Higiena dentystyczna - Poznań

Higiena dentystyczna - Poznań

Higiena dentystyczna - Poznań

Studia w Poznaniu 

higiena dentystyczna

Odkryj higienę dentystyczną w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

13.05.2022

Higiena dentystyczna studia Poznań | woj wielkopolskie

Jak głosi znane powiedzenie "uśmiech otwiera wiele drzwi". Jest w nim wiele prawdy, ponieważ ludzie o pozytywnym podejściu do świata oraz innych osób, są lepiej odbierani przez otoczenie i lepiej radzą sobie w różnorodnych sytuacjach życiowych. Jednak, aby uśmiech był naszą ozdobą, a nie wadą, warto o niego zadbać, w czym mogą pomóc specjaliści z zakresu higieny i kosmetyki jamy ustnej. W związku z tego typu zapotrzebowaniem powstał kierunek higiena dentystyczna, który zajmuje się kształceniem profesjonalistów z obszaru tych dziedzin.

Studia na kierunku higiena dentystyczna w Poznaniu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby o kompleksowej wiedzy z zakresu nauk medycznych, biologicznych, technicznych oraz społecznych. Dodatkowym atutem będzie zainteresowanie zdrowym trybem życia i chęć dzielenia się swoją pasję z innymi. Jeżeli posiadasz te cechy to kierunek higiena dentystyczna w Poznaniu powinien być twoim wyborem.

czytaj dalej wszystko o Higiena dentystyczna - Poznań

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek higiena dentystyczna w Poznaniu?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek higiena dentystyczna muszą zdać egzamin maturalny z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki oraz wybranych przedmiotów dodatkowych.

Dużym atutem będą także punkty uzyskane za udział w wybranych konkursach i olimpiadach naukowych. Dokładne informacje dotyczące prosu rekrutacyjnego znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

Higiena dentystyczna w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HIGIENA DENTYSTYCZNA?

 

Program studiów i przedmioty

Ze względu na coraz większą popularność studiów medycznych, uczelnie w Poznaniu decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Obecnie kierunek higiena dentystyczna możesz realizować w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie te wyróżnia praktyczne podejście, dzięki czemu studenci mogą zdobyć umiejętności, które zapewnią im stabilną pozycję na rynku pracy.

Program kształcenia na kierunku higiena dentystyczna oscyluje wokół tematów związanych z naukami medycznymi, naukami o zdrowiu, biologicznymi czy technicznymi. Studenci zdobędą gruntowną wiedzę dotyczącą higieny jamy ustnej, chorób zębów i przyzębia oraz sposobów i możliwości ich leczenia. Ponadto, wykształcisz kompetencje praktyczne, do których należy:

  • usuwanie kamienia nazębnego 
  • wykonywanie zabiegów fluoryzacji
  • i innych podstawowych działalności stomatologicznych

 

Dodatkowo, jako student będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności interpersonalne i komunikacyjne, które wykorzystasz w czasie konaków z lekarzami i pacjentami. Program studiów zakłada także realizacje praktyk, które odbędą się w publicznych lub prywatnych gabinetach dentystycznych.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU HIGIENA DENTYSTYCZNA?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku higiena dentystyczna, którzy mają przed sobą wiele możliwości rozwoju zawodowego.

W trakcie studiów zostaniesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w:

  • prywatnych i publicznych gabinetach stomatologicznych, gdzie będziesz mógł objąć stanowisko asystenta dentystycznego
  • szkołach lub przedszkolach, w których będziesz odpowiedzialny za edukacje stomatologiczną i profilaktykę zdrowotną
  • gabinetach pomocy przedlekarskiej

 

Znajomość języka obcego oraz specjalistycznej terminologii otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, gdzie absolwenci studiów medycznych mogą liczyć na ciekawe propozycje zawodowe. Abiturienci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej lub kontynuowanie nauki na studiach magisterskich oraz podyplomowych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Higiena dentystyczna w Poznaniu?

Kierunki w Poznaniu

animacja
data science
finance
management
mediaworking
rzeźba
Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia