamości czy psychologii emocji i motywacji, a także zapoznania się ze wschodnimi i zachodnimi koncepcjami świadomości.

Program studiów zakłada też, że studenci rozwiną zdolność krytycznego i kreatywnego myślenia, zdobędą umiejętność analizy wiarygodności i rzetelności przedstawionych informacji oraz oceny przedstawionej argumentacji. Mogą również poznać filozoficzne koncepcje wolności jednostki, zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu koncepcji doświadczenia mistycznego i psychologii pozytywnej czy socjologii zmian społecznych.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Krakowie na kierunku Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii: problem umysł-ciało, filozofia religii, psychoanaliza i neopsychoanaliza.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOZOFIA ROZWOJU OSOBOWEGO Z ELEMENTAMI PSYCHOLOGII?

Studia na kierunku Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOZOFIA ROZWOJU OSOBOWEGO Z ELEMENTAMI PSYCHOLOGII

Kierunki studiów w Krakowie takie jak Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy w miejscach i zawodach, gdzie przydatna jest wiedza o człowieku i jego potrzebach, celach i motywacjach, a także wysokie zdolności komunikacyjne.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Filozofia rozwoju osobowego z elementami psychologii:

 • doradca filozoficzny,
 • coach,
 • specjalista ds. public relations,
 • animator kultury,
 • dziennikarz,
 • specjalista ds. social media,
 • agencje marketingowe,
 • media.

Kierunki w Krakowie

arteterapia
chemia
game design
Rozwiń

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia