Design thinking - studia podyplomowe w Rzeszowie

Design thinking - studia podyplomowe w Rzeszowie

Design thinking - studia podyplomowe w Rzeszowie
Dodaj do ulubionych

Design thinking - studia podyplomowe w Rzeszowie

Studia na kierunku design thinking to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Design thinking to studia podyplomowe w Rzeszowie, które skupiają się na przekazaniu uczestnikom technik, dzięki którym będą mogli synchronizować odmienne style myślenia w organizacjach.

Studia obejmują zagadnienia w zakresie rozwiązywania problemów oraz tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które są zorientowane na użytkowników.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Rzeszowie na kierunku design thinking, adresowane są do osób zainteresowanych rozwojem umiejętności projektowych oraz twórczych. To też doskonały  wybór dla kandydatów pragnących nauczyć się podejścia opartego na zasadach Design Thinking w odniesieniu do rozwiązywania problemów biznesowych, społecznych oraz innych dziedzin.

Kształcenie w ramach tego kierunku będzie szczególnie atrakcyjne dla kandydatów, którzy pracują w obszarze innowacji, marketingu, zarządzania projektami, produktami czy usługami. Kandydatem może być też przedsiębiorca pragnący poprawić swoje kwalifikacje w zakresie przygotowywania nieszablonowych rozwiązań.

W procesie rekrutacji należy przedstawić dyplom ukończenia uczelni wyższej dowolnego kierunku i na dowolnym stopniu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DESIGN THINKING?

Studia na kierunku design thinking realizują zajęcia na podstawie innowacyjnego, dopasowanego do aktualnych potrzeb rynku programu kształcenia. W ramach licznych przedmiotów uwzględniono m.in. te z zakresu teorii Design Thinking, synchronizowania rozbieżnego myślenia czy przejmowania stylu myślenia artystów.

W ramach zaliczenia kształcenia uczestnicy przygotowują prezentację na wybrany przez siebie case study.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku design thinking, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku design thinking mają obszerną wiedzę w zakresie technik rozwijania innowacji przez zespoły projektowe. Wiedzą, jak rozwiązywać problemy szybciej, oszczędniej oraz z większym zaangażowaniem.

Poznają także techniki pracy twórczej, która pozwala stymulować innowacyjność i pomysłowość w grupie. Zaznajamiają się jednocześnie z procesem, narzędziami i sposobem myślenia projektowego, które sprawiają, że projekty nie trafią „do szuflady”.

Wiedzą, jak obserwować czynniki mające wpływ na proces kreatywnego tworzenia nowych rozwiązań. Znają bariery i sposoby ich pokonywania. Stosują praktyki, które wspierają skuteczne metody zarządzania projektami.

Rozumieją, na czym polega innowacyjność oraz jakie czynniki wpływają na tworzenie niepowtarzalnych rozwiązań. Wiedzą także, jaka jest ich naturalna rola, wkład w proces kreowania tych rozwiązań. Poza tym skutecznie sprzedają swoje pomysły w organizacji.

W ramach kształcenia uzyskują znajomość technik w zakresie strukturyzacji i definiowania problemu projektowego metodą klastrowania, pozyskiwania i przetwarzania wiedzy ucieleśnionej czy tworzenia person i ścieżek doświadczenia. Znają zasady analizy architektury informacji.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DESIGN THINKING?

Studia na kierunku design thinking, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DESIGN THINKING

Absolwenci studiów na kierunku design thinking, mogą podjąć zatrudnienie w różnych sektorach oraz branżach. Odnajdą się na stanowisku projektantów doświadczeń użytkownika w pracowniach komputerowych, innowacyjnych menedżerów, konsultantów do spraw innowacji, liderów projektu w zespołach projektowych czy specjalistów do spraw badań rynkowych.

Mogą także podjąć pracę w firmie konsultingowej, agencji reklamowej, przedsiębiorstwie technologicznym, organizacji non-profit czy jako niezależni konsultanci.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku design thinking

  • niezależni konsultanci,
  • organizacje non-profit,
  • przedsiębiorstwa technologiczne,
  • agencje reklamowe,
  • firmy konsultingowe,
  • analitycy biznesowi,
  • specjaliści do spraw badań rynkowych i użytkowników,
  • liderzy projektu w zespole projektowym,
  • projektanci doświadczeń użytkownika,
  • innowacyjni menedżerowie.

Studia na kierunku design thinking przekazują cenne informacje w zakresie synchronizacji odmiennych stylów myślenia w firmie.

Komentarze (0)