Zarządzanie w turystyce - Warszawa

Zarządzanie w turystyce - Warszawa

Zarządzanie w turystyce - Warszawa

Studia w Warszawie

zarządzanie w turystyce

Odkryj zarządzanie w turystyce w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie w turystyce studia Warszawa | woj. mazowieckie

Studia na specjalności Zarządzanie w turystyce w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Uwielbiasz podróże i swoje zainteresowania chciałbyś połączyć z praktycznym wykształceniem? Wybierz więc studia takie jak zarządzanie w turystyce! Dowiesz się dzięki nim, jak powinna wyglądać dobra organizacja hotelarska, poznasz metody zarządzania zespołem pracowników czy dowiesz się, jak wyglądają wszystkie tajniki prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie turystyki!

W programie kształcenia tego kierunku nie może zabraknąć więc przedmiotów poświęconych prawu, ekonomii czy nawet marketingowi. Po zakończeniu kształcenia absolwenci będą mogli rozwijać się między innymi na stanowiskach kierowniczych firm, które funkcjonują w branży turystycznej.

 

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie w turystyce - Warszawa

Uczelnie, gdzie zarządzanie w turystyce jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na specjalności zarządzanie w turystyce w Warszawie?

Studia na specjalności zarządzanie w turystyce mają interdyscyplinarny charakter – oznacza to, że zakres nauki obejmuje wiele dziedzin naukowych. Przyszli studenci już podczas procesu rekrutacji mają szansę na zaprezentowanie swoich rozległych horyzontów.

Język polski, matematyka i język obcy nowożytni stanowią absolutną podstawę egzaminu maturalnego, lecz oprócz nich kandydaci muszą wybrać co najmniej (!) jeden dodatkowy przedmiot, który otworzy im dalsze drzwi kształcenia. Spośród przedmiotów do wyboru będą to przykładowo: historia, geografia, wiedza o społeczeństwie, fizyka, czy informatyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Zarządzanie w turystyce w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA SPECJALNOŚCI ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE?

Dziś studia na kierunku zarządzanie cieszą się niegasnącą popularnością. Warto zadbać jednak o to, by wybrać taki profil kształcenia, który pozwoli wzbogacić tę wiedzę ogólną o bardzo konkretne zagadnienia. Na polskim rynku akademickim pojawiły się takie odmiany tej nauki jak zarządzanie w turystyce. Może to być świetne rozwiązanie dla osób, które chciałby się rozwijać w dziedzinie związanej z hotelarstwem, czy prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego. Wtedy umiejętności zarządcze mogą znacznie ułatwić pracę!

Jeżeli uważasz się, za przenikliwego obserwatora otaczającej cię rzeczywistości, jesteś osobą kreatywną i każdy swój pomysł najchętniej od razu wcielałbyś w życie, to być może te studia są dla ciebie idealne! Wszechstronne wykształcenie uzyskane w toku nauki, otworzy ci wiele dróg dalszego rozwoju zawodowego. Jeżeli czytając powyższą charakterystykę, odnalazłeś w niej siebie, to koniecznie weź pod uwagę studia na kierunku zarządzanie w turystyce przy wyborze dalszej drogi edukacji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na specjalności zarządzanie w turystyce możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na specjalności zarządzanie w turystyce w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Właściwie każdy ośrodek akademicki w Polsce posiada w swojej ofercie studia na kierunku zarządzanie. Jeśli interesuje cię kształcenie w stolicy, to również otrzymasz taką szansę. Zastanów się, która z propozycji kształcenia kierunkowego przemawia do ciebie najbardziej. Z działu poniżej dowiesz się, jakie uczelnie w Warszawie mają w swojej ofercie studia na kierunku zarządzanie w turystyce. Interdyscyplinarny charakter tych studiów sprawia, że każda ze szkół wyższych ustala swój indywidualny program nauczania, którego podstawę stanowi oczywiście zbiór zagadnień o podobnej charakterystyce. Naczelnym celem edukacji na tym kierunku – niezależnie od wybranej uczelni – jest wykształcenie specjalistów, którzy będą w kompetentny sposób analizować, planować, organizować i kontrolować zjawiska zachodzące na płaszczyznach ekonomicznych i społecznych w sektorze, który związany jest z turystyką.

By osiągnąć ten cel, studenci muszą zetknąć się z przedmiotami takimi jak:

 • ekonomia
 • statystyka
 • finanse i rachunkowość

 

Ważnym przedmiotem, który stanowi filar zarządzania, jest także matematyka, czy przedmioty takie jak zarządzanie finansami gospodarstwa agroturystycznego. Wybór studiów na kierunku zarządzanie to świetny wybór, ponieważ w trakcie toku nauki zyskasz niezbędne kompetencje w świecie biznesu i nie tylko.

Ile trwają studia na specjalności zarządzanie w turystyce?

Studia na specjalności Zarządzanie w Turystyce w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE?

Nie da się ukryć, że studia na kierunku zarządzanie oferują szerokie możliwości zawodowe, ale wymagają też kreatywności i pomysłowości. Zatem jeśli chciałbyś zdobyć wszechstronne wykształcenie, które pozwoli ci dopasować miejsce pracy do własnych potrzeb i zainteresowań oraz umożliwi ci nieustanne rozwijanie własnych umiejętności, to z pomocą przyjdą ci studia na kierunku zarządzanie!

Dlatego też dobrze jest wybrać te kierunki, które w jakiś sposób ukonkretnią twoje wykształcenie. Dzięki zarządzaniu w turystyce jest to możliwe, bo będziesz specjalistą w jednej, bardzo konkretnej dziedzinie. Swoją zawodową przygodę możesz rozpocząć w szeroko rozumianej branży turystycznej. Możesz zajmować stanowiska kierownicze średniego szczebla w:

 • hotelach
 • biurach turystycznych
 • gospodarstwach agroturystycznych

 

Gdzie studiować na specjalności zarządzanie w turystyce w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować specjalność zarządzanie w turystyce w Warszawie

 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Szkołą Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie w turystyce w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE - ważne informacje

studia sport i turystyka w Warszawie

studia sport i turystyka w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki sport i turystyka w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzanie wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzanie w Warszawie

Jakie są kierunki zarządzanie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)