Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku druk 3D w przemyśle i edukacji to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.
Druk 3D w przemyśle i edukacji to studia podyplomowe w Rzeszowie, które skupiają się na przekazaniu uczestnikom wiedzy z zakresu metod przyrostowych, jakie stosuje się w praktyce przemysłowej, w procesie kształcenia oraz edukacji.
Studia obejmują zagadnienia w zakresie realizowania procesów szybkiego prototypowania oraz druku 3D – zaczynając od opracowania podstawowego modelu numerycznego, aż po operacje post-procesowe.
Studia w Rzeszowie na kierunku druk 3D w przemyśle i edukacji adresowane są do osób z wykształceniem wyższym technicznym, które specjalizują się lub zamierzają pracować przy druku 3D. Kształcenie szczególnie zainteresuje osoby zatrudnione w przemyśle i szkołach.
W procesie rekrutacji nie uwzględniono egzaminów wstępnych, a w przypadku dużej liczby chętnych kandydatów o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Wymagane jest natomiast dostarczenie kompletu dokumentów i zarejestrowanie się w systemie internetowej rekrutacji.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Studia na kierunku druk 3D w przemyśle i edukacji obejmują 220 godziny dydaktyczne w formie wykładów oraz zajęć laboratoryjnych. Zajęcia realizowane są dwa razy w miesiącu w nowoczesnych salach wykładowych oaz laboratoryjnych.
Warunek ukończenia studiów stanowi uzyskanie pozytywnego zaliczenia wszystkich modułów kształcenia, aktywny udział w zajęciach oraz wniesienie opłaty za studia.
W planie zajęć uwzględniono przedmioty z zakresu modelowania 3D-CAD, procesów przyrostowych i druku 3D, symulacji komputerowych procesów w metodach Rapid Tooling oraz Rapid Manufacturing.
Studia na kierunku druk 3D w przemyśle i edukacji, możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Absolwenci studiów na kierunku druk 3D w przemyśle i edukacji wykazują się znajomością technik przyrostowych, jakie stosuje się obecnie w praktyce przemysłowej, w ramach kształcenia oraz edukacji.
Znają zakres realizowania procesów szybkiego prototypowania oraz druku 3D – zaczynając od opracowania modelu numerycznego z zastosowaniem oprogramowania 3D-CAD i złożonych procesów generowania, przetwarzania, analizy oraz weryfikacji danych CAD/STL,RP, przez przygotowanie procesu produkcji/ druku 3D, a kończąc na operacjach typu post-proces.
W ramach zajęć zapoznają się także z właściwym dobieraniem materiałów modelowych oraz eksploatacyjnych, które są przeznaczone do wytwarzania wyrobów technikami przyrostowymi.
Znają zasady badań/ analizy produktów, jakie wytwarzane są w trakcie druku 3D oraz zastosowania metod przyrostowych do produkowania narzędzi technologicznych. Zapoznają się jednocześnie z zasadami użytkowania drukarek 3D, kryteriami doboru urządzeń przyrostowych do konkretnych zastosowań.
Studia na kierunku druk 3D w przemyśle i edukacji, trwają 1 rok (studia podyplomowe).
Absolwenci studiów na kierunku druk 3D w przemyśle i edukacji mogą pracować z aparaturą wytwórczą – drukarkami 3D dla edukacji oraz przemysłu.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku druk 3D w przemyśle i edukacji
Studia na kierunku druk 3D w przemyśle i edukacji stanowią odpowiedź na dynamicznie rozwijające się nowoczesne technologie. Absolwenci będą potrafili zastosować druk 3D w branży motoryzacyjnej, lotniczej, produkcji filmowej czy sztuce. W ramach kształcenia omawiane są aktualne trendy w branży szeroko rozumianego druku 3D.