Studia sportowe Warszawa

Studia sportowe Warszawa

Studia sportowe Warszawa

Największy wybór studiów

sportowych w Warszawie

Odkryj kierunki sportowe i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia sportowe Warszawa | woj. mazowieckie

Przyszła wykwalifikowana kadra wychowania fizycznego podczas studiów uczy się wielu rzeczy z obszaru nauk społecznych, nauk o kulturze fizycznej oraz nauk przyrodniczych. Zadaniami absolwentów kierunków sportowych jest umiejętne oddziaływanie na osobowość i organizm człowieka, wspieranie rozwoju somatycznego i motorycznego. To nader odpowiedzialne zadanie, którego wykonywanie wymaga nie tylko umiejętności, ale i konkretnej wiedzy.

Studia sportowe oczywiście są studiami praktycznymi. Wiele zadań fizycznych, treningowych i ta pełna różnorodność, z pewnością spodoba się fascynatom sportu. Takie przygotowanie do przyszłej pracy, jakie zdobędziecie podczas studiów sportowych (czy to na kierunku sport, czy wychowanie fizyczne) pozwoli Wam na świadome prowadzenie treningów, wspierania innych w fizycznym rozwoju i rozumienie zmian, zachodzących w ciele pod wpływem ukierunkowanej aktywności. Oprócz tego, studia mają za zadanie przygotować Was, przyszłych pracowników (a może i pracodawców) do wejścia na rynek – stąd liczne zajęcia z ekonomii i finansów. Poznacie doskonale jak działają organizacje sportowe, w jaki sposób finansowana jest reprezentacja Polski i tym podobne.

Studia sportowe w Warszawie nie skupiają się tylko na wychowaniu fizycznym i sporcie, w ofercie szkół wyższych pojawiają się kierunki związane z turystyką, fizjoterapią oraz terapią zajęciową. Możecie również wybrać studia trenersko-menadżerskie, które pozwolą Wam szlifować umiejętności strategiczne. Dlatego jeśli uważacie, że sport to nie tylko zdrowie, ale i pasja, zamiłowanie oraz ścieżka możliwości zawodowych, to studia sportowe w Warszawie, mogą Wam pomóc w samorozwoju i odnalezieniu swego miejsca w świecie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA SPORTOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI SPORTOWE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI SPORTOWE W WARSZAWIE

Rekrutacja i wymagania na studia sportowe w Warszawie

Aby dostać się na studia sportowe nie wystarczy dobrze zdać matury - to oczywiście jest konieczne, by dopisać się na listę studentów, jednak najważniejsze są egzaminy wstępne ze sprawności fizycznej. Dlatego myśląc o karierze sportowca, trenera czy menedżera sportu, powinniście od razu wziąć się za siebie i trenować, trenować, trenować…. Cały czas “robiąc formę”, by podczas egzaminów nie dać się złapać choćby na najmniejszej zadyszce!

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA SPORTOWE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

D
E
G
M
P
R
S
T
W
Z
Ż
Rozwiń

Praca po studiach sportowych

Gdzie tak właściwie znajdują zatrudnienie wykwalifikowani sportowcy? Przede wszystkim w szkołach (każda specjalność równa się jednoczesnemu zdobyciu uprawnień pedagogicznych), w których to w roli w-fistów dyplomowani pasjonaci sportu dbają o zdrowie i mądre podejście do wysiłku fizycznego dzieciaków. Sporo zamieszania na rynku pracy zrobił trend zdrowego żywienia i ćwiczenia, przez który to otworzyło się sporo klubów fitness, siłowni, jogowni - to również są potencjalne miejsca pracy dla przyszłych dyplomowanych trenerów i instruktorów.

Jeśli ktoś z Was myśli o karierze sportowca, to dzięki ukończeniu studiów sportowych i poznaniu ludzi z branży z pewnością uda się Wam pokazać i dotrzeć na zawody, które są niczym otworzenie furtki. Na menedżerów sportu czekają instytucje, wymagające świeżego spojrzenia i umiejętności organizacyjnych i produkcyjnych, na przykład popularne w Polsce Orliki! Organizowanie eventów sportowych, łączących zabawę z pożytecznością, może Was wciągnąć na dobre. Jeśli macie wokół siebie grupę zdolnych instruktorów i trenerów, to również otworzenie własnego klubu sportowego, nie powinno dla Was stanowić problemu. Liczne programy wspierające młodych absolwentów szkół wyższych mogą pomóc Wam spełnić marzenia! Praca dla dyplomowanych sportowców jest - trzeba jednak mieć pomysł, jak ją wykorzystać w budowaniu własnej ścieżki kariery!

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA SPORTOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W WARSZAWIE

Studia sportowe możecie realizować na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, na której to realizowane są kierunki:

  • Wychowanie fizyczne - studia I i II stopnia, stacjonarne
  • Sport - studia I i II stopnia, stacjonarne
  • Terapia zajęciowa - studia I stopnia, stacjonarne
  • Turystyka i rekreacja - studia I i II stopnia, stacjonarne
  • Fizjoterapia - studia I i II stopnia stacjonarne

dowiedz się więcej

 

Akademia Wychowania Fizycznego przygotowuje swoich studentów do wejścia na rynek zawodowy, dbając o praktyczne umiejętności oraz realizację niezbędnych kursów, warsztatów i szkoleń, z jakich zaświadczenia należy zbierać, by mieć większe szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy po nauce. W ofercie studiów podyplomowych uczelni znajdują się takie kierunki jak dziennikarstwo sportowe, gimnastyka korekcyjna w wychowaniu fizycznym i zdrowotnym, relaksacja i joga, trener personalny, taniec, psychologia sportu, żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie.

 


WYŻSZA SZKOŁA EDUKACJI W SPORCIE STUDIA SPORTOWE

Kolejną uczelnią oferującą kształcenie w zakresie studiów sportowych jest Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie, to uczelnia prywatna, stawiająca sobie za cel profesjonalne przygotowanie trenerów i kadry zarządzającej aktywnością sportową zawodników, do pracy w zawodzie trenera, menedżera, instruktora. Podczas licznych obozów i campusów studenci zdobywają uprawnienia i certyfikaty instruktorskie, takie jak: instruktor turystyki kwalifikowanej, instruktor turystyki rowerowej, instruktor turystyki kajakowej, instruktor nordic walking, instruktor fitness, animator czasu wolnego, instruktor gier i zabaw, instruktor nauki jazdy na nartach, instruktor nauki jazdy na snowboardzie, instruktor nauki pływania. Na uczelni tej możecie realizować studia I i II stopnia (także z możliwością dostosowania Indywidualnego Programu Kształcenia), w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, realizując specjalności:

  • Instruktor Treningu Personalnego - studia I i II stopnia
  • Instruktor Sportu Piłka Nożna - studia I stopnia, a potem Trener II Klasy Piłka Nożna - studia II stopnia
  • Menedżer Sportu - studia I i II stopnia
  • Menedżer Imprez Sportowych - studia I i II stopnia
  • Menedżer/Instruktor Obiektu Orlik - studia II stopnia

Studia te prowadzone są w specjalizacji trenerskiej oraz menedżerskiej. Uczelnia ta również oferuje możliwość realizacji szeregu kursów i studiów podyplomowych podnoszących Wasze zawodowe kwalifikacje, jednocześnie zwiększając szanse na zatrudnienie po studiach. Studia te ukierunkowane są na praktyczne umiejętności i wypracowanie kompetencji do ich wykorzystania w przyszłej pracy.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)