Bezpieczeństwo wodne - studia podyplomowe w Trójmieście

Bezpieczeństwo wodne - studia podyplomowe w Trójmieście

Bezpieczeństwo wodne - studia podyplomowe w Trójmieście
Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo wodne - studia podyplomowe w Trójmieście

Studia na kierunku bezpieczeństwo wodne to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Bezpieczeństwo wodne to studia podyplomowe w Trójmieście, które skupiają się na przekazaniu słuchaczom wiedzy z zakresu kreatywnego rozwiązywania problemów związanych z właściwym i bezpiecznym sposobem gospodarowania zasobami środowiskowymi wody.

Studia uczą, jak analizować zagrożenia i szacować ryzyko, zarządzać aktywnościami wodnymi czy technik zastosowania skutecznych procedur ratowniczych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek bezpieczeństwo wodne - studia podyplomowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Gotowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne). Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku

Gotowe

Wyróżniony

Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Trójmieście na kierunku bezpieczeństwo wodne, przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych, którzy ukończyli dowolny kierunek kształcenia i mają tytuł inżyniera, licencjata lub magistra.

Na studiach obowiązuje limit miejsc, a o przyjęciu może decydować kolejność dokonanych zgłoszeń. Poza tym kształcenie wiąże się z koniecznością uiszczenia odpowiednich opłat – wpisowego czy czesnego.

Kandydat powinien także złożyć komplet dokumentów takich, jak karta zgłoszeniowa, kserokopia dowodu osobistego, zaświadczenie o niekaralności czy zaświadczenie od lekarza, które jest jednocześnie poświadczeniem o braku przeciwwskazań do udziału w studiach.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO WODNE?

Studia na kierunku bezpieczeństwo wodne, realizowane są w formie wykładów praktycznych. Słuchacze uczestniczą w dyskusjach i prezentacjach. Rodzaj zaliczenia stanowi uczestnictwo przez studenta we wszystkich zajęciach – praktycznych oraz teoretycznych.

Wymagane jest też złożenie pracy dyplomowej elektronicznie, napisanej zgodnie z ustalonym wzorem. Wszystkie przedmioty prowadzone są przez specjalistów najwyższej klasy – praktyków, teoretyków, a także ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bezpieczeństwo wodne, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku bezpieczeństwo wodne, potrafią w kreatywny sposób rozwiązywać problemy dotyczące efektywnego i bezpiecznego gospodarowania zasobami środowiska wody. Wiedzą, jak dokonywać ich analizy zagrożeń czy szacować ryzyko, zarządzać aktywnościami wodnymi, a nawet stosować procedury ratownicze.

Poza tym absolwent potrafi umiejętnie korzystać z zaawansowanego sprzętu, który jest niezbędny w procesie kontrolowania bezpieczeństwa wodnego – echosondy, centra stymulacji ratowniczej. Po zakończeniu kształcenia słuchacze otrzymują świadectwo wydane przez Rektora Uczelni.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO WODNE?

Studia na kierunku bezpieczeństwo wodne, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO WODNE

Absolwenci studiów na kierunku bezpieczeństwo wodne uzyskują niezbędne umiejętności do podjęcia pracy w organach administracji rządowej i samorządowej. Mogą także znaleźć zatrudnienie w podmiotach użyteczności publicznej czy instytucjach gospodarki wodnej.

Poza tym odnajdą się w pracy w szkole podstawowej i organizacjach zajmujących się edukacją środowiska, planowaniem działań propagujących i upowszechniających wiedzę o bezpiecznym użytkowaniu środowiska wśród różnych grup odbiorców.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bezpieczeństwo wodne

  • szkoła i instytucja oświaty;
  • służba mundurowa;
  • agencja bezpieczeństwa;
  • urząd państwowy;
  • samorząd lokalny;
  • organizacje ochrony osób i mienia.

Studia na kierunku bezpieczeństwo wodne stanowią połączenie praktyki ratowniczej, technologii, geografii czy prawa i gospodarki. Absolwenci potrafią efektywnie przekazywać wiedzę na temat bezpieczeństwa wodnego i współpracować z dziećmi oraz młodzieżą w różnym wieku. Poza tym wyróżnia ich znajomość specyfiki akcji ratowniczych, jakie wykonuje się w wodzie.

Komentarze (0)