BANKOWOŚĆ

Studia w Poznaniu

bankowość

Odkryj studia bankowość w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Bankowość studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Czy wyobrażasz sobie świat, który zostałby nagle pozbawiony wszelkich placówek finansowych, a wartość pieniądza zostałaby zniesiona do zera? Życie w nim z pewnością byłoby trudne. Na szczęście dzięki wykwalifikowanym specjalistom w sektorze banków, instytucji finansowych oraz przedsiębiorstw na świecie, prężny rozwój gospodarczy i komfortowe życie społeczeństwa jest możliwe. Bankowość to taka propozycja kształcenia, która przygotowuje do pracy w niezwykle pragmatycznych sektorach.

Interdyscyplinarność bankowości sprawia, że podejmując edukację o właśnie takiej specyfice, zyskasz okazję do poznania zagadnień ekonomicznych, matematycznych, rachunkowych i statystycznych. Zrozumiesz charakter działania placówek finansowych i bankowych, poznając je od wewnątrz oraz przygotujesz się do stabilnej pracy zawodowe.

Absolwenci bankowości bez trudu znajdą zatrudnienie w bankach, placówkach konsultingowych, urzędach skarbowych, międzynarodowych przedsiębiorstwach finansowych i inwestycyjnych, a także własnej firmie, jeżeli będziesz chciał ją poprowadzić.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia BANKOWOŚĆ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Program studiów i przedmioty

Niektóre uczelnie w Poznaniu oferują studentom finansów i rachunkowości możliwość ścieżki kształcenia bankowość, która objęta jest akredytacją IACBE – dzięki temu studenci bankowości mogą zdobyć wiedzę i umiejętności, które niezbędne są np. do zdobycia Europejskiego Certyfikatu Bankowca EFCB. W trakcie nauki uczestnicy zajęć szkolą się np. w zakresie porównywania bankowych instrumentów, prowadzenia rozliczeń gotówkowych i bezgotówkowych czy zarządzania finansami przedsiębiorstw i organizacji publicznych.

Studia na tej ścieżce kształcenia pozwalają studentom poznać m.in.: współczesne systemy płatności, które obecne są w Polsce; finansowe instrumenty pochodne, giełdowe i pozagiełdowe; specyfikę obecnych rynków finansowych w kraju i za granicą. Ponadto studenci bankowości rozwijają cenne kompetencje np. komunikacyjne, językowe lub zarządcze, które niezbędne są m.in. do przeprowadzania negocjacji biznesowych, nawiązywania profesjonalnych relacji w środowisku finansowym lub zarządzania obrotem gotówki i płatności w instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach.

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: różnych rodzajów rozliczeń finansowych; funkcjonowania aktualnych systemów płatności w Polsce; zastosowania różnorodnych instrumentów finansowych na rynku gospodarczym.

Absolwenci bankowości mogą podjąć pracę np. na stanowisku specjalisty ds. kredytów, doradcy klienta indywidualnego lub instytucjonalnego, specjalisty ds. rynków finansowych, kontrolera finansowego czy przedstawiciela bankowego. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą również rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Absolwent ścieżki kształcenia bankowość może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • przedsiębiorstwa, korporacje
  • biura maklerskie i rachunkowe
  • firmy doradztwa finansowego
  • firmy ubezpieczeniowe
  • podmioty sektora administracji publicznej
  • banki, instytucje finansowe
  • instytucje Unii Europejskiej
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Bankowość to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.

 

Finanse i rachunkowość studia w Poznaniu

Finanse i rachunkowość to kierunek studiów, który skierowany jest w szczególności do osób, które interesują się m.in.: bankowością, zarządzaniem, rynkami finansowymi, systemem podatkowym czy planowaniem i budżetowaniem w przedsiębiorstwach, instytucjach lub organizacjach. Studenci finansów i rachunkowości zdobywają cenną wiedzę oraz umiejętności z zakresu np. dziedzin ekonomicznych, społecznych i prawnych – w trakcie studiów poznają m.in. tajniki księgowości, analizy rynku czy rodzaje produktów finansowych.

Uczestnicy zajęć m.in. analizują podstawowe zjawiska gospodarcze i sytuacje ekonomiczno-finansowe jednostek gospodarczych. Kierunek ten pozwala absolwentom podjęcie zawodu np.: księgowego, doradcy podatkowego, audytora, controllera czy specjalisty. Zdolności oraz ekonomiczna wiedza absolwentów kierunku finanse i rachunkowość cenione są w różnorodnych przedsiębiorstwach oraz instytucjach czy organach administracji publicznej i prywatnej. Ponadto osoby te mogą prowadzić własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Poznaniu

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Poznaniu

kierunki studiów w Poznaniu

Komentarze (0)